Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 6

Aukščiausio rango ministrai Riši Sunakas ir Saidas Džavidas nusiteikę prieš skandalingai pagarsėjusį JK ministrą pirmininką

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Boris Johnson) antradienį patyrė du šoką - iš jo vyriausybės pasitraukė du asmenys, įskaitant finansų ministrą, nes valdančiosios Konservatorių partijos vadovybėje įsiplieskė pilietinis karas.

Iš iždo kanclerio pareigų pasitraukė Riši Sunakas (Rishi Sunak), o iš sveikatos apsaugos ministro posto - Saidas Džavidas (Sajid Javid), abu pareiškę, kad nebegali ilgiau toleruoti skandalų kultūros, kuri jau kelis mėnesius persekioja B. Džonsoną.

Leiboristų lyderis Keiras Starmeris (Keir Starmer) sakė, kad "akivaizdu, jog ši vyriausybė žlunga".

"Torių partija yra korumpuota ir vieno žmogaus pakeitimas to nepataisys", - sakė jis pareiškime, reikalaudamas surengti pirmalaikius visuotinius rinkimus.

"Mums reikia keisti vyriausybę".

Apie atsistatydinimą buvo paskelbta praėjus kelioms minutėms po to, kai premjeras atsiprašė už aukšto rango konservatoriaus, kuris praėjusią savaitę pasitraukė iš pareigų po to, kai buvo apkaltintas neblaivus apsikabinęs du vyrus, paskyrimą.

Po vyriausiojo bičo pavaduotojo Kriso Pinčerio (Chris Pincher) atsistatydinimo kelias dienas vyko keisti paaiškinimai. Dauningo gatvė iš pradžių neigė, kad B. Johnsonas, vasario mėn. skirdamas K. Pinčerį, žinojo apie ankstesnius jam mestus kaltinimus.

Tačiau antradienį ši gynyba žlugo po to, kai buvęs aukšto rango valstybės tarnautojas pareiškė, kad B. Johnsonui, kaip užsienio reikalų ministrui, 2019 m. buvo pranešta apie kitą incidentą, susijusį su jo sąjungininku.

"Manau, kad tai buvo klaida, ir atsiprašau už ją", - sakė premjeras žurnalistams po to, kai opozicijos parlamentarai ir kai kurie toriai apkaltino jį melavus dėl to, ką jis žinojo paskirdamas Pinčerį.

"Žvelgiant iš laiko perspektyvos, tai buvo neteisingas sprendimas".

Pinčerio byla buvo "vyšnaitė ant torto" Sunakui ir Džavidui, "Sky News" sakė torių parlamento narys Endriu Bridženas (Andrew Bridgen), vienas aršiausių Džonsono kritikų.

"Borisui atėjo laikas pasitraukti. Jis gali tai vilkinti dar kelias valandas, jei nori.

"Tačiau aš ir daugelis partijos narių dabar esame pasiryžę, kad jis pasitrauks iki vasaros pertraukos (po trijų savaičių): kuo greičiau, tuo geriau."

Atsistatydinimas buvo paskelbtas po to, kai prieš mėnesį B. Johnsonas tik per plauką išgyveno konservatorių parlamento narių balsavimą dėl nepasitikėjimo.

Kiti kabineto nariai, įskaitant užsienio reikalų sekretorę Liz Truss ir gynybos sekretorių Beną Wallace'ą (Ben Wallace) - du tikėtini pretendentai į lyderio postą - ir toliau palaiko Johnsoną, sakė padėjėjai.

Tačiau būtent Sunako pasitraukimas, vykstant politiniams nesutarimams dėl Didžiąją Britaniją krečiančios pragyvenimo išlaidų krizės, yra liūdna žinia B. Džonsonui.

Klastingame atsistatydinimo laiške Sunakas (Sunak) teigė, kad "visuomenė pagrįstai tikisi, jog vyriausybė dirbs tinkamai, kompetentingai ir rimtai".

"Manau, kad už šiuos standartus verta kovoti, todėl atsistatydinu", - rašė jis B. Džonsonui.

- "Žlungantis" -

Džavidas, kuris prieš Sunaką dirbo Iždo departamente, o paskui pasitraukė dėl ankstesnio susipykimo su Džonsonu, rašė, kad britų visuomenė "iš savo vyriausybės tikisi sąžiningumo".

Pasak Džavido, premjero išlikimas per praėjusį mėnesį vykusį balsavimą dėl nepasitikėjimo suteikė jam galimybę parodyti "nuolankumą, susivaldymą ir naują kryptį".

"Tačiau apgailestaudamas turiu pasakyti, kad man aišku, jog ši situacija jums vadovaujant nepasikeis - todėl praradote ir mano pasitikėjimą."

B. Johnsonas buvo įsivėlęs į įvairius skandalus, įskaitant vadinamąją "Partygate" aferą, kai jis gavo policijos baudą už tai, kad pažeidė savo paties nustatytus koronaviruso blokavimo apribojimus Dauningo gatvėje.

58 metų premjeras vis dar susiduria su parlamentiniu tyrimu dėl to, ar jis melavo parlamento nariams dėl uždarymo režimo pažeidimo vakarėliuose Dauningo gatvėje.

Pinčerio pasitraukimas iš Whips'o biuro, kuriam pavesta užtikrinti partijos drausmę ir standartus, žymi dar vieną pastaraisiais mėnesiais torių pareikštą įtarimą dėl netinkamo seksualinio elgesio.

Konservatorių parlamento narys Neilas Parishas (Neil Parish) atsistatydino balandį, kai buvo pagautas Bendruomenių rūmuose mobiliuoju telefonu žiūrintis pornografiją.

Tai paskatino surengti papildomus rinkimus jo anksčiau saugioje vietoje, kuriuos partija pralaimėjo, o istorinę pergalę iškovojo opoziciniai liberalai demokratai.

Tą pačią dieną leiboristai, pagrindinė opozicinė partija, nugalėjo konservatorius kituose papildomuose rinkimuose šiaurės Anglijoje, kuriuos paskatino torių parlamento nario nuteisimas už seksualinę prievartą.

Šie nesutarimai kilo Didžiajai Britanijai kovojant su didėjančia pragyvenimo išlaidų krize ir vasarą vykstant įvairių profesinių sąjungų streikams dėl darbo užmokesčio ir darbo sąlygų.

Tuo tarpu šalis ir toliau stengiasi prisitaikyti prie "Brexit" ir rizikuoja sukelti galimą prekybos karą su Europos Sąjunga, vienašališkai peržiūrėdama specialų susitarimą, dėl kurio su bloku susitarė dėl Šiaurės Airijos.

Džeikobas Risas Mogas (Jacob Rees-Mogg), atkakliai lojalus kabineto sąjungininkas, atmetė Sunako ir Džavido atsistatydinimą kaip "mažus vietinius sunkumus".

"Prarasti kanclerius pasitaiko", - sakė jis televizijai "Sky News", primindamas ankstesnius torių lyderius, nors Margaret Thatcher galiausiai nuvertė vyriausybėje kilęs pagrindinių sąjungininkų maištas.

"Agence France-Presse" (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
12.08.2022 laikas 20:38 Viskas baigta: CDC teigia, kad COVID paveiktiems žmonėms nebereikia karantino

Jei per šį siaubingą laikotarpį jums pavyko išsaugoti vientisumą, sveikinu! Esate viena iš šios istorijos roko žvaigždžių. Esate tvirta asmenybė, turinti drąsos ir stovinti tvirtai bei aukštai, kai tai buvo svarbiausia.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:46 Auksinis ūsas normalizuoja medžiagų apykaitą ir stiprina kraujagyslių sistemą
Visi žino, kad auksinis ūsas turi gydomųjų savybių: uždegimą slopinančių, antiseptinių, žaizdas gydančių, antisklerotinių, regeneruojančių, skausmą malšinančių, imunitetą stiprinančių.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:36 Kuo pavojinga pūslelinė

Šią ligą sukelia virusas, ląstelių viduje esantis parazitas. Įsitaisęs šį virusą, žmogus praktiškai niekada gyvenime nebeatsikratys jo.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto