Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 14

Siūlomame JAV įstatyme teigiama, kad Tibeto statusas neišspręstas

JAV įstatymų leidėjai pristatė teisės aktą, kuriuo Tibeto teisinis statusas būtų vadinamas neišspręstu, o Vašingtonas atsiribotų nuo ankstesnių pareiškimų, kuriais ši teritorija buvo pripažinta Kinijos dalimi.

Jungtinėse Valstijose vis labiau nerimaujant dėl elgesio su mažumomis Kinijos Liaudies Respublikoje, siūlomame įstatyme būtų teigiama, kad "Tibeto ir KLR konfliktas neišspręstas" ir kad "Tibeto teisinis statusas turi būti nustatytas pagal tarptautinę teisę".

Įstatyme dėl Tibeto ir Kinijos konflikto sprendimo skatinimo taip pat teigiama, kad Tibeto žmonės "pagal tarptautinę teisę turi teisę į apsisprendimo teisę", ir raginama aktyviau kovoti su Pekino "dezinformacija apie Tibeto istoriją".

Įstatymui turi pritarti abeji parlamento rūmai, tačiau jį remia abi partijos. Trečiadienį jį pristatė Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto vyriausiasis respublikonas Maiklas Makolas (Michael McCaul) ir prezidento Džo Baideno Demokratų partijos atstovas Džimas Makgovernas (Jim McGovern), kuris yra vienas iš Kongreso vykdomosios komisijos dėl Kinijos, nagrinėjančios žmogaus teises, pirmininkų.

Įstatymu būtų pasipriešinta Pekino bandymams "perrašyti istoriją" ir "atmestas KKP melas, kad jos tironija Tibete yra istoriškai teisėta", - sakė J. McCaul, turėdamas omenyje Kinijos komunistų partiją.

Valstybės departamentas ir vienas po kito einantys JAV prezidentai ne kartą yra sakę, kad Tibetas yra Kinijos dalis, pataikaujanti Pekinui, ir nė viena JT valstybė narė nepripažįsta šios Himalajų teritorijos kaip nepriklausomos.

Pekinas 1950 m. pasiuntė į Tibetą karius, o po metų paskelbė apie jo "taikų išlaisvinimą". 1959 m. jis numalšino nepavykusį sukilimą, per kurį budistų regiono dvasinis lyderis Dalai Lama pabėgo į tremtį Indijoje.

Kinija daugelį metų siekė izoliuoti Dalai Lamą, sukūrusį pasaulinį judėjimą už Tibeto autonomiją ir didesnes laisves, ir 2010 m. nutraukė diplomatinius santykius su vienuolio, kuriam šį mėnesį sukako 87 metai, atstovais.

Dalai Lama sako, kad jis nesiekia Tibeto nepriklausomybės, bet kad tai buvo istorinis faktas.

Indija 2003 m. nedviprasmiškai pripažino Tibetą Kinijos dalimi. Didžioji Britanija laikėsi dviprasmiškesnės pozicijos - teigė, kad Kinija Tibetui turi "suzerenitetą" - iki 2008 m., kai pareiškė, kad Pekinas taip pat turi "suverenitetą".

Istorinės diskusijos ištakos - neįtikinama Simlos konvencija, dėl kurios 1913-14 m. šiaurės Indijoje derėjosi Tibeto atstovai iš Lasos, tuometinės Kinijos Respublikos ir Didžiosios Britanijos, tuo metu valdžiusios Pietų Aziją.

Vienas griežtai dešiniųjų pažiūrų kongresmenas 2020 m. pasiūlė Jungtinėms Valstijoms pripažinti Tibeto nepriklausomybę, tačiau ši priemonė nesulaukia didelio palaikymo.

AFP

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 19:41 Pasipiktinimas, kai Jungtinės Karalystės "Citizens Advice" liepia darbuotojams nešioti lyties įvardžių ženklelius
Jungtinės Karalystės tarnyba "Citizens Advice" susidūrė su darbuotojų pasipiktinimu po to, kai jiems buvo nurodyta nešioti ženklelius su lyties įvardžiu.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:44 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti, jei nusprendėte atleisti neištikimybę
Niekada nemaniau, kad galėčiau susigrąžinti neištikimą vyrą. Visada norėjau būti stipri moteris, galinti pastovėti už save ir išvaryti neištikimą vyrą pro duris. Bet tada atleidau savo buvusiajam, kai jis mane apgavo. Ši patirtis mane daug ko išmokė,...

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau