Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 27

JAV teigia, kad G7 sparčiai rengia Rusijos naftos kainų ribojimo planą

Pirmadienį G7 šalys padidino ekonominį spaudimą Maskvai - padaryta pažanga derybose dėl Rusijos naftos kainų ribojimo ir naujų sankcijų, kurios trukdo Rusijos gynybos pramonei.

Aukšto rango JAV pareigūnas žurnalistams sakė, kad derybos dėl to, kaip apriboti pinigų sumą, kurią rusai gali gauti už savo pagrindinį naftos eksportą, vyksta sparčiai.

"Mes vis dar diskutuojame su kitais G7 partneriais, kurie dirba, kad tai užbaigtų, tačiau esame labai arti to, kad G7 lyderiai nuspręstų skubiai nurodyti atitinkamiems ministrams sukurti mechanizmus, kaip nustatyti pasaulinę Rusijos naftos kainos viršutinę ribą", - sakė pareigūnas žurnalistams, kalbėdamas su anonimiškumo sąlyga.

Šio plano tikslas - atimti iš Kremliaus "pagrindinį grynųjų pinigų šaltinį ir priversti sumažinti Rusijos naftos kainą".

Baltieji rūmai taip pat pristatė naujas priemones, kuriomis siekiama apriboti Rusijos galimybes apsirūpinti ginklais, naudojamais puolant kaimyninę Ukrainą.

"G7 lyderiai suderins ir išplės tikslines sankcijas, kad dar labiau apribotų Rusijos prieigą" prie Vakarų technologijų, kurios gali padėti Rusijos ginklų pramonei, teigė Baltieji rūmai.

O JAV taip pat "agresyviai taikys sankcijas Rusijos gynybos tiekimo grandinėms... ir apribos Rusijos galimybes pakeisti karinę įrangą, kurią ji jau prarado per savo žiaurų karą".

Kita priemonė, kuria siekiama nubausti prezidento Vladimiro Putino Rusiją ir padidinti pagalbą provakarietiškai Ukrainai, - G7 planuoja lėšas, surinktas dėl neseniai įvestų prekybos muitų Rusijos eksportui, paversti pagalba Ukrainai.

JAV prezidentas Joe Bidenas ir kiti G7 lyderiai "sieks įgaliojimų panaudoti pajamas, surinktas už bet kokius naujus tarifus Rusijos prekėms, kad padėtų Ukrainai ir užtikrintų, jog Rusija padengtų savo karo išlaidas", - žurnalistams sakė aukšto rango JAV pareigūnas.

Nors Vakarai, atsakydami į V. Putino įsakymą vasario mėn. įsiveržti į Ukrainą, jau įvedė Rusijai kelių lygių sankcijas, naftos pramonei nukreiptos sankcijos kol kas yra didžiausias ekonominis įkainis.

Energijos eksportas yra didžiausios Rusijos pajamos, o Vakarų šalys yra vienos iš labiausiai priklausomų nuo importuojamos naftos ir dujų.

Kadangi sparčiai kylančios degalų kainos yra skausmingai didelės infliacijos Jungtinėse Valstijose ir kitose Didžiojo septyneto šalyse priežastis, J. Bidenas ypač gerai supranta politinę šio sektoriaus puolimo riziką.

Aukšto rango JAV pareigūnas teigė, kad "G7 lyderiai siekė dviejų tikslų: ne tik tiesiogiai sumažinti pajamas, ypač energetikos srityje, bet ir sumažinti šalutinį poveikį G7 šalių ekonomikoms ir likusiam pasauliui".

"G7 vadovai ketina pripažinti šiuos du tikslus ir taip pat pripažinti, kad tolesnis kelias - skubiai nurodyti ministrams dirbti siekiant kainų viršutinės ribos, kuri, mūsų nuomone, gali geriausiai padėti pasiekti abu šiuos tikslus vienu metu."

Idėją apriboti rusiškos naftos, taip pat ir dujų, kainas remia Italija, taip pat Prancūzija.

Ji veiktų taip, kad šalys ir toliau importuotų joms reikalingą energiją iš Rusijos, bet atsisakytų mokėti didesnę nei nustatyta kainą. Teoriškai tai sumažintų infliacijos spaudimą šalies viduje ir kartu sumažintų Rusijos pelną.

Apskaičiuota, kad Maskva neturėtų kitos išeities, kaip tik sutikti, nes jai labai reikia pajamų.

Tačiau pirmininkaujanti Prancūzija pareiškė, kad ši priemonė būtų "daug veiksmingesnė, jei ją pasiūlytų šalys gavėjos" ir kad būtina bendradarbiauti su OPEC+ ir kitomis pasaulio naftos gavėjomis.

Jungtinės Valstijos ir Kanada, kurios yra daug mažiau priklausomos nuo Rusijos kaip energijos tiekėjos, uždraudė bet kokį rusiškos naftos importą.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto