- 10.07.2022
- 0.0 Reitingas
- 667 Peržiūros
- Komentarai
Pasaulyje yra nedaug žmonių, kurie visada sako tiesą. Kartais melas padeda siekti didesnio gėrio, gelbsti gyvybes, padeda išvengti problemų, konfliktų ir tragedijų. Tačiau yra kategorija žmonių, kurie nuolat meluoja ir be jokios priežasties išsigalvoja melą.
Patologinio melo požymiai.
Mitomanija - taip vadinamas psichikos nukrypimas, kai žmogus nuolat meluoja, savo fantazijas laikydamas tiesa. Šį terminą sugalvojo prancūzų psichiatras E. Dupré ir juo apibūdino žmones, kurie apie save pasakoja išgalvotas istorijas. Dažnai jie patys tuo tiki.
Yra dvi melagių kategorijos:
*kompulsyvūs tipai - meluoja be priežasties ir naudos, kuria pasakas, kurias lengva atskleisti dėl faktų neatitikimo. Jie jaučia kitų žmonių nepasitikėjimą, bet, atskleidus melą, vis tiek toliau apgaudinėja, suvokdami kaltę. Tokie žmonės meluoja negalvodami, nes nežino kito kelio. Tai dažnai pasitaiko sergant keliomis ligomis ir yra sunkiai ištaisoma;
*patologiniai - jie apgaudinėja turėdami konkretų tikslą, tiki savo išgalvotomis istorijomis, kurias gali papildyti detalėmis, ir nejaučia kaltės ar gėdos jausmo (sakoma, kad jie "meluoja be raudonio"). Jei jais netikima arba jie kaltinami melu, jie pasipiktina ir piktinasi.
Patologinio melo priežastys.
Nuolatinis melas būdingas žmonėms, kuriems:
- asmenybės sutrikimai;
- fiziologinės smegenų savybės;
- netinkamo auklėjimo pasekmės - vaikystėje susiformavusios nuostatos, kurios tapo besąlygiškos;
- priklausomybė nuo narkotikų, alkoholio;
- depresija, padidėjęs nerimas;
- obsesinis-kompulsinis sutrikimas.
Kodėl jie tai daro?
Priežastys:
- atkreipti dėmesį;
- pakelti savo kainą;
- bando sukelti gailestį, užuojautą, užuojautą sau;
- maskuoja savo problemas, kompleksus, nesėkmes ir pan.
Kaip elgtis su melagiais.
Bendrauti su žmonėmis, kurie nuolat meluoja, neabejotinai nemalonu, todėl labai dažnai patologiniai melagiai paliekami ramybėje. Nustoti bendrauti su melagiais yra lengviausia, bet ne visada teisingas sprendimas, kai kalbama apie šeimos narius ir draugus. Turite išmokti, kaip bendrauti su tokiais žmonėmis ir kaip padėti jiems spręsti problemą.
Pagrindinės taisyklės, kaip elgtis su melagiais, yra šios:
*Atidžiai klausykitės, ką asmuo sako - gali būti, kad sakydamas tiesą jis perdeda ar iškraipo faktus. Turite išmokti atskirti atvirą melą nuo pagražintos tiesos;
*bandykite suprasti, kodėl žmogus meluoja;
*pripažinkite, kad melas bus kartojamas vėl ir vėl, ir su tuo reikia susitaikyti;
*Ieškokite psichologo pagalbos, ypač jei asmuo pradėjo meluoti po neigiamo įvykio - tai gali būti depresija, trauma, priklausomybė nuo narkotikų ar alkoholio.
Kitas atvejis (kai melas įgauna grėsmingą, negatyvų, manipuliacinį pobūdį, kuris būdingas sociopatams ir narcizams.
Tokiems žmonėms neabejotinai reikia psichologinės korekcijos, o jei nesate su jais susiję, nedvejodami nutraukite bet kokį bendravimą su jais.
Sėkmės dirbant su savimi!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.