Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 8

Lavrovas pasitraukė iš G20 derybų, nes Vakarai spaudžia Maskvą dėl Ukrainos

Rusijos vyriausiasis diplomatas penktadienį pasitraukė iš derybų su Indonezijoje susirinkusiais Didžiojo dvidešimtuko (G20) užsienio reikalų ministrais, nes Vakarų valstybės kritikavo Maskvą dėl invazijos į Ukrainą.

Vašingtonas ir sąjungininkai prieš susitikimą pasmerkė Rusijos puolimą, o užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas (Sergei Lavrov) už uždarų durų vykusiose derybose susidūrė su tuo, ką JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Antony Blinken) pavadino Vakarų kritikos lavina.

"Tai, ką šiandien jau išgirdome, yra stiprus viso pasaulio choras... apie būtinybę nutraukti agresiją", - sakė A. Blinkenas iš susitikimo kurortinėje Balio saloje.

Blinkenas ir S. Lavrovas kartu su kolegomis dalyvavo vienos dienos trukmės derybose - tai buvo pirmasis jų susitikimas nuo karo pradžios, o šeimininkas iš karto pasakė, kad konfliktas turi baigtis derybomis.

Tačiau S. Lavrovas išėjo iš rytinio posėdžio, kai Vokietijos kolegė Annalena Baerbock sukritikavo Maskvą dėl jos invazijos, sakė diplomatai.

Jis taip pat išėjo iš popietinės sesijos prieš Ukrainos užsienio reikalų ministrui Dmytro Kulebai (Dmytro Kuleba) virtualiai kreipiantis į ministrus ir nedalyvavo, kai Blinken pasmerkė Rusiją.

"Mūsų Vakarų partneriai stengiasi vengti kalbėti apie pasaulinius ekonominius klausimus", - sakė S. Lavrovas žurnalistams prie viešbučio "Mulia". "Vos tik prabilę, jie pradeda karštligiškai kritikuoti Rusiją".

Blinkenas vengė susitikimo su Lavrovu ir vietoj to apkaltino Rusiją sukėlus pasaulinę maisto krizę, reikalaudamas, kad Maskva leistų vežti grūdus iš karo draskomos Ukrainos.

"Mūsų kolegoms iš Rusijos: Ukraina nėra jūsų šalis. Jos grūdai nėra jūsų grūdai. Kodėl jūs blokuojate uostus? Turėtumėte leisti išvežti grūdus", - pasak už uždarų durų vykusiose derybose dalyvavusio Vakarų pareigūno, sakė Blinkenas.

Anksčiau S. Lavrovas žurnalistams sakė, kad jis "nebėgs" paskui Vašingtoną dėl derybų.

"Ne mes atsisakėme kontaktų, o Jungtinės Valstijos", - sakė jis.

- Abe nužudymas užtemdė susitikimą -

Prieš susitikimą J. Blinkenas susitiko su savo kolegomis iš Prancūzijos ir Vokietijos bei aukšto rango Didžiosios Britanijos pareigūnu aptarti "neišprovokuoto ir nepateisinamo Rusijos pasirinkto karo" Ukrainoje, sakoma Valstybės departamento pranešime.

Tačiau susitikimą netrukus užtemdė penktadienį per rinkimų kampanijos renginį nužudytas buvęs Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe (Shinzo Abe).

Po šaudynių Blinkenas išreiškė nerimą dėl išpuolio prieš ilgametį Vašingtono sąjungininką ir ilgiausiai Japonijoje dirbusį premjerą, pavadindamas tai "labai liūdna akimirka".

Prieš pasirodant žiniai apie išpuolį Indonezijos užsienio reikalų ministrė Retno Marsudi savo kalboje ministrams, įskaitant S. Lavrovą, aptarė karą Ukrainoje.

"Mūsų pareiga yra greičiau užbaigti karą ir išspręsti nesutarimus prie derybų stalo, o ne mūšio lauke", - sakė R. Marsudi.

- Nėra šeimos nuotraukos -

Vienas JAV pareigūnas nurodė, kad Vašingtonas susitikime nenorėjo sugėdinti Indonezijos, išeidamas dėl S. Lavrovo.

Tačiau nebus jokios šeimyninės G20 ministrų nuotraukos, kaip įprasta, AFP sakė Indonezijos vyriausybės pareigūnas.

Šeimininkai JAV susirūpinimą dėl S. Lavrovo dalyvavimo iš dalies išsprendė pakviesdami Ukrainos Prezidentą Volodymyrą Zelenskį (Volodymyr Zelensky) į G20 aukščiausiojo lygio susitikimą lapkričio mėn.

Savo kalboje A. Kuleba ministrams sakė "prisiminti apie 344 šeimas, kurios, klausydamos Rusijos melo, prarado savo vaikus".

"Už jų mirtį atsakingos šalies ministras šiandien stovi prieš jus, kad pasidalytų savo mintimis apie tai, kaip Rusija vertina bendradarbiavimą mūsų globaliame pasaulyje", - pridūrė jis.

Penktadienį Blinkenas atvyko į viešbutį "Mulia", kur jį buvo galima pamatyti kalbantis su Pietų Afrikos Respublikos užsienio reikalų ministru, prieš įeinant į tą patį kambarį su S. Lavrovu, su kuriuo jis paskutinį kartą buvo susitikęs sausio mėn.

Prasidėjus susitikimui, Rusijos vyriausiasis diplomatas sėdėjo tarp Saudo Arabijos ir Meksikos užsienio reikalų ministrų.

- Didžiosios Britanijos URM išvyksta -

B. Blinkeno pastangos, kad susitikime būtų išsakyta ryžtinga Vakarų pozicija Rusijos atžvilgiu, susilpnėjo po to, kai Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministrė Liz Truss pasitraukė iš susitikimo po to, kai ketvirtadienį atsistatydino Ministras Pirmininkas Borisas Džonsonas, tapęs savo partijos lyderiu.

Penktadienio rytą ji išskrido iš Indonezijos, o ją pakeitė buvęs Didžiosios Britanijos ambasadorius Europos Sąjungoje seras Timas Barrow (Tim Barrow), AFP sakė vienas britų pareigūnas.

Būdamas Balyje J. Blinkenas taip pat sieks atnaujinti dialogą su Pekinu šeštadienį vyksiančiose derybose su Kinijos kolega Wang Yi, kurios bus pirmosios per kelis mėnesius po to, kai įtampa tapo įtempta dėl klausimų, įskaitant Taivaną.

Susitikimas įvyks tuo metu, kai JAV prezidentas Joe Bidenas (Joe Biden) išreiškė viltį, kad artimiausiomis savaitėmis pavyks pasikalbėti su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping), su kuriuo paskutinį kartą kalbėjosi kovo mėn.

Ketvirtadienį S. Lavrovas susitiko su K. Wangu aptarti Rusijos invazijos, kurią, pasak Maskvos, ji pradėjo siekdama neleisti Ukrainai prisijungti prie NATO karinio aljanso.

Jungtinės Valstijos pasmerkė Pekino paramą Rusijai, ir tikimasi, kad B. Blinkenas pakartos šiuos perspėjimus per derybas su Vangu.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau