Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 4

Izraelio ekspertas įspėja, kad Indijoje atsirado naujas "Omicron" porūšis "Covid", galintis kelti nerimą

Izraelio eksperto teigimu, maždaug dešimtyje Indijos valstijų aptiktas naujas Omicron BA.2.75 subvariantas, kuris gali būti "nerimą keliančio" pobūdžio.

Tačiau Indijos sveikatos apsaugos ministerija dar oficialiai nepatvirtino, kad šalyje aptiktas subvariantas.

Dr. Shay Fleishon iš Šeba medicinos centro Tel Hašomeryje Centrinės virusologijos laboratorijos daktaras Shay Fleishon tviterio žinutėse teigė, kad 85 sekos iš aštuonių šalių buvo įkeltos į atviro kodo genominių duomenų platformą Nextstrain.

Tarp jų 69 iš Indijos: Delio (1), Harijanos (6), Himačal Pradešo (3), Džamu (1), Karnatakos (10), Madhja Pradešo (5), Maharaštros (27), Telanganos (2), Utar Pradešo (1) ir Vakarų Bengalijos (13).

Be Indijos, apie šią padermę pranešė dar septynios šalys: Remiantis "Nextstrain" duomenimis, dar septynios kitos šalys nurodė šias rūšis: Japonija (1), Vokietija (2), Jungtinė Karalystė (6), Kanada (2), JAV (2), Australija (1) ir Naujoji Zelandija (2).

"Pagal sekas už Indijos ribų kol kas nebuvo galima atsekti jokio perdavimo", - rašė Fleišonas socialiniame tinkle "Twitter".

Nors dar "per anksti pasakyti", ar BA.2.75 bus kitas dominuojantis variantas, jis mano, kad šis subvariantas kelia "nerimą, nes gali reikšti būsimą tendenciją".

Fleišonas teigė, kad pastaruoju metu pastebima antrosios kartos variantų, pagrįstų "Omicron" sublinijomis, konkrečiai BA.1, BA.2, BA.3, BA.4 ir BA.5, tendencija.

Tai buvo pagrįsta "Omicron" linijomis, kurios turėjo mutacijų smaigalio baltymo S1 dalyje, konkrečiai smaigalio baltymo dalyje, kurią virusas naudoja prisijungimui prie ląstelių ir patekimui į jas.

Tačiau šių subvariantų padaugėjimas buvo nedidelis, "tokio lygio, kokio nepastebėta antros kartos variantuose iš kitų susirūpinimą keliančių variantų".

Be to, šie antros kartos variantai buvo aptikti tik keliais atvejais viename regione. Tai pirmas kartas, kai "Omicron" antros kartos variantas išplito keliuose regionuose.

"Tai, kad toks skirtingas antrosios kartos variantas gali sėkmingai plisti tarp šeimininkų, kelia nerimą. Tai reiškia, kad jei BA.2.75 nepavyks, o jei ir pavyks, laikui bėgant kiti 2-ojo geno variantai gali augti geriau", - sakė Fleišonas.

Pasak Londono imperatoriškojo koledžo mokslininko Thomaso Peacock'o (Thomas Peacock), šį subvariantą verta "atidžiai stebėti".

Jungtinėse Valstijose esančio Fredo Hutcho tyrimų instituto "Bloom Lab" laboratorija taip pat aptiko BA.2.75 variantą.

Institutas šią savaitę tviteryje paskelbė, kad šį subvariantą "verta stebėti, nes jis turi pastebimų antigeninių pokyčių, palyginti su pagrindiniu BA.2".

Laboratorija nustatė dvi pagrindines mutacijas: G446S ir R493Q.

"G446S yra vienoje iš stipriausių vietų, kurioje išvengiama dabartinių vakcinų sukeliamų antikūnų, kurie vis dar neutralizuoja BA.2. Taigi, siekiant imuniteto nuo vakcinų ar ankstyvųjų infekcijų, G446S pridėjimas prie BA.2 sumažins neutralizaciją", - teigė laboratorija.

"Tačiau G446S turės mažesnį poveikį antikūnams žmonėms, kurie anksčiau buvo užsikrėtę BA.1 proveržio infekcija. Todėl BA.2.75 antigeninis pranašumas, palyginti su BA.2, labiausiai pasireikš žmonėms, neturėjusiems sąlyčio su BA.1", - teigė ji.

Tai reiškia, kad "BA.2.75 antikūnų išsiskyrimas bus panašus į BA.4/5 antikūnų išsiskyrimą dabartinės vakcinos atžvilgiu".

Kita vertus, atrodo, kad R493Q mutacija pagerina viruso gebėjimą prisijungti prie ACE2 - baltymo, kurį Covid virusas naudoja patekimui į ląsteles.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau