Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Birželio » 18

Marso meteoritas privertė mokslininkus persvarstyti planetos susidarymo teoriją

Marso meteorito tyrimas privertė mokslininkus iš naujo apsvarstyti planetų susidarymo teoriją. Straipsnis apie tai paskelbtas žurnale "Science".

Remiantis vyraujančiomis mokslinėmis teorijomis, planetos lakiųjų elementų, tokių kaip vandenilis, anglis, deguonis, azotas ir inertinės dujos, gauna iš aplink jauną žvaigždę esančios miglos. Kadangi planeta yra išsilydžiusių uolienų kamuolys, šie elementai pirmiausia ištirpsta magmos vandenyne, o paskui vėl išmetami į atmosferą. Kiek vėliau į jauną planetą atsitrenkę chondritiniai meteoritai atnešė dar daugiau lakiųjų elementų. Taip buvo iškelta hipotezė, kad lakūs elementai plutoje turi būti išskirtinai iš rūko, o atmosfera - iš rūko ir meteoritų.

Sandrine Peron iš Kalifornijos universiteto Deivise ir jo kolegos tyrinėjo Chassigny meteoritą, kuris 1815 m. nukrito šiaurės rytų Prancūzijoje. Jis gautas iš Marso, todėl turi informacijos apie jo elementinę sudėtį. Jie apskaičiavo kriptono izotopų balansą, kurį ištyrus būtų galima nustatyti medžiagos kilmę. Mokslininkų nuostabai, kriptono izotopai meteorite atitinka chondritinių meteoritų, o ne žvaigždinės miglos izotopus. Tai reiškia, kad meteoritai į mūsų planetą pradėjo tiekti medžiagas anksčiau, nei manyta. "Vidinė Marso medžiaga yra beveik vien tik chondritinė, o atmosferos dujos gaunamos iš rūko", - teigia mokslininkai.

Rezultatai rodo, kad Marso atmosfera negalėjo susiformuoti vien tik iš mantijos išsiskiriant dujoms, nes tokiu atveju ji būtų chondritinės sudėties. Atmosferą planeta turėjo įgyti iš šmėklos po to, kai magminis vandenynas atvėso, kad vidinės chondrito dujos nesusimaišytų su atmosferos dujomis iš šmėklos.

Mokslininkai daro išvadą, kad Marsas išaugo anksčiau, nei Saulę supanti migla išsisklaidė dėl Saulės spinduliuotės.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau