Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 7

FDA greičiausiai patvirtins klinikinius bandymus, skirtus kiaulės organų transplantacijai žmogui

Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad FDA patariamasis komitetas svarstė, kaip toliau elgtis, kad būtų leista atlikti klinikinius bandymus, kuriais būtų bandomi kiaulės organų transplantacijos žmogui tyrimai.

Ksenotransplantacijos procedūra pradėta taikyti dar XVII a., kai transfuzijoms buvo bandoma naudoti gyvūnų kraują. Kadangi trūko žmogaus organų, mokslininkai ėmė ieškoti nežmoginių primatų, pavyzdžiui, beždžionių, šimpanzių, babuinų ir net kiaulių, rašo Nature.

Eksperimentai su kiaulėmis davė daugiau teigiamų rezultatų, nes jų organai yra panašūs į žmogaus organus.

Nors per pastaruosius metus buvo atliktos kelios tokios procedūros, oficialių žmonių ksenotransplantacijos bandymų nebuvo atlikta.

Ataskaitoje teigiama, kad dauguma agentūros pareigūnų ir gydytojų sutinka, jog norint atsakyti į aktualiausius mokslinių tyrimų klausimus, susijusius su tarprūšinėmis transplantacijomis, būtini bandymai su žmonėmis.

Taip pat reikia informacijos apie tai, kokia kiaulių veislė geriausiai tinka transplantuojamiems organams auginti, taip pat apie tai, kokią įtaką transplantacijos sėkmei gali turėti gretutinės sveikatos būklės, pavyzdžiui, diabetas.

"Bandymai su žmonėmis padėtų atsakyti į daugybę klausimų, pavyzdžiui, koks yra geriausias imunosupresinių vaistų kokteilis, kad žmogaus organizmas priimtų kiaulės organą, ir kaip gydytojai galėtų valdyti riziką, kad persodintuose organuose gali būti kiaulių viruso", - pridūrė Jeilio universiteto veterinarijos specialistė Karolina Zeis (Caroline Zeiss).

Dėl didėjančio žmonių, laukiančių organų transplantacijos, skaičiaus bandymai tampa dar aktualesni. Vien Jungtinėse Amerikos Valstijose organų transplantacijos laukia daugiau kaip 100 000 žmonių. Mokslininkai jau seniai tikėjosi, kad ksenotransplantacijos galėtų padėti patenkinti paklausą ir taip išgelbėti žmonių gyvybes.

"Kiekvieną dieną miršta žmonės, laukiantys organų", - teigia Bostono Masačiusetso ligoninės infekcinių ligų specialistas Džėjus Fišmanas (Jay Fishman), kuris dalyvavo FDA posėdyje.

2021 m. rugsėjį žurnale "American Journal of Transplantation" paskelbtame tyrime buvo parodyta, kaip pacientui, kurio smegenys mirė, buvo persodinti du genų redaguotos kiaulės inkstai. Per 54 valandas trukusį bandymą paaiškėjo, kad inkstai funkcionuoja normaliai ir gamina šlapimą.

Panašią operaciją spalio mėnesį atliko Niujorko universiteto "NYU Langone Health" gydytojai.

Šių metų sausio mėn. sunkiai sergantis vyras Merilande (JAV) tapo pirmuoju, kuriam buvo pritaikyta kiaulės širdis. Tačiau po dviejų mėnesių jis mirė nuo kiaulių viruso - išvengiamos infekcijos, siejamos su pražūtingais transplantacijos padariniais.

Nors širdies persodinimo recipientas mirė, Allanas Kirkas (Allan Kirk), JAV Djuko universiteto transplantacijos chirurgas, teigė, kad operacija buvo labai sėkminga.

Susitikime kalbėjo Vilsonas Brajanas (Wilson Bryan), FDA Audinių ir pažangiųjų terapijų biuro Sidabriniame Springe, Merilando valstijoje, direktorius.

Jungtinėms terapijos įmonėms priklausančios bendrovės, tokios kaip "Revivicor" Blacksburge, Virdžinijos valstijoje, veisia kiaules, kurios naudojamos ksenotransplantacijai.

Pranešime teigiama, kad jos ieškojo tinkamo kiaulių genetinių modifikacijų derinio, kuris padėtų užtikrinti, kad žmogaus imuninė sistema priimtų gyvūnų organus.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau