Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Gruodžio » 21

Mokslininkai įtaria, kad Marso vėjas galėtų maitinti galingus generatorius

Marso vėjas gali būti pakankamai stiprus, kad galėtų įjungti vėjo turbinas. Straipsnis apie tai paskelbtas žurnale "Nature Astronomy".

Saulės baterijos ir vėjo turbinos yra populiarūs prietaisai energijai iš atsinaujinančių šaltinių išgauti. Vėjo turbinos pranašesnės už saulės baterijas, nes gali veikti naktį ir esant debesuotam orui. Vis dėlto Marso atmosfera yra labai plona, todėl ilgą laiką buvo manoma, kad šioje planetoje elektrą galima gaminti tik fotovoltiniais elementais.

Dabar amerikiečių mokslininkų komanda kompiuteriu imitavo Marso sąlygas. Šis tyrimas pagrįstas modeliu, sukurtu klimato kaitai Žemėje analizuoti. Todėl autoriai modeliavo vėją, atsižvelgdami į šilumos srautą iš Saulės, dulkių kiekį, šilumos perdavimą oro masėmis ir reljefą.

Paaiškėjo, kad daugelyje Marso vietų vėjas pučia pakankamai stipriai, kad galėtų prisidėti prie elektros energijos gamybos, o kai kuriose vietovėse vėjo pakanka, kad jis būtų vienintelis elektros energijos šaltinis.

Palankiausios vietos vėjo turbinoms statyti būtų netoli kraterių pakraščių ir vulkaninėse aukštumose. Mokslininkai taip pat nustatė, kad netoli ašigalių vėjas įgauna didesnį greitį ir stiprumą, kai pučia virš ledo darinių. Tokiose vietovėse vėjas būtų tinkamesnis energijos šaltinis nei saulė.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:02 KAP DWA - paslaptinga dvigalvio milžino mumija iš Patagonijos
Nepastebimame Baltimorės (Merilendo valstija, JAV) įdomybių muziejuje saugoma nuostabi maždaug trijų metrų aukščio dvigalvė žmogaus mumija, kuri kelia daugiau klausimų nei atsakymų.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau

02.02.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai "Skanios paprastos burokėlių salotos kiekvienai dienai": lengvai, greitai ir nebrangiai pagaminamos (galite patiekti net vakarėliui)
Stebėtinai skanios ir paprastos burokėlių salotos "kiekvienai dienai". Tai labai paprastas, greitas ir nebrangus patiekalas. Dažnai jį gaminu darbo dienomis ir net patiekiu per šventes! Išbandykite - jums tikrai patiks....

Skaityti daugiau