- 02.05.2022
- 0.0 Reitingas
- 907 Peržiūros
- Komentarai
Praėjusią savaitę Ekonominės analizės biuras paskelbė kovo mėnesio asmeninių pajamų ir išlaidų duomenis. Tiek pajamos, tiek vartotojų išlaidos padidėjo. Šie duomenys privertė pagrindinius analitikus džiūgauti dėl stiprios ekonomikos ir gerų naujienų Amerikos vartotojams. Tačiau įsigilinus į duomenis paaiškėjo visai kitoks vaizdas.
Pajamos per mėnesį padidėjo 0,5 %. Atrodo, kad tai solidus prieaugis, kol neatsižvelgiama į kylančias kainas. Remiantis asmeninio vartojimo išlaidų (PCE) indeksu, kovo mėn. kainos padidėjo 0,9 %. Tai reiškia, kad realiosios pajamos sumažėjo 0,4 %.
Vertinant plačiau, pajamos padidėjo, bet ne tiek, kiek kainos. Ir vėl matome, kad kainų augimas suvalgo pajamų padidėjimą ir dar šiek tiek. Tai reiškia, kad pragyvenimo lygis mažėja.
Federalinis rezervų bankas mėgsta PCE. Taip yra todėl, kad tai bene nesąžiningiausias iš visų nesąžiningų vyriausybės infliacijos rodiklių. Juo manipuliuojama taip, kad jis nepakankamai atspindi kylančias kainas. Taigi realiosios pajamos mažėja dar sparčiau, nei rodo duomenys.
Piteris Šifas (Peter Schiff) nurodė, kad Amerikos vartotojams būtų geriau, jei pajamos sumažėtų 0,5 %, o kainos - 0,9 %. Didėjantis darbo užmokestis nepadeda, jei kainos kyla dar sparčiau.
Svarbu ne tai, kiek jums moka, o tai, kiek galite nusipirkti. Svarbu skirtumas tarp to, ką uždirbate, ir to, ką išleidžiate. Taigi, jei darbo užmokestis mažėja, bet kainos krenta dar labiau, tai yra gerai, nes darbuotojų padėtis gerėja."
Šiuo metu jūs dirbate daugiau ir uždirbate daugiau, bet vis labiau atsiliekate. Realusis darbo užmokestis mažėja.
Kovo mėn. asmeninės išlaidos pranoko lūkesčius. Išlaidos padidėjo 1,1 %. Tačiau iš kur atsirado toks didelis išlaidų padidėjimas? Ne dėl didesnio darbo užmokesčio. Jis atsirado iš santaupų. Kovo mėn. santaupų norma sumažėjo iki 6,2 % - žemiausio lygio per devynerius metus. Šifas sakė manąs, kad iki metų pabaigos santaupos pasieks visų laikų žemiausią lygį.
Kylant kainoms, vartotojai neria į labai seklų taupymo baseiną, bandydami išlaikyti savo ekonominį kaklą virš vandens."
Amerikiečiai taip pat naudojasi savo kredito kortelėmis. Vasario mėn. apyvartinės paskolos, visų pirma kredito kortelių skolos, padidėjo net 20,7 %. (kovo mėn. duomenys bus paskelbti maždaug kitą savaitę). Vien vasario mėn. Amerikos vartotojai savo kredito kortelių sąskaitas papildė 18 mlrd. dolerių.
Pagrindiniai žinovai teigė, kad didėjančios vartotojų išlaidos yra stiprios ekonomikos požymis. Tačiau, kainoms pakilus 0,9 %, realiosios išlaidos kovo mėn. padidėjo tik 0,2 %. O kaip pabrėžia Šifas, kainų augimas tik 0,9 % "yra fantazija".
Jos pakilo kur kas daugiau. Taigi išlaidos iš tikrųjų sumažėjo. Žmonės perka mažiau daiktų. Jie tik daugiau moka už perkamas prekes. Kadangi už maistą, energiją, nuomą, draudimą ir panašius dalykus jie moka daug daugiau, jiems nelieka pakankamai pinigų apsipirkti "Amazon" parduotuvėje, todėl "Amazon" pranešė apie tokius prastus pajamas."
Todėl Schiffas teigia, kad tikėtina, jog netrukus prasidės didelė recesija.
P komentaras: Pasaulio naujienos kitaip, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau