Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 12

Šri Lankos prezidentas po oro uoste kilusios priešpriešos siekia pabėgti jūra

Šri Lankos prezidentas antradienį išvyko į karinio jūrų laivyno bazę, kad po žeminančio susipriešinimo oro uoste pabėgtų iš salos laivu, pranešė oficialūs šaltiniai.

Gotabaja Radžapaksa pažadėjo trečiadienį atsistatydinti ir atverti kelią "taikiam valdžios perdavimui" po plataus masto protestų prieš jį dėl didžiausios šalies ekonominės krizės.

73 metų lyderis pabėgo iš savo oficialios rezidencijos Kolombe prieš pat dešimtims tūkstančių protestuotojų šeštadienį ją užplūstant. Tada jis norėjo išskristi į Dubajų, sakė pareigūnai.

Būdamas prezidentas, M. Rajapaksa naudojasi imunitetu nuo suėmimo, todėl manoma, kad prieš atsistatydindamas jis norėjo išvykti į užsienį, kad išvengtų galimybės būti sulaikytas.

Tačiau pirmadienį Bandaranaikės tarptautinio oro uosto imigracijos tarnybos darbuotojai atsisakė VIP paslaugų ir primygtinai reikalavo, kad visi keleiviai eitų per viešąsias kasas.

Prezidento partija nenorėjo eiti įprastais kanalais, baimindamasi visuomenės reakcijos, sakė saugumo pareigūnas, ir dėl to praleido keturis skrydžius, kuriais galėjo nuskristi į Jungtinius Arabų Emyratus.

Bandymai organizuoti karinį skrydį į kaimyninę šalį taip pat nepavyko, nes iš karto nebuvo gautas leidimas nusileisti, pridūrė pareigūnas.

Prezidentas ir jo žmona naktį praleido šalia oro uosto esančioje karinėje aviacijos bazėje.

Aukšto rango gynybos šaltinis sakė, kad artimiausi prezidento kariniai padėjėjai aptarinėjo galimybę jį ir jo palydą nugabenti į užsienį kariniu patruliniu laivu.

"Dabar geriausia išeitis yra išėjimas jūra", - sakė gynybos pareigūnas. "Jis galėtų nuvykti į Maldyvus arba Indiją ir nuskristi į Dubajų".

Antradienį po pietų grupė dviem sraigtasparniais "Bell 412" išskrido iš oro bazės, sakė oro uosto šaltinis, ir išvyko į šiaurės rytinį Trinkomalės uostą, kuriame yra karinio jūrų laivyno bazė, kurioje Radžapaksa iš pradžių pasislėpė po to, kai šeštadienį pabėgo iš rūmų.

Kita galimybė buvo skristi iš Hingurakgodos oro bazės, kur sraigtasparniai sustojo papildyti degalų, sakė oro pajėgų šaltinis, pridūręs, kad oro pajėgos turi kilimo ir tūpimo taką, kuriuo gali skristi vykdomieji lėktuvai.

Jauniausias Radžapaksos brolis Bazilis, kuris balandžio mėn. atsistatydino iš finansų ministro pareigų, anksti antradienį po įtempto susipriešinimo su oro uosto darbuotojais pavėlavo į savo paties "Emirates" skrydį į Dubajų.

Basilas, kuris be Šri Lankos pilietybės turi ir JAV pilietybę, bandė pasinaudoti verslo keliautojams skirta mokama konsjeržo paslauga, tačiau oro uosto ir imigracijos tarnybos darbuotojai pareiškė, kad jie atsisakė greitosios paslaugos.

"Buvo keletas kitų keleivių, kurie protestavo prieš Basilo įlaipinimą į lėktuvą", - AFP sakė oro uosto pareigūnas. "Susidarė įtempta situacija, todėl jis skubiai paliko oro uostą".

- Skubus pasitraukimas -

Basilas turėjo gauti naują JAV pasą, nes paliko jį prezidento rūmuose, kai šeštadienį Radžapakos skubiai pasitraukė, kad išvengtų minios, sakė diplomatinis šaltinis.

Oficialūs šaltiniai sakė, kad didinguose rūmuose taip pat buvo paliktas lagaminas su dokumentais ir 17,85 mln. rupijų (apie 50 000 JAV dolerių) grynaisiais pinigais, kuriuos dabar saugo Kolombo teismas.

Iš prezidento kanceliarijos nebuvo jokių oficialių pranešimų apie jo buvimo vietą, tačiau jis liko vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, kurio žinioje yra kariniai ištekliai.

M. Radžapaksa kaltinamas blogai valdęs ekonomiką, kad šalis pritrūko užsienio valiutos net būtiniausiam importui finansuoti, o tai sukėlė didelių sunkumų 22 mln. gyventojų.

Jei jis atsistatydins, kaip žadėjo, ministras pirmininkas Ranilas Wickremesinghe (Ranil Wickremesinghe) automatiškai taps laikinai einančiu prezidento pareigas, kol parlamentas išrinks deputatą, kuris baigs prezidento kadenciją, kuri baigsis 2024 m. lapkričio mėn.

Balandžio mėn. Šri Lanka negrąžino 51 mlrd. dolerių užsienio skolos ir veda derybas su TVF dėl galimo gelbėjimo.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau