- 07.07.2022
- 0.0 Reitingas
- 629 Peržiūros
- Komentarai
Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad FDA patariamasis komitetas svarstė, kaip toliau elgtis, kad būtų leista atlikti klinikinius bandymus, kuriais būtų bandomi kiaulės organų transplantacijos žmogui tyrimai.
Ksenotransplantacijos procedūra pradėta taikyti dar XVII a., kai transfuzijoms buvo bandoma naudoti gyvūnų kraują. Kadangi trūko žmogaus organų, mokslininkai ėmė ieškoti nežmoginių primatų, pavyzdžiui, beždžionių, šimpanzių, babuinų ir net kiaulių, rašo Nature.
Eksperimentai su kiaulėmis davė daugiau teigiamų rezultatų, nes jų organai yra panašūs į žmogaus organus.
Nors per pastaruosius metus buvo atliktos kelios tokios procedūros, oficialių žmonių ksenotransplantacijos bandymų nebuvo atlikta.
Ataskaitoje teigiama, kad dauguma agentūros pareigūnų ir gydytojų sutinka, jog norint atsakyti į aktualiausius mokslinių tyrimų klausimus, susijusius su tarprūšinėmis transplantacijomis, būtini bandymai su žmonėmis.
Taip pat reikia informacijos apie tai, kokia kiaulių veislė geriausiai tinka transplantuojamiems organams auginti, taip pat apie tai, kokią įtaką transplantacijos sėkmei gali turėti gretutinės sveikatos būklės, pavyzdžiui, diabetas.
"Bandymai su žmonėmis padėtų atsakyti į daugybę klausimų, pavyzdžiui, koks yra geriausias imunosupresinių vaistų kokteilis, kad žmogaus organizmas priimtų kiaulės organą, ir kaip gydytojai galėtų valdyti riziką, kad persodintuose organuose gali būti kiaulių viruso", - pridūrė Jeilio universiteto veterinarijos specialistė Karolina Zeis (Caroline Zeiss).
Dėl didėjančio žmonių, laukiančių organų transplantacijos, skaičiaus bandymai tampa dar aktualesni. Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose organų transplantacijos laukia daugiau kaip 100 000 žmonių. Mokslininkai jau seniai tikėjosi, kad ksenotransplantacijos galėtų padėti patenkinti paklausą ir taip išgelbėti žmonių gyvybes.
"Kiekvieną dieną miršta žmonės, laukiantys organų", - teigia Bostono Masačiusetso ligoninės infekcinių ligų specialistas Džėjus Fišmanas (Jay Fishman), kuris dalyvavo FDA posėdyje.
2021 m. rugsėjį žurnale "American Journal of Transplantation" paskelbtame tyrime buvo parodyta, kaip pacientui, kurio smegenys mirė, buvo persodinti du genų redaguotos kiaulės inkstai. Per 54 valandas trukusį bandymą paaiškėjo, kad inkstai funkcionuoja normaliai ir gamina šlapimą.
Panašią operaciją spalio mėnesį atliko Niujorko universiteto "NYU Langone Health" gydytojai.
Šių metų sausio mėn. sunkiai sergantis vyras Merilande (JAV) tapo pirmuoju, kuriam buvo pritaikyta kiaulės širdis. Tačiau po dviejų mėnesių jis mirė nuo kiaulių viruso - išvengiamos infekcijos, siejamos su pražūtingais transplantacijos padariniais.
Nors širdies persodinimo recipientas mirė, Allanas Kirkas (Allan Kirk), JAV Djuko universiteto transplantacijos chirurgas, teigė, kad operacija buvo labai sėkminga.
Susitikime kalbėjo Vilsonas Brajanas (Wilson Bryan), FDA Audinių ir pažangiųjų terapijų biuro Sidabriniame Springe, Merilando valstijoje, direktorius.
Jungtinėms terapijos įmonėms priklausančios bendrovės, tokios kaip "Revivicor" Blacksburge, Virdžinijos valstijoje, veisia kiaules, kurios naudojamos ksenotransplantacijai.
Pranešime teigiama, kad jos ieškojo tinkamo kiaulių genetinių modifikacijų derinio, kuris padėtų užtikrinti, kad žmogaus imuninė sistema priimtų gyvūnų organus.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau