Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 11

Šri Lankos prezidentas, pasklidus gandams apie tremtį, netoli oro uosto

Pirmadienį Šri Lankos prezidentas buvo atskraidintas į oro bazę netoli pagrindinio tarptautinio oro uosto, pranešė pareigūnai, o tai paskatino spėliones, kad jis pabėgs į tremtį užsienyje.

Gotabaja Radžapaksa (Gotabaya Rajapaksa) šeštadienį pabėgo iš prezidento rūmų Kolombe, saugomas karinio jūrų laivyno, prieš pat dešimtims tūkstančių protestuotojų užimant šį kompleksą.

Po kelių valandų parlamento pirmininkas paskelbė, kad G. Rajapaksa trečiadienį atsistatydins, kad būtų sudarytos sąlygos "taikiam valdžios perdavimui".

73 metų lyderis pasislėpė karinio jūrų laivyno objekte, AFP sakė vienas aukšto rango gynybos pareigūnas, o paskui buvo nugabentas į Katunajakės oro bazę, kuri turi bendrą perimetro tvorą su pagrindiniu šalies Bandaranaikės tarptautiniu oro uostu.

"Jis ir jo palyda buvo nuskraidinti atgal į Kolombą dviem "Bell 412" sraigtasparniais", - pridūrė jis.

Prezidento kanceliarija oficialiai nepranešė, kur jis yra, tačiau keli vietos žiniasklaidos pranešimai rodė, kad vėliau pirmadienį jis turėtų išvykti į Dubajų.

Ministro Pirmininko Ranilo Wickremesinghe's (Ranil Wickremesinghe) biuras pranešė, kad Rajapaksa oficialiai informavo jį apie savo ketinimą atsistatydinti, nenurodydamas datos.

- Pinigai teisme -

Anksčiau tą pačią dieną 17,85 mln. rupijų (apie 50 000 JAV dolerių) grynųjų pinigų, kuriuos Radžapaksa paliko prezidento rūmuose, buvo perduoti teismui po to, kai juos perdavė protestuotojai, pranešė policija.

Oficialūs šaltiniai teigė, kad didinguose rūmuose taip pat buvo paliktas lagaminas su dokumentais.

M. Rajapaksa apsigyveno dviejų šimtmečių senumo pastate po to, kai kovo 31 d. buvo išvytas iš savo privačių namų, kai protestuotojai bandė juos šturmuoti.

Jei M. Rajapaksa atsistatydins, kaip žadėta, A. Wickremesinghe automatiškai taps laikinai einančiu prezidento pareigas, kol parlamentas išrinks deputatą, kuris baigs jo kadenciją, pasibaigsiančią 2024 m. lapkričio mėn.

Tačiau Wickremesinghe pats paskelbė esąs pasirengęs atsistatydinti, jei bus pasiektas konsensusas dėl vienybės vyriausybės sudarymo.

Paveldėjimo procesas gali užtrukti nuo trijų dienų - minimalus laikas, reikalingas parlamentui sušaukti, - iki 30 dienų, kurias leidžia statutas.

Pagrindinė opozicinė partija "Samagi Jana Balawegaya" (SJB) pirmadienį buvo susirinkusi į derybas su mažesnėmis politinėmis grupėmis, kad užsitikrintų paramą savo lyderiui Sajithui Premadasai (Sajith Premadasa).

Vienas SJB pareigūnas sakė, kad jie pasiekė preliminarų susitarimą su M. Rajapaksos SLPP disidentais paremti 55 metų S. Premadasą, kuris pralaimėjo 2019 m. prezidento rinkimus.

S. Premadasa yra buvusio prezidento Ranasinghe Premadasos (Ranasinghe Premadasa), kuris 1993 m. gegužės mėn. buvo nužudytas per tamilų sukilėlių savižudžio sprogdintojo išpuolį, sūnus.

Buvęs Radžapaksai ištikimas 63 metų Dullas Alahapperuma (Dullas Alahapperuma), buvęs žiniasklaidos ministras, buvo siūlomas naujuoju ministru pirmininku, AFP sakė derybose dalyvavęs SJB įstatymų leidėjas.

Savaitgalį atsistatydino penki ministrai, o A. Wickremesinghe's biuras pranešė, kad pirmadienį kabinetas susitarė masiškai atsistatydinti, kai tik bus pasiektas susitarimas dėl "visų partijų vyriausybės".

- Protestuotojai lieka vietoje -

Pirmadienį prie rūmų susidarė didžiulės eilės, ilgesnės už kai kurias mieste nusidriekusias benzino eiles.

Protestuotojai sako, kad nepasitrauks, kol Radžapaksa oficialiai nepasitrauks.

"Reikalavimas labai aiškus, žmonės vis dar reikalauja atsistatydinimo (Radžapaksos), ir visiško atsistatydinimo, raštiško patvirtinimo", - sakė protestuotojas Dela Peiris.

"Taigi tikimės, kad artimiausiomis dienomis sulauksime šio vyriausybės, įskaitant ministrą pirmininką ir prezidentą, atsistatydinimo".

Šeštadienio vakarą taip pat buvo padegtas privatus premjero namas Kolombe.

Demonstrantai daugiau kaip tris mėnesius stovyklavo prie prezidento biuro, reikalaudami, kad jis atsistatydintų dėl precedento neturinčios šalies ekonominės krizės.

M. Rajapaksa kaltinamas blogai valdęs ekonomiką, kad šalis pritrūko užsienio valiutos net būtiniausiam importui finansuoti, o tai sukėlė didelių sunkumų 22 mln. gyventojų.

Gegužės mėn. opozicijos įstatymų leidėjas A. Wickremesinghe buvo paskirtas premjeru, kad pabandytų išvesti šalį iš ekonominės krizės - tai jau šeštasis kartas, kai jis skiriamas į šį postą.

Balandžio mėn. Šri Lanka negrąžino 51 mlrd. dolerių užsienio skolos ir veda derybas su TVF dėl galimo gelbėjimo.

Saloje jau beveik baigėsi ir taip menkos benzino atsargos. Vyriausybė nurodė uždaryti ne pirmo būtinumo įstaigas ir mokyklas, kad sumažėtų kelionių į darbą ir būtų taupomi degalai.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 19:27 CDC patvirtino ryšį tarp aliuminio, esančio skiepuose, ir vaikų astmos
CDC patvirtino, kad žalingos vaikiškų skiepų sudedamosios dalys gali būti daugelio ligų, įskaitant neurologinius sutrikimus, autizmą ir astmą, priežastimi.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau