Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gegužės » 3

Vengrija galutinai atsisako sankcijų dėl Rusijos naftos ir dujų: Mes gausime tiekimą "be pertrūkių"

Kaip ir tikėtasi, Vengrija antradienį paskelbė, kad užtrenkė duris galimybei prisijungti prie ES sankcijų naftos ir dujų sektoriui, o tai reikštų, kad ji tik pakenktų sau.

"Vengrija nepritars sankcijoms, dėl kurių Rusijos naftos ir dujų tiekimas į Vengriją taptų neįmanomas", - antradienį pareiškė užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto. "Rusijos dujos Vengrijai tiekiamos be pertrūkių", - cituojamas jis.

Pasak "Reuters", "kalbėdamas Kazachstane, P. Szijjarto sakė, kad Rusijos naftos tiekimas naftotiekiu "Družba" sudaro apie 65 proc. Vengrijai reikalingos naftos ir kad nėra alternatyvių tiekimo kelių, kurie galėtų tai pakeisti".

Praėjusį mėnesį vienas Europos diplomatas, kalbėdamas su "Politico", gražiai apibendrino situaciją: "Nafta Vokietijai pagaliau atrodo įmanomas dalykas", tačiau lieka "dabar turime Vengrijos problemą". Tai buvo pasakyta, kai Viktoras Orbanas (Viktor Orbán) tapo didžiausia kliūtimi, trukdančia ES susitarti dėl siekio numalšinti V. Putino karo mašiną Ukrainoje blokuojant rusišką naftą ir dujas.

Tačiau V. Orbanas jau keletą savaičių aiškiai leido suprasti, kad tai yra "raudona linija", nes uždraudus Rusijos energijos importą "žūtų Vengrija".

Šį sekmadienį Vengrijos vyriausybės ministras Gergely Gulyas televizijai HirTV sakė, kad draudimui visoje ES reikalingas vienbalsiškumas, todėl "nėra prasmės Komisijai siūlyti sankcijas, turinčias įtakos gamtinėms dujoms ir naftai, kurios apribotų Vengrijos pirkimus". 

"Mes aiškiai pasakėme, kad niekada nepritarsime", - pabrėžė G. Gulyas. Tuo tarpu labai įdomiu laiku - o gal veikiau labai akivaizdžiu laiku...

Kaip anksčiau OilPrice.com apžvelgė Cvetana Paraskova (Tsvetana Paraskova), Europos Komisija šiuo metu svarsto šeštąjį sankcijų Rusijai paketą, ir vis labiau tikėtina, kad šios sankcijos apims Rusijos naftos importo embargą, kuris prasidėtų iki šių metų pabaigos. Slovakijai ir Vengrijai gali būti suteiktos išimtys arba daugiau laiko rasti alternatyvų tiekimą, pirmadienį agentūrai "Reuters" teigė ES pareigūnai, nes ES siekia vieningos pozicijos dėl sankcijų Rusijai. 

Nuo pat Rusijos karo Ukrainoje pradžios ES nuomonės dėl Rusijos energijos importo draudimo išsiskyrė. Didžiausia Europos ekonomika - Vokietija - pasipriešino tiesioginiam naftos embargui, teigdama, kad uždraudus prekybą nafta Vokietija ir Europa nugrimztų į gilią recesiją. Nors Vokietija, Vengrija ir Austrija, taip pat kai kurios kitos ES narės nepritarė tiesioginiam visiškam Rusijos naftos draudimui, Vokietija praėjusį mėnesį pranešė, kad iki šių metų pabaigos ji gali nutraukti priklausomybę nuo Rusijos naftos ir visiškai nustoti importuoti Maskvos naftą. Pranešama, kad dabar Vokietija atsisakė prieštarauti draudimui, jei jai bus suteikta laiko įsigyti alternatyvų. 

Praėjusią savaitę Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas (Robert Habeck) sakė, kad visiškas embargas Vokietijai dabar yra "įmanomas" ir kad šalis tikisi per kelias dienas rasti pakaitalą rusiškai naftai. Pasak R. Habecko, Vokietija dabar yra "labai, labai arti" to, kad visiškas Rusijos naftos embargas taptų realybe.

Analitikų teigimu, pasikeitusi Vokietijos pozicija dėl Rusijos naftos embargo gali paskatinti kitas vis dar dvejojančias ES nares pritarti Rusijos naftos importo draudimui.

ES energetikos ministrai pirmadienį renkasi į skubias derybas po to, kai Rusija praėjusią savaitę nutraukė gamtinių dujų tiekimą Lenkijai ir Bulgarijai. Pagrindiniai darbotvarkės klausimai bus Rusijos reikalavimas mokėti už dujas rubliais ir vieningas atsakas į šį žingsnį, tačiau tikimasi, kad ministrai aptars ir naftos embargą.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau