Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 12

JAV iždas paskelbė apie papildomą 1,7 mlrd. dolerių pagalbą Ukrainai

Antradienį Jungtinių Valstijų iždas paskelbė, kad Ukrainai siųs papildomą 1,7 mlrd. dolerių ekonominę pagalbą, kuri padės toliau finansuoti šalies "svarbiausias paslaugas".

"Ši naujausia ekonominė parama Ukrainai yra prezidento J. Bideno įsipareigojimo remti Ukrainos vyriausybę, kuri gina Ukrainos demokratiją nuo neišprovokuoto ir nepateisinamo Rusijos karo, dalis", - sakoma iždo sekretorės Janet Yellen pareiškime.

"Ši pagalba padės Ukrainos demokratinei vyriausybei teikti svarbiausias paslaugas Ukrainos žmonėms."

Mokėjimas, kuris yra dalis 7,5 mlrd. dolerių pagalbos paketo, gegužės mėn. pasirašyto prezidento Džo Bideno, bus atliktas per Pasaulio banką.

Lėšos bus skirtos svarbiausioms operacijoms Ukrainoje, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros darbuotojų atlyginimams mokėti, teigiama Iždo pranešime.

Pasaulio banko skaičiavimais, dėl karo, kuris prasidėjo Rusijos invazija į buvusią sovietinę kaimynę vasario mėnesį, Ukrainos ekonomika 2022 m. gali susitraukti iki 45 proc.

Šalis šiuo metu turi biudžeto deficitą, kuris kas mėnesį didėja 5 mlrd. dolerių, o jį dar labiau didina nesugebėjimas pritraukti lėšų arba gauti finansavimą išorės rinkose.

Sąjungininkai suskubo pumpuoti Ukrainai pagalbą: G7 ir Europos Sąjunga taip pat paskelbė apie įsipareigojimus skirti Kijevui dar 29,6 mlrd. dolerių, iš kurių 8,5 mlrd. dolerių, Iždo departamento duomenimis, skyrė Jungtinės Valstijos.

Vašingtonas per Pasaulio banką balandžio ir gegužės mėn. jau išmokėjo dvi 500 mln. dolerių iš šios sumos, kad padėtų padengti neatidėliotinas Ukrainos išlaidas, patirtas kovojant su Rusijos invazija, taip pat birželio mėn. išmokėjo trečią 1,3 mlrd. dolerių išmoką, nurodė Iždo departamentas.

Paskutinė lėšų dalis bus pervesta iki rugsėjo pabaigos.

Nuo Rusijos invazijos Vašingtonas Kijevui jau pateikė daugiau kaip 6 mlrd. dolerių vertės karinės įrangos.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau