Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 8

Prieš antivyriausybinį mitingą Šri Lankoje įvesta komendanto valanda

Penktadienį Šri Lankos sostinėje įvesta neterminuota komendanto valanda, o kariuomenė paskelbta budėti prieš planuojamą mitingą, kuriame reikalaujama nušalinti įsiutusį prezidentą Gotabaja Radžapaksą (Gotabaya Rajapaksa).

Policijos viršininkas Chandana Wickramaratne (Chandana Wickramaratne) sakė, kad Kolombe ir jo priemiesčiuose nuo 15.30 val. Grinvičo laiku iki atskiro pranešimo bus paskelbta komendanto valanda, ir paragino gyventojus likti namuose.

Šis įsakymas buvo paskelbtas, kai penktadienį į sostinę suplūdo tūkstančiai antivyriausybinių protestuotojų prieš šeštadienį rengiamą mitingą, kurio tikslas - spausti Radžapaksą atsistatydinti dėl gilėjančios šalies ekonominės krizės.

Salų valstybė kenčia dėl precedento neturinčio būtiniausių prekių trūkumo, o 22 mln. jos gyventojų nuo metų pradžios patiria sparčiai augančią infliaciją ir užsitęsusius elektros energijos tiekimo sutrikimus.

Demonstrantai jau kelis mėnesius stovyklauja prie M. Rajapaksos biuro Kolombe, reikalaudami jo atsistatydinimo dėl blogo ekonomikos valdymo.

Tūkstančiai kareivių, ginkluotų automatais, anksčiau tą pačią dieną buvo atgabenti į Kolombą, kad sustiprintų policijos pajėgas, saugančias oficialią M. Rajapaksos rezidenciją, kurią antivyriausybiniai protestuotojai žadėjo šturmuoti šeštadienį.

"Šiandien po pietų pradėta operacija, kurioje dalyvauja beveik 20 000 karių, policininkų ir policininkių", - AFP sakė aukščiausio rango gynybos pareigūnas. "Tikimės, kad rytojaus protestas netaps smurtiniu".

Jis teigė, kad daugiau karių į sostinę buvo atgabenta iš provincijų po to, kai mažiausiai trys teisėjai atsisakė uždrausti šeštadienio protestus.

Jungtinės Tautos paragino Šri Lankos valdžios institucijas ir protestuotojus užtikrinti, kad šeštadienio demonstracijos praeitų taikiai.

"Raginame Šri Lankos valdžios institucijas laikytis santūrumo užtikrinant susirinkimų tvarką ir dėti visas pastangas, kad būtų užkirstas kelias smurtui", - pareiškė JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras.

Devyni žmonės žuvo ir šimtai buvo sužeisti, kai visoje šalyje kilo susirėmimai po to, kai gegužę Radžapaksai lojalūs šalininkai užpuolė taikius protestuotojus prie prezidento biuro.

Šri Lanka negrąžino 51 mlrd. dolerių vertės užsienio skolos ir vedė gelbėjimo derybas su Tarptautiniu valiutos fondu.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau