Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Balandžio » 23

Šis siaubą keliantis kosmoso angelas iš tikrųjų yra dviejų milžiniškų kosminių objektų susijungimas

Dvi galaktikos, susikabinusios sudėtingame gravitaciniame šokyje, sukūrė nuostabią iliuziją kosmoso gelmėse.

Naujoje "Hubble" nuotraukoje užfiksuota jų sąveika suformavo beveik simetrišką formą, dėl kurios pora gavo angelo sparno pravardę. Atidžiau įsižiūrėjus, objektas neįtikėtinai panašus į senovės judėjų legendose vaizduojamus nerimą keliančius šešių sparnų serafimus.

Oficialus galaktikų poros pavadinimas yra VV689, arba MCG+03-26-016, ir kartu jos yra elegantiškas vieno iš kolosaliausių Visatos įvykių - galaktikų susijungimo - pavyzdys.

Galaktikų susiliejimas vyksta, kai galaktikos gravitacine jėga traukiamos viena prie kitos per erdvėlaikio prarajas, atlikdamos vis glaudesnį orbitinį šokį, kol susijungia į vieną didelę galaktiką.

Šių įvykių metu stebėtinai mažai objektų iš tikrųjų susiduria vienas su kitu; galaktikos pagal tūrį dažniausiai yra tuščia erdvė. Tačiau dėl gravitacinės sąveikos aplinkinėse dujose, kuriose formuojasi žvaigždės, gali kilti smūgių, kurie sukelia žvaigždžių formavimosi bangas, kurios, vykstant susijungimui, nusidriekia per visas galaktikas.

Manoma, kad šie susiliejimai yra labai svarbus galaktikų augimo ir evoliucijos aspektas. Šis procesas ne tik gali atgaivinti žvaigždžių formavimąsi galaktikose, kurios kitu atveju yra gana ramios, bet ir gali būti svarbus supermasyvių juodųjų skylių plėtrai iki dar epiškesnių mastų.

Šios juodosios skylės, randamos kiekvienos galaktikos širdyje, šiek tiek glumina; susijungimas su kitomis supermasyviomis juodosiomis skylėmis galėtų būti vienas iš kelių, vedančių į jų neįtikėtiną dydį.

Praeityje Pieno kelias patyrė daugybę susidūrimų. Nustatydami kitas galaktikas, kuriose vyksta susiliejimo procesas, astronomai gali sudėlioti, kaip tai vyksta, o tai padeda suprasti mūsų galaktikos ir platesnio, nuostabaus mus supančio kosmoso raidą.

Iš "Hubble" svetainės galite atsisiųsti "Angel Wing" ekrano užsklandos dydžio versijas.

P komentaras: tiesa slypi kažkur anapus, todėl tiesos ieškokite duonos trupiniais...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
01.07.2022 laikas 17:14 Bideno patarėjas CNN tiesioginiame eteryje prisipažino, kad didelės dujų kainos yra "liberalios pasaulio tvarkos" dalis

Pasak Baltųjų rūmų atstovo spaudai Briano Deizo (Brian Deese), kuris amerikiečiams pasakė, kad tai kaina, kurią jie turi mokėti "už liberalios pasaulio tvarkos ateitį, ir mes turime tvirtai laikytis".

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 16:43 Dr. Zelenko, kuris perspėjo, kad yra įtrauktas į "Big Pharmas Assassination List", rastas negyvas

Amerikiečių šeimos gydytojas daktaras Vladimiras "Zev" Zelenko, kuris išgarsėjo ankstyvuoju COVID-19 pandemijos laikotarpiu, pasisakydamas prieš Didžiąją farmaciją ir skatindamas alternatyvius gydymo būdus, ketvirtadienį rastas negyvas savo namuose. Jam buvo 49 metai.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:43 Vokietija palengvins teisinį lyties keitimą
Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Vokietijos vyriausybė pristatė planus, kaip palengvinti translyčiams asmenims oficialiai pasikeisti vardą ir lytį, pripažindama, kad galiojantys teisės aktai yra pasenę ir "žeminantys"....

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau