- 28.06.2024
- 2.7 Reitingas
- 716 Peržiūros
- Komentarai
2020 m., prasidėjus kovidų pandemijos baimei ir prieš pat uždarymus, niekada nepamiršiu, kaip penktadienio popietę važiavau į parduotuvę ir radau beveik tuščius kelius ir beveik tuščias parduotuves. Kelių kitų apsipirkinėjančių žmonių akys buvo stiklinės, tarsi jie būtų apstulbę ar sukrėsti. Man ir mano pažįstamiems, kurie ruošėsi, tai buvo dar viena diena; tiems, kurie nesiruošė, tai buvo nežinomybės košmaras.
Montanoje po pirmojo mėnesio mes nelabai kreipėme dėmesį į lokautus. Po trijų mėnesių viskas iš esmės grįžo į įprastas vėžes, išskyrus reikalavimus dėl kaukių, kurių dauguma žmonių nepaisė. Gavus daugiau duomenų apie virusą, tapo aišku, kad mirties tikimybė buvo gerokai perdėta. Kur kas labiau mus išgąsdino sklidinos kalbos apie 2021 m. skiepų pasus. Siūlomi valstijų ir federaliniai apribojimai žmonėms, atsisakiusiems skiepytis, buvo pažįstami - tai buvo visiškos tironijos pradžia, nebent mes tvirtai atsilaikytume.
Tuo tarpu visuomenė skubėjo prisipirkti tiek būtiniausių prekių, kiek tik galėjo sau leisti. Ir, žinoma, klastingos skatinimo priemonės padėjo sukelti stagfliacijos krizę, kuri JAV brendo jau daugelį metų.
Esant tiek daug potencialių grėsmių, parengiamųjų darbų specialistai vis dar buvo gerai apsaugoti. Jei vakcinų pasai taptų norma, o patekimas į viešąsias vietas būtų užblokuotas, tuomet turėtume maisto atsargų, kurios padėtų mums išgyventi ilgą laiką. Jei dėl pirkimo panikos ir infliacijos įvyktų tiekimo grandinės katastrofa, tada buvome pasiruošę, kartu su ginklais, šoviniais ir mokymais, reikalingais išlaikyti tai, ką turėjome. Jei artėjo kova, turėjome priemonių apsiginti.
Jau seniai esu įsitikinęs, kad būtent pasirengimo veiksnys privertė vyriausybę pergalvoti savo strategiją dėl amžino medicininio blokavimo ir atsisakyti vakcinų pasų. Neseniai atliktos apklausos rodo, kad daugiau kaip 30 % suaugusių JAV gyventojų dalyvauja pasirengimo veikloje. Mes esame nežinomas elementas, kažkas, ko jie negali numatyti, galimas beždžionės raktas mašinos krumpliaračiuose.
Turėdami savo atsargų nesame priklausomi nuo sistemos, kad ji išlaikytų mus gyvus, ir kuo stipriau jie spaudžia, tuo labiau esame priversti organizuotis į dar didesnę kliūtį. Kaip NATO sankcijos suartino Rusiją, Kiniją ir BRICS šalis, taip atvirai autoritarinė politika Vakaruose per koverius suartino laisvės judėjimo žmones. Establishmentas atsitraukė, nes privalėjo atsitraukti.
Štai kodėl turiu juoktis, kai matau kokį nors idiotą internete sakant: "Kokia prasmė ruoštis, kai nieko nevyksta?"
Šie žmonės turbūt nuo 2020 m. gyvena po uola.
Ką tik išvengėme vienos didžiausių orveliškų kulkų mūsų tautos istorijoje, kai buvo sužlugdyti pandemijos įgaliojimai. O gal jie nesupranta, kad pandemija buvo tik pradžia.
Atsipalaiduok po dienos su @GamtosGarsai:
Jei taip, tuomet man skaudu visiems priminti, kad niekas iš esmės nepasikeitė. Taip, mes nugalėjome mandatus, bet valdžioje tebėra tas pats elitas, tebeegzistuoja tos pačios globalistinės institucijos, kurios pasinaudojo kova, kad sukeltų paniką, ir šis įvykis suveikė kaip domino grandinė, vedanti prie kitų krizių. Štai tik kelios priežastys, kodėl per ateinančius kelerius metus jums tikrai prireiks pasirengimo išgyventi...
Stagfliacijos krizė, kuri nemiršta
Stagfliacijos problema išlieka, nepaisant visų žiniasklaidos teiginių, kad ji kontroliuojama. Skaitytojai, susipažinę su mano ekonomine analize, žino, kad prieš kelerius metus prognozavau stagfliaciją kaip neišvengiamą Federalinės rezervų sistemos kiekybinio skatinimo ir beveik nulinių palūkanų normų pasekmę (žr. 2018 m. paskelbtą mano straipsnį " Stagfliacijos krizė: Understanding The Cause Of America's Ongoing Collapse"). Taip pat prognozavau palūkanų normų didinimo ir infliacijos bei skolos "Catch-22" problemą (žr. mano 2021 m. straipsnį " The Fed's Catch-22 Taper Is A Weapon, Not A Policy Error"). Ir kai prieš porą metų sakiau, kad FED kurį laiką nesiruošia grįžti prie palūkanų normų mažinimo, taip pat buvau teisus.
Atsižvelgdami į šią patirtį, pasitikėkite manimi, kai sakau, kad stagfliacija išliks. Bet koks žingsnis mažinti palūkanų normas automatiškai sukels dar didesnį infliacijos atsinaujinimą, ir FED bus priverstas vėl didinti palūkanų normas. Be to, aukštos palūkanų normos ir toliau sukels valstybės skolos krizę, nes skolos įmokos sparčiai didės.
Kitaip tariant, su kiekvienais metais ekonominė padėtis eksponentiškai blogėja. JAV nacionalinė skola 2021 m. siekė 28 trilijonus JAV dolerių; 2024 m. pabaigoje ji bus gerokai didesnė nei 35 trilijonai JAV dolerių. Tai yra 7 trilijonai JAV dolerių per ketverius metus. Sistema jau dabar lūžta, tačiau tai niekis, palyginti su tuo, kas mūsų laukia per ateinančius ketverius metus. Bet kokias šiandien perkamas pasirengimo priemones reikėtų laikyti investicija, nes nėra abejonių, kad ateityje visi šie daiktai bus daug brangesni arba sunkiau prieinami.
Politinės riaušės garantuotos
Naujausi universitetų miestelių protestai dėl Gazos ruožo (ir riaušės Prancūzijoje dėl konservatorių laimėjimų vyriausybėje) priminė žmonėms, kad jie neturėtų pernelyg susitaikyti su blėstančia BLM įtaka. Tie patys kairieji, kurie ant rasinio susiskaldymo bangos pakilo dar 2020 m., eina ir ieško naujų priežasčių, kurias galėtų kooptuoti. Jie ieško bet kokio preteksto riaušėms, net jei tai neturi nieko bendro su jais asmeniškai.
Artėjant 2024 m. rinkimams visi žinome, kad pilietiniai neramumai vėl taps norma, nesvarbu, kas atsidurs Baltuosiuose rūmuose. Kartu su riaušėmis kyla plėšikavimo, turto naikinimo, politinio smurto ir net karo padėties grėsmė. Tuomet laukia visuomenės reakcija į šias aplinkybes, įskaitant pilietinio karo galimybę. Nemanykite, kad po rinkimų šalis nurims. Tiesą sakant, manykite priešingai.
Karas Ukrainoje netrukus taps pasauliniu karu
Vėlgi, keliuose straipsniuose minėjau Vakarų įsitraukimo į karą Ukrainoje pavojų, įskaitant platesnio pasaulinio karo pavojų, jei NATO tiesiogiai įsitrauktų į kovą. Kai rašau šį straipsnį, Prancūzija spaudžia "karinius patarėjus" vykti į Ukrainą mokyti naujokų, o būtent taip JAV elgėsi Vietname prieš pat oficialiai pradedant karą.
Kelios NATO šalys taip pat uždegė Ukrainai žalią šviesą naudoti ilgo nuotolio NATO raketas prieš taikinius Rusijos gilumoje. Jei esate aistringas istorijos studentas, kaip ir aš, žinote, kad tai vyksta tik į vieną pusę.
Tikriausiai todėl JAV ir Europos pareigūnai staiga prabilo apie šaukimo į kariuomenę procedūras ir priverstinio šaukimo įstatymus, kad sustiprintų savo gretas. Kiek žmonių iš tikrųjų pasiduos šaukimui? Nežinau, bet žinau, kad tai ne tos kalbos, kuriomis užsiima vyriausybės, kai jų tikslas yra diplomatija. Tokiomis kalbomis jos užsiima, kai ruošiasi supriešinti priešą.
Didesnis karas su Rusija susijęs su daugybe sunkumų, kuriems aptarti čia man prireiktų per daug puslapių. Apibendrinant, karas su Rusija reiškia karą su Kinija, karą su Šiaurės Korėja, karą su Iranu ir didžiąja dalimi Artimųjų Rytų, tragiškus tiekimo grandinės sutrikimus, dolerio pasaulinio rezervo statuso pabaigą ir didelę riboto masto (melagingos vėliavos) ar regioninių branduolinių mainų tikimybę.
Labai abejoju, kad visuotinis branduolinis karas yra svarstomas, nes isteblišmentas iš to nieko negaus ir viską praras. Tačiau karo tarp Rytų ir Vakarų daugiau nei pakanka, kad visose planetos valstybėse kiltų absoliutus chaosas.
Karas dėl Gazos ruožo greitai virsta karu dėl Artimųjų Rytų
Šiame konflikte neketinu palaikyti nė vienos pusės. Man rūpi Amerika ir amerikiečiai. Vis dėlto akivaizdu, kad abiejų pusių veiksmai verčia karą plėstis toli už Gazos ruožo ribų. Nerimą kelia naujausi Izraelio smūgiai Sirijoje ir susirėmimai su Egipto kariais. Libanas yra labai įsitraukęs, o Iranas jau apsikeitė raketomis su Izraeliu. Izraelis pareiškė, kad jų puolimas tęsis bent iki 2024 m. pabaigos, o dabar jie gali pereiti prie visiško karo su Libanu.
Kalbant apie tai, kaip visa tai paveiks JAV ar Europą, tiesioginė pasekmė bus naftos srauto per Ormūzo sąsiaurį ir Raudonąją jūrą sustabdymas. Tai reiškia, kad 30 % ar daugiau pasaulinės prekybos nafta sulėtės arba bus nutraukta. Energijos kainos šoktels kartu su viskuo kitu. Visų prekių, kurias kasdien perkate, kaina priklauso nuo naftos kainos.
Pavyzdžiui, žemės ūkis labai priklauso nuo degalų ir naftos trąšų. Tai reiškia, kad didelės naftos kainos sukels dideles maisto produktų kainas, o maisto produktų tiekimas artimiausius kelerius metus bus labai svarbus.
Pasiruošimas nėra hobis, tai pareiga
Atvirai kalbant, pasirengimas turėtų būti socialinė atrama - neatsiejama amerikiečių gyvenimo dalis. Tai ne hobis, o pareiga. Kuo daugiau bus pasirengusių žmonių, tuo saugesnis bus kiekvienas amerikietis. Dauguma pasirengusių žmonių nepanikuoja, nes nėra reikalo. O žmonės, kurie nepanikuoja, rečiau kenkia kitiems iš baimės ir nevilties.
Galvokite apie maisto saugojimą kaip apie didelį akumuliatorių. Akumuliatorius - tai energijos saugykla, kurioje ji bus saugoma vėliau, kai jos prireiks. Pagalvokite, kiek laiko, darbo ir energijos reikia skirti vos vienam mėnesiui maisto jūsų šeimai užauginti. Ar ne kur kas geriau visą šį darbą saugoti ilgalaikiuose maisto produktuose, kad vėliau, esant blogiausioms sąlygoms, nereikėtų dėl to nerimauti? Kiekvienas saugomo maisto kibiras - tai baterija, taupanti jūsų brangų laiką ir darbą.
Auginti maistą ir gyventi tvariai yra puiku taikos metu arba didelėje, gerai organizuotoje bendruomenėje. Auginti maistą prasidėjus nacionalinei krizei vietoje, kur per daug žmonių yra nepasiruošę, beveik neįmanoma. Jei įvyktų krizė, geriausia būtų užsisklęsti, dirbti su šeima, draugais ir kaimynais ir gyventi iš savo atsargų, kol susikurs pakankamai didelė bendruomenė, kad būtų galima saugiai vėl pradėti ūkininkauti.
Šiuo metu pasaulyje yra per daug kintamųjų, kurie gali sukelti katastrofą, ir net įvykiai kitoje žemės rutulio pusėje gali sukelti rimtų problemų jūsų namuose. Matau labai mažai galimybių, kad per artimiausius kelerius metus padėtis pagerės, ir labai didelę tikimybę, kad situacija taps nekontroliuojama. Rimtai žiūrėkite į pasiruošimą, net kai užmaršūs niurzgautojai teigia, kad "nieko neatsitiks". Netrukus tai bus tie patys žmonės, kurie šauksis pagalbos, ir jūs nenorite dalytis jų likimu.
* * *
- Kitokie pamąstymai ir iš kitur , daug vertingesni, jei Lietuvoje ekonomikos analitikų:
- Autorius: Brandon Smith iš Alt-Market.us,
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau