Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Balandžio » 12

Netrukus įvyks retas planetų suartėjimas. Štai kaip galite tai pamatyti

Saulės sistemos planetų išsidėstymas vienoje linijoje yra viena iš daugelio įspūdingų žvaigždžių stebėjimo patirčių, o šį mėnesį turėsite progą tai pamatyti savo akimis.

Nuo mėnesio vidurio, žiūrint iš Šiaurės pusrutulio, prieš aušrą danguje bus galima pamatyti Saturną, Marsą, Venerą ir Jupiterį, išsirikiavusius beveik tobuloje planetų linijoje.

Šis išsidėstymas pradės formuotis maždaug nuo balandžio 17 d., tačiau geriausiai matomas bus balandžio 20 d. rytą. Norėdami pamatyti šį išsidėstymą iš JAV, balandžio 20 d. rytą turite atsikelti prieš saulėgrįžą ir žiūrėti į rytus.

Balandžio 20 d. išsidėstymas.
Balandžio 20 d. išsidėstymas. (Stellarium)

Ten, horizonte, jei stebėjimo sąlygos geros, turėtumėte įžiūrėti visas keturias planetas, išsidėsčiusias vienoje dangaus eilėje, nors, kaip kai kurie pastebėjo, dėl Jupiterio artumo prie horizonto gali būti šiek tiek sunkiau jas įžiūrėti.

Kaip aistringi žvaigždžių stebėtojai tikriausiai jau žino, Saturnas, Marsas ir Venera iš tikrųjų susitelkia kartu nuo kovo pabaigos, tačiau Jupiteris prie jų prisijungs tik balandžio viduryje.

Po kelių dienų - maždaug balandžio 23 d. - šis išsidėstymas taps dar įspūdingesnis, o Mėnulis prisijungs prie vakarėlio dešinėje pusėje.

Balandžio 24 d. susilyginimas su Mėnuliu.
Balandžio 24 d. susilyginimas su Mėnuliu. (Stellarium)

Kai dangaus kūnai taip susilygina, tai, žinoma, vyksta tik Žemės danguje. Žiūrint iš kitos vietos kosmose, kiekvienos planetos padėtis būtų visiškai kitokia.

Saulės sistema yra plokščia, kiekviena planeta skrieja aplink Saulę toje pačioje plokštumoje, todėl bet koks suvokiamas išsidėstymas yra tik perspektyvos triukas, priklausomai nuo to, kur ir kada esate.

Nepaisant to, planetų išsidėstymas vienoje linijoje yra nuostabus reginys, kuris nepasitaiko labai dažnai - bent jau ne taip dažnai, kai išsidėsto tiek daug planetų, kiek šiuo atveju.

Vis dėlto šio mėnesio planetų išsidėstymas, nors ir retas, iš tikrųjų yra tik užkandis dar neįtikėtinesniam įvykiui, kuris įvyks šių metų birželį.

Birželio 24 d. visos kitos Saulės sistemos planetos - Merkurijus, Venera, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Neptūnas ir Uranas - susijungs į dar didingesnį planetų išsidėstymą, nors, norint pamatyti Neptūną ir Uraną, tikriausiai reikės žiūronų arba teleskopo; be to, išsidėstymas apims didesnę dangaus dalį, todėl jį bus sunkiau pastebėti ar nufotografuoti.

Nepaisant šių iššūkių, tokie dideli planetų išsidėstymai, kaip šis, matomi žmogaus akimis, yra labai, labai reti ir nuo 2005 m. įvyko tik tris kartus, todėl nenorėtumėte jų praleisti.

"Ne visada turime tokią galimybę, - "Live Science" sakė astronomijos mokytoja Michelle Nichols iš Čikagos Adlerio planetariumo. "Kartais danguje būna vienas ar du, daug kartų - nė vieno".

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau