Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 14

Šri Lankos prezidentas pateikė atsistatydinimo pareiškimą iš Singapūro: pareigūnas

Šri Lankos prezidentas ketvirtadienį, netrukus po to, kai pasiekė Singapūrą, pateikė atsistatydinimo pareiškimą, pranešė parlamento pirmininko biuras, praėjus kelioms dienoms po to, kai valstybės vadovas pabėgo nuo protestų, kuriuos sukėlė didžiausia šalies ekonomikos krizė.

Gotabaya Rajapaksa atsistatydino elektroniniu paštu, pranešė parlamento pirmininko atstovas spaudai praėjus kelioms valandoms po to, kai jis nusileido mieste-valstybėje po to, kai savaitgalį protestuotojai užėmė jo rūmus.

Trečiadienį G. Rajapaksa pabėgo į Maldyvus, o po dienos iš ten išvyko į Singapūrą.

"Prieš oficialiai priimant elektroninį laišką reikės patikrinti jo autentiškumą ir teisėtumą", - AFP sakė Indunil Yapa, pridūręs, kad oficialaus pranešimo tikimasi penktadienį.

M. Radžapaksa būtų pirmasis atsistatydinęs prezidentas nuo 1978 m., kai Šri Lankoje buvo įvesta prezidentinė valdymo sistema.

Būdamas prezidentas, M. Rajapaksas turėjo imunitetą nuo suėmimo, todėl manoma, kad prieš atsistatydindamas jis norėjo išvykti į užsienį, kad išvengtų galimybės būti sulaikytas.

Pagal Šri Lankos konstituciją ministras pirmininkas Ranilas Wickremesinghe (Ranil Wickremesinghe), kurio atsistatydinimo taip pat reikalauja protestuotojai, automatiškai taptų laikinai einančiu prezidento pareigas, kol parlamentas paskirs įpėdinį.

Rajapaksa, jo žmona Ioma ir du asmens sargybiniai atskrido į Singapūrą iš Malės oro linijų bendrovės "Saudia" lėktuvu.

Singapūro užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad M. Rajapaksai buvo leista įvažiuoti į miestą-valstybę su "privačiu vizitu", ir pridūrė: "Jis neprašė prieglobsčio ir jam nebuvo suteiktas joks prieglobstis".

Keletas šrilankiečių laukė vienoje iš oro uosto atvykimo zonų, kad išreikštų savo pyktį dėl Radžapaksos ir jų tėvynę apėmusios ekonominės krizės.

"Noriu iškeikti jį visais man žinomais žodžiais", - sakė Singapūre dirbantis šrilankietis inžinierius dizaineris, prisistatęs tik Maksu.

"Jis atsakingas už viską, kas nutiko mūsų šalyje", - sakė jis AFP.

Singapūro valdžios institucijos suskubo perspėti dėl protestų - griežtai kontroliuojamoje teritorijoje net vienam asmeniui rengti demonstraciją be išankstinio oficialaus leidimo yra neteisėta.

Šri Lankos saugumo šaltinių teigimu, tikimasi, kad M. Rajapaksa kurį laiką sieks pasilikti mieste-valstybėje, o paskui galbūt persikels į Jungtinius Arabų Emyratus.

- Protestuotojai išeina -

Kolombe demonstrantai paliko kelis simbolinius valstybinius pastatus, kuriuos buvo užėmę pastarosiomis dienomis, po to, kai A. Wickremesinghe nurodė saugumo pajėgoms atkurti tvarką ir paskelbė nepaprastąją padėtį.

"Nedelsiant taikiai pasitraukiame iš prezidento rūmų, prezidento sekretoriato ir ministro pirmininko biuro, tačiau tęsime savo kovą", - sakė protestuotojų atstovė spaudai.

Liudininkai matė, kaip dešimtys aktyvistų paliko A. Wickremesinghe's biurą, kai į jį įžengė ginkluota policija ir saugumo pajėgos.

Kai kuriose sostinės dalyse, kuriose buvo paskelbta komendanto valanda, patruliavo šarvuočiai.

Šimtai tūkstančių žmonių aplankė premjero valdas nuo tada, kai jos buvo atvertos visuomenei, kai jis pabėgo, o jo apsaugininkai atsitraukė.

Iki ketvirtadienio popietės vartai buvo uždaryti, o viduje ir lauke stovėjo ginkluoti sargybiniai.

Anksčiau tą pačią dieną 49 metų verslo savininkas Gihanas Martynas (Gihan Martyn) apkaltino prezidentą "žaidžiant laiką".

"Jis bailys", - sakė jis prie prezidento rūmų. "Jis sugriovė mūsų šalį... Todėl mes juo visiškai nepasitikime. Mums reikia naujos vyriausybės".

Policija pranešė, kad per naktinius susirėmimus su protestuotojais prie nacionalinio parlamento buvo sužeistas karys ir konsteblis, nes saugumo pajėgos atrėmė bandymą šturmuoti įstatymų leidžiamąją instituciją.

Protestuotojai taip pat paliko pagrindinės valstybinės televizijos studiją, į kurią įsiveržė trečiadienį.

Pagrindinė Kolombo ligoninė pranešė, kad trečiadienį buvo paguldyti apie 85 sužeisti žmonės, o vienas vyras užduso po to, kai buvo apipurkštas ašarinėmis dujomis prie premjero kabineto.

Ketvirtadienį kariuomenei ir policijai buvo duoti nauji įsakymai ryžtingai malšinti bet kokį smurtą ir įspėti neramumų kėlėjus, kad jie "teisėtai įgalioti panaudoti savo jėgą".

Tačiau 26 metų studentas Chirath Chathuranga Jayalath sakė: "Jūs negalite sustabdyti šio protesto žudydami žmones. Jie šaudys į mūsų galvas, bet mes tai darome iš širdies".

- Skolų nepadengimas -

M. Rajapaksa kaltinamas netinkamu ekonomikos valdymu, dėl kurio šalis pritrūko užsienio valiutos net būtiniausiam importui finansuoti, todėl 22 mln. gyventojų patyrė didelių sunkumų, o keturi iš penkių Šri Lankos gyventojų praleidžia valgį.

Balandžio mėn. Šri Lanka negrąžino 51 mlrd. dolerių užsienio skolos ir veda derybas su TVF dėl galimo gelbėjimo.

Saloje jau beveik baigėsi ir taip menkos benzino atsargos, o vyriausybė nurodė uždaryti ne pirmo būtinumo įstaigas ir mokyklas, kad sumažėtų kelionių į darbą ir būtų taupomi degalai.

Diplomatiniai šaltiniai teigė, kad M. Rajapaksos bandymai gauti vizą į Jungtines Valstijas buvo atmesti, nes prieš kandidatuodamas į prezidentus 2019 m. jis atsisakė JAV pilietybės.

Šri Lankos prezidentas pateikė atsistatydinimo pareiškimą iš Singapūro

***

Šri Lankos prezidentas Gotabaya Rajapaksa ketvirtadienį, netrukus po to, kai pasiekė Singapūrą, elektroniniu paštu išsiuntė atsistatydinimo pareiškimą, pranešė parlamento pirmininko atstovas.

Atsistatydinimo pareiškimas buvo perduotas šalies generaliniam prokurorui, kad šis apsvarstytų teisines pasekmes ir tik tada būtų oficialiai priimtas, sakė Indunil Yapa.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto