Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 8

Teksaso gubernatorius įgaliojo valstijos policiją grąžinti migrantus į pasienį

Teksaso gubernatorius ketvirtadienį pasirašė įsaką, kuriuo leido valstijos teisėsaugai sulaikyti migrantus, neteisėtai kirtusius sieną iš Meksikos, nepaisydamas įprastų federalinės vyriausybės įgaliojimų JAV imigracijos klausimais.

"Teksaso valstija dar kartą suaktyvėja ir imasi precedento neturinčių veiksmų, kad apsaugotų amerikiečius ir apsaugotų pietinę sieną", - sakoma respublikonų gubernatoriaus Grego Abbotto (Greg Abbott) pareiškime.

Vykdomuoju įsaku Teksaso nacionalinė gvardija ir Teksaso saugumo departamentas įgaliojami "sulaikyti nelegalius imigrantus, kurie neteisėtai kerta sieną tarp įvažiavimo uostų, ir grąžinti juos į sieną", sakoma pareiškime.

T. Abbotas jau seniai užsipuolė demokratus Vašingtone dėl tariamo švelnumo imigracijos atžvilgiu, o ketvirtadienį pareiškė, kad ši priemonė reikalinga, nes JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) "atsisako dirbti savo darbą ir vykdyti Kongreso priimtus imigracijos įstatymus".

Įsakas sukuria potencialų teisinį konfliktą tarp Teksaso ir federalinės vyriausybės, kuri paprastai vykdo imigracijos ir užsienio santykių politiką, nors kol kas neaišku, kaip įsakas bus įgyvendintas.

Krašto saugumo departamentas iš karto neatsakė į AFP prašymą pateikti komentarą.

Tuo tarpu Meksikos vyriausybė atmetė įsaką, sakydama, kad šalis imigracijos politiką aptars tik federaliniu lygmeniu, kas, kaip ji nurodė, yra įprasta ir Jungtinėse Valstijose.

"Todėl šis veiksmas gali būti suprantamas tik kaip rinkimų kampanijos Teksaso valstijoje dalis", - sakoma Meksikos vyriausybės pareiškime ketvirtadienio vakarą, turint omenyje artėjančius lapkričio mėnesio rinkimus, į kuriuos įeina ir varžybos dėl gubernatoriaus posto.

Pastaraisiais mėnesiais migracijos iš Meksikos į Jungtines Valstijas skaičius išliko didelis. Gegužės mėn. valdžios institucijos Meksikos pasienyje sulaikė daugiau kaip 239 000 žmonių - tai rekordinis skaičius, nors į šį skaičių įskaičiuoti ir tie, kurie į JAV bandė patekti kelis kartus.

Abbotto įsakymas taip pat buvo priimtas praėjus vos savaitei po to, kai JAV Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą, suteikusį J. Bideno administracijai žalią šviesą 2019 m. nutraukti buvusio prezidento Donaldo Trumpo įvestą vadinamąją pasilikimo Meksikoje politiką.

Pagal šią politiką kai kurie ne meksikiečiai, neteisėtai patekę į Jungtines Valstijas, buvo siunčiami atgal per pietinę sieną laukti, kol jų imigracijos bylos bus nagrinėjamos teismuose, užuot buvę sulaikyti arba laikinai paleisti.

J. Bideno bandymą nutraukti šią politiką užginčijo respublikonų valdomų valstijų grupė, vadovaujama Teksaso valstijos.

Iš Meksikos į Jungtines Valstijas vykstantiems migrantams, kurių daugelis atkeliavo iš Centrinės Amerikos, tenka įveikti sunkią ir dažnai pavojingą kelionę, kurios metu gali būti atšiaurios gamtinės sąlygos ir prekeivių žmonėmis netinkamo elgesio rizika.

Vos praėjusią savaitę 53 žmonės mirė, kai buvo įgrūsti į vilkiką su priekaba be oro kondicionieriaus, kuris buvo paliktas San Antonijuje (Teksaso valstija).

"Agence France-Presse" (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau