Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 27

Teksaso GOP ragina surengti referendumą dėl atsiskyrimo nuo Jungtinių Amerikos Valstijų 2023 m.

Šią savaitę Teksaso respublikonų suvažiavime dalyvavę atstovai visu smarkumu ėmėsi reikalauti atsiskyrimo nuo Džo Baideno vis labiau politizuojamos ir autoritarinės Amerikos.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę

Dalyje, pavadintoje "Valstijų suverenitetas", suvažiavimo dalyviai priėmė platformos nuostatą, kurioje teigiama: "Pagal Teksaso konstitucijos 1 straipsnio 1 skirsnį federalinė valdžia pažeidė mūsų teisę į vietos savivaldą. Todėl federalinės valdžios įgalioti teisės aktai, pažeidžiantys Teksaso valstijos teises pagal 10-ąją pataisą, turi būti ignoruojami, jiems turi būti prieštaraujama, jie turi būti atmetami ir anuliuojami.

"Teksasas išlaiko teisę atsiskirti nuo Jungtinių Amerikos Valstijų, o Teksaso įstatymų leidžiamoji valdžia turėtų būti paraginta priimti su tuo suderintą referendumą", - tęsiama plane.

Kitoje platformos dalyje, pasak tinklaraščio "Strange Sounds" svetainės, teigiama, kad Teksaso respublikonai nori, kad GOP kontroliuojama valstijos įstatymų leidžiamoji valdžia per kitą sesiją priimtų priemonę, "pagal kurią 2023 m. visuotiniuose rinkimuose Teksaso gyventojai turėtų surengti referendumą, kad nuspręstų, ar Teksaso valstija turėtų iš naujo patvirtinti savo kaip nepriklausomos valstybės statusą".

Toliau svetainėje pažymima, kad daugelio teksasiečių įsitikinimas, jog valstija turi teisę atsiskirti, yra "mitas":

Mitas, kad Teksasas gali atsiskirti nuo JAV, išlieka dėl valstijos nepriklausomybės istorijos, rašo "The Texas Tribune". 1836 m. Teksasas paskelbė nepriklausomybę nuo Meksikos ir devynerius metus gyveno kaip atskira valstybė, kol tapo JAV valstija. 1861 m. Teksasas išstojo iš Sąjungos, o 1870 m., pasibaigus pilietiniam karui, vėl buvo priimtas į ją.

JAV Konstitucijoje nėra nuostatos dėl valstijų atsiskyrimo, o 1869 m. Aukščiausiasis Teismas byloje Teksasas prieš White'ą priėmė sprendimą, kad valstijos negali vienašališkai išstoti iš Sąjungos.

"Jei Pilietinis karas ir išsprendė kokį nors konstitucinį klausimą, tai tik tą, kad nėra teisės atsiskirti", - kadaise rašė miręs teisėjas Antoninas Skalija (Antonin Scalia).

Tačiau dėl pačios atsiskyrimo prigimties jo šalininkai neprašytų leidimo iš tos pačios vyriausybės, nuo kurios nori atsiskirti, kad galėtų žengti savo žingsnį - jie tiesiog tai padarytų.

Konstitucija nenumato jokių nuostatų dėl atsiskyrimo, tai tiesa, bet kai pietinės valstijos atsiskyrė pirmą kartą, jos tai padarė remdamosi prielaida, kad per Konstitucijos konventą 1780-aisiais po pergalės prieš Didžiąją Britaniją delegatams susidarė įspūdis, jog valstijos gali savanoriškai atsiskirti, jei to panorės vėliau, nes priešingu atveju tie delegatai niekada nebūtų sutikę kurti sąjungos, nes iki Revoliucinio karo visos kolonijos buvo atskiri dariniai.

Tačiau prezidentas Abraomas Linkolnas (Abraham Lincoln) ir tos valstijos, kurios 1861 m. liko Sąjungoje, su tuo nesutiko, todėl nusprendė ginklu sugrąžinti Pietus į Sąjungą, kas, žinoma, ir įvyko.

Vis dėlto revoliuciniai judėjimai nesilaiko taisyklių ir nusistovėjusių teisinių precedentų. Dėl savo prigimties jie yra maištingi, todėl skelbia deklaracijas ir, remdamiesi jomis, pasirenka veiksmų kryptis. Visiškai neaišku, ar respublikonų dauguma Teksaso valstijos įstatymų leidžiamojoje valdžioje iš tikrųjų priims balsavimo klausimą, kuriuo bus prašoma atsiskyrimo, ir ar gubernatorius Gregas Abbotas (Greg Abbott) jį pasirašys. Tačiau kol pirmoji pietinė valstija 1860-ųjų pradžioje neatsiskyrė, tikėtina, tuo metu buvo daug amerikiečių, kurie taip pat niekada nemanė, kad tai įvyks.

O dabar Teksasą iš esmės apgulė būriai nelegalių užsieniečių, nes Bideno režimas atsisako atlikti savo priesaiką ir užtikrinti sienų apsaugą bei imigracijos įstatymus. Maža to, režimas tuos migrantus priima ir šimtus tūkstančių jų siunčia į šalies gilumą.

Taigi, jei kada nors Teksaso gyventojai turėtų teisę atstumti neatsakingą federalinę vyriausybę, tai būtų dabar. Ir jie tikriausiai turėtų tai padaryti. Tikėtina, kad prie jų prisijungtų ir kitos valstijos.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
12.08.2022 laikas 20:38 Viskas baigta: CDC teigia, kad COVID paveiktiems žmonėms nebereikia karantino

Jei per šį siaubingą laikotarpį jums pavyko išsaugoti vientisumą, sveikinu! Esate viena iš šios istorijos roko žvaigždžių. Esate tvirta asmenybė, turinti drąsos ir stovinti tvirtai bei aukštai, kai tai buvo svarbiausia.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:46 Auksinis ūsas normalizuoja medžiagų apykaitą ir stiprina kraujagyslių sistemą
Visi žino, kad auksinis ūsas turi gydomųjų savybių: uždegimą slopinančių, antiseptinių, žaizdas gydančių, antisklerotinių, regeneruojančių, skausmą malšinančių, imunitetą stiprinančių.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:36 Kuo pavojinga pūslelinė

Šią ligą sukelia virusas, ląstelių viduje esantis parazitas. Įsitaisęs šį virusą, žmogus praktiškai niekada gyvenime nebeatsikratys jo.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto