- 27.06.2022
- 0.0 Reitingas
- 708 Peržiūros
- Komentarai
Pirmadienį G7 šalys padidino ekonominį spaudimą Maskvai - padaryta pažanga derybose dėl Rusijos naftos kainų ribojimo ir naujų sankcijų, kurios trukdo Rusijos gynybos pramonei.
Aukšto rango JAV pareigūnas žurnalistams sakė, kad derybos dėl to, kaip apriboti pinigų sumą, kurią rusai gali gauti už savo pagrindinį naftos eksportą, vyksta sparčiai.
"Mes vis dar diskutuojame su kitais G7 partneriais, kurie dirba, kad tai užbaigtų, tačiau esame labai arti to, kad G7 lyderiai nuspręstų skubiai nurodyti atitinkamiems ministrams sukurti mechanizmus, kaip nustatyti pasaulinę Rusijos naftos kainos viršutinę ribą", - sakė pareigūnas žurnalistams, kalbėdamas su anonimiškumo sąlyga.
Šio plano tikslas - atimti iš Kremliaus "pagrindinį grynųjų pinigų šaltinį ir priversti sumažinti Rusijos naftos kainą".
Baltieji rūmai taip pat pristatė naujas priemones, kuriomis siekiama apriboti Rusijos galimybes apsirūpinti ginklais, naudojamais puolant kaimyninę Ukrainą.
"G7 lyderiai suderins ir išplės tikslines sankcijas, kad dar labiau apribotų Rusijos prieigą" prie Vakarų technologijų, kurios gali padėti Rusijos ginklų pramonei, teigė Baltieji rūmai.
O JAV taip pat "agresyviai taikys sankcijas Rusijos gynybos tiekimo grandinėms... ir apribos Rusijos galimybes pakeisti karinę įrangą, kurią ji jau prarado per savo žiaurų karą".
Kita priemonė, kuria siekiama nubausti prezidento Vladimiro Putino Rusiją ir padidinti pagalbą provakarietiškai Ukrainai, - G7 planuoja lėšas, surinktas dėl neseniai įvestų prekybos muitų Rusijos eksportui, paversti pagalba Ukrainai.
JAV prezidentas Joe Bidenas ir kiti G7 lyderiai "sieks įgaliojimų panaudoti pajamas, surinktas už bet kokius naujus tarifus Rusijos prekėms, kad padėtų Ukrainai ir užtikrintų, jog Rusija padengtų savo karo išlaidas", - žurnalistams sakė aukšto rango JAV pareigūnas.
Nors Vakarai, atsakydami į V. Putino įsakymą vasario mėn. įsiveržti į Ukrainą, jau įvedė Rusijai kelių lygių sankcijas, naftos pramonei nukreiptos sankcijos kol kas yra didžiausias ekonominis įkainis.
Energijos eksportas yra didžiausios Rusijos pajamos, o Vakarų šalys yra vienos iš labiausiai priklausomų nuo importuojamos naftos ir dujų.
Kadangi sparčiai kylančios degalų kainos yra skausmingai didelės infliacijos Jungtinėse Valstijose ir kitose Didžiojo septyneto šalyse priežastis, J. Bidenas ypač gerai supranta politinę šio sektoriaus puolimo riziką.
Aukšto rango JAV pareigūnas teigė, kad "G7 lyderiai siekė dviejų tikslų: ne tik tiesiogiai sumažinti pajamas, ypač energetikos srityje, bet ir sumažinti šalutinį poveikį G7 šalių ekonomikoms ir likusiam pasauliui".
"G7 vadovai ketina pripažinti šiuos du tikslus ir taip pat pripažinti, kad tolesnis kelias - skubiai nurodyti ministrams dirbti siekiant kainų viršutinės ribos, kuri, mūsų nuomone, gali geriausiai padėti pasiekti abu šiuos tikslus vienu metu."
Idėją apriboti rusiškos naftos, taip pat ir dujų, kainas remia Italija, taip pat Prancūzija.
Ji veiktų taip, kad šalys ir toliau importuotų joms reikalingą energiją iš Rusijos, bet atsisakytų mokėti didesnę nei nustatyta kainą. Teoriškai tai sumažintų infliacijos spaudimą šalies viduje ir kartu sumažintų Rusijos pelną.
Apskaičiuota, kad Maskva neturėtų kitos išeities, kaip tik sutikti, nes jai labai reikia pajamų.
Tačiau pirmininkaujanti Prancūzija pareiškė, kad ši priemonė būtų "daug veiksmingesnė, jei ją pasiūlytų šalys gavėjos" ir kad būtina bendradarbiauti su OPEC+ ir kitomis pasaulio naftos gavėjomis.
Jungtinės Valstijos ir Kanada, kurios yra daug mažiau priklausomos nuo Rusijos kaip energijos tiekėjos, uždraudė bet kokį rusiškos naftos importą.
Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau