Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2022 » Vasario » 1

Susirgus COVID-19: štai ką vertėtų turėti namų vaistinėlėje

Sergantiems COVID-19 gali pasireikšti besimptomė, lengva, vidutinio sunkumo, sunki ir kritinė formos. Kiekvienu iš šių atvejų, skirsis ir ligos eiga. „Camelia“ vaistininkė Irena Garuckienė sako, kad tai priklauso ne tik nuo genetikos, imuniteto stiprumo, bet ir nuo į organizmą patekusio viruso kiekio. Šiuo metu didžioji dalis gyventojų COVID-19 gydosi namuose, todėl vaistininkė pataria, ką turėti savo vaistinėlėje.

I. Garuckienė priduria, kad pasireiškus simptomams ir gydantis namuose vertėtų pasirūpinti medikamentais, kurie gali ne tik slopinti jaučiamus negalavimus, bet stiprinti imunitetą ir padėti greičiau atsigauti po ligos.

Būdingų simptomų vis daugiau

Anot „Camelia“ vaistininkės, dėl didėjančio COVID-19 atmainų skaičiaus Lietuvoje, šiai užkrečiamai ligai priskiriama vis daugiau būdingų simptomų.

„Dažniausiai pasireiškiantiems COVID-19 ligos simptomams yra priskiriamas karščiavimas (kai kūno temperatūra pakilusi iki 38 laipsnių ar aukščiau), sausas kosulys, nosies užgulimas, konjunktyvitas (paraudusios akys), gerklės, galvos, raumenų, sąnarių ar apatinės nugaros dalies skausmas. Taip pat gali kamuoti nuovargis, dirglumas, nerimas, depresijos simptomai, miego sutrikimai, dingti ar susilpnėti skonio ir kvapo jutimas. Gali pasireikšti įvairūs odos bėrimai, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, kamuoti šaltkrėtis, galvos svaigimas ar naktinis prakaitavimas“, – teigia I. Garuckienė.

Vaistininkė priduria, kad užsikrėtus šiuo metu šalyje ir Europoje dominuojančia COVID-19 omikron atmaina, simptomai įprastai pasireiškia per 2–3 dienas.

Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje?

Sergantiems COVID-19 ir besigydantiems namuose, I. Garuckienė pataria namuose turėti šiuos preparatus:

· Galvos, raumenų skausmą slopinančių ir temperatūrą mažinančių medikamentų – paracetamolio ar ibuprofeno.

· Gerklės skausmą ir kosulį malšinančių pastilių ar purškalų, vaistažolių – šalavijų, ramunėlių, melisų – arbatų. Jų nuovirais galite skalauti gerklę kelis kartus per dieną.

· Nosies paburkimą ir užgulimą mažinančio hipertoninio jūros vandens ar purškalą, kurio sudėtyje yra jota-karagenino – iš raudonųjų dumblių išgaunamos medžiagos, pasižyminčios antivirusiniu poveikiu.

„Medikamentus laikykite kambario temperatūroje, sausoje vietoje, kurioje jų neveiks karštis, garai ar net žiemą pro langą besiskverbiantys tiesioginiai saulės spinduliai. Pasirūpinkite, kad vieta, kurioje laikysite medikamentus, nebūtų lengvai pasiekiama vaikams – galite rinktis aukštai pakabintą spintelę ar lentyną“, – pataria vaistininkė.

· Priešuždegiminėmis savybėmis pasižyminčių ir imunitetą stiprinančių vitamino C, D, cinko ir seleno preparatų. Be to, pravartu turėti ir vitamino A, pagreitinančio sinusų, slogos gijimą.

Kaip greičiau pasveikti ir atgauti jėgas?

„Camelia“ vaistininkė teigia, kad papildomi dienos įpročiai taip pat gali padėti pagreitinti sveikimo procesą bei greičiau atgauti jėgas ir dalijasi 5 pagrindiniais patarimais:

1. Nosį skalaukite nedidelės koncentracijos druskos tirpalu ir gerkite daug skysčių – vandenį, žolelių arbatas. Tai padės iš organizmo greičiau pašalinti virusą.

2. Pasistenkite atsisakyti greitai įsisavinamų angliavandenių (cukraus, baltų miltų, saldžių vaisių). Jie labai apkrauna organizmą, o sergantiems reikalingas energiją tausojantis režimas.

3. Skirkite laiko poilsiui. Jo metu organizmas pagamina daugiau imuninio atsako stiprinimui reikalingų baltymų.

4. Neverskite savęs valgyti, jeigu neturite apetito. Dėl mitybos per prievartą ateityje gali kilti pasekmių – pavyzdžiui, mitybos sutrikimų.

5. Dažnai keiskite kūno padėtį ir per ilgai negulėkite toje pačioje padėtyje. Tai padės pagreitinti kraujotaką ir pagerinti kvėpavimą bei geriau aprūpinti deguonimi vidaus organus.

Kada reikia kreiptis į gydytoją?

Anot I. Garuckienės, į gydytoją reikia kreiptis tada, kai karščiuojate ilgiau nei 5 dienas net ir vartodami vaistus, kvėpavimo dažnis tampa didesnis nei 24 k./min, o pulsas 100 k./min ar pulsoksimetras identifikuoja, kad kraujo prisotinimas deguonimi yra mažesnis nei 94 proc.

„Nedelsti ir kreiptis pagalbos reikėtų ir tada, kai atsiranda naujų simptomų, bloginančių savijautą, bendra sveikatos būklė prastėja, arterinis kraujo spaudimas pakyla iki 150/90 mm Hg (gyvsidabrio stulpelio milimetrų) arba nukrenta žemiau 90/60 mm Hg“, – įspėja vaistininkė.

Rašo: sveikata.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
30.08.2018 laikas 08:11 Receptai Plaukų stiprinimas. Liaudiški patarimai plaukų gydymui

Plaukų stiprinimas liaudies medicinoje, Plaukų stiprinimas, receptai stiprinti plaukus, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

...

Skaityti daugiau

21.11.2017 laikas 10:38 Receptai Arbata nuo laringito (ramunėlė, juoduogio šeivamedis, liepžiedžiai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: ramunėlės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai, liepos žiedai

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 20:08 Receptai Pyragėliai su uogomis keptuvėje
Vaišės pagal šeimyninius receptus – tai visada skanu. Ir ne todėl, kad einant laikui jų proporcijos ir gramų kiekis nugludintas iki puikiausios kokybės, bet todėl, kad juose gyva atmintis. Juk kiekvienas turi prisiminimų, su nenui...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau