- 23.07.2022
- 0.0 Reitingas
- 560 Peržiūros
- Komentarai
Kad ir kaip tai atrodytų akivaizdu, konfliktai tarp suaugusiųjų ir už juos jaunesnių ir mažesnių asmenų gali nekilti, jei suaugusysis pakeis savo elgesio kryptį. Tai gali būti lojalumas vaikui arba kantrybė tam tikrais momentais. Pateikiame keletą patarimų, kaip to pasiekti.
Anądien kalbėjome apie tai, kaip galite išmokti girdėti vaikus, dabar metas atkreipti dėmesį į tai, kaip tinkamai su jais kalbėti.
Jei suaugusysis pakeis savo elgesio su vaiku vektorių, tikėtina, kad viskas bus gerai ir nekils jokių problemų.
Psichologijoje tai vadinama konstruktyvia sąveika.
Panagrinėkime 5 būdus, kaip tai pasiekti.
1. Žiūrėkite tiesiai į veidą, jei norite klausytis. Svarbu, kad kalbėdamas vaikas žiūrėtų į jus. Kalbėdami taip pat turite išlaikyti akių liniją.
2. Jei jūsų vaikas dėl ko nors nusiminęs ar nusivylęs, neturėtumėte jam užduoti klausimų. Jei kalbate su susijaudinusiu vaiku, neturėtumėte jam užduoti klausimų. Geriau, jei kalbėsite teigiamai.
3. Jūsų atsakymai turėtų būti nuoseklūs, kad supratote, ką jis pasakė, ir kad supratote jo jausmus. Pavyzdžiui: "Supratau, kad šiandien mokykloje buvai blogos nuotaikos, nes gavai trejetą iš diktanto. Buvai dėl to nusiminęs." "Šiandien per fizinio lavinimo pamoką tau pavyko padaryti daugiau prisitraukimų nei kam nors kitam. Pastebėjau, kad labai savimi didžiuojatės."
4 Vienas iš svarbiausių dalykų pokalbyje yra gebėjimas "išlaikyti pauzę". Jei vaiko akys nukreiptos ne į jus, o žiūri į šalį arba į tolį, pasistenkite nieko nesakyti - jūsų vaikui vyksta labai svarbus vidinis darbas. Jis viską sugeria ir svarsto.
5. Nelyginkite jo su kitais vaikais. Niekada to nedarykite, nes tai pakirs jūsų vaiko pasitikėjimą savimi, jis nebegalvos, kad yra unikalus, ir gali nustoti tikėti savimi. Visada ieškokite jame geriausio, girkite jį, leiskite jam didžiuotis savimi. Veiksmingiausia palyginti ankstesnius rezultatus su dabartiniais.
Dabar panagrinėkime, kaip padaryti, kad vaikas jus išgirstų.
1. Nekaltinkite vaiko. Apibūdinkite problemą.
Vaikai elgsis atsakingiau ir noriau vykdys jūsų nurodymus, jei ne kaltinsite juos dėl ko nors, o iš karto pateiksite problemos sprendimą. Pavyzdžiui, užuot sakę vaikui: "Kas čia vyksta, pažiūrėk, ką padarei", pasakykite jam: "Tu turi tai pataisyti, tai negerai".
2. Negrasinkite vaikui ir neduokite jam nurodymų. Suteikite jam ar jai galimybę rinktis.
Kai vaikams liepiama arba grasinama, jie jaučiasi bejėgiai ir užsisklendę. Siūlykite jiems rinktis, nes pasirinkimas gali atverti kelią naujoms galimybėms. Jei vaikas kaprizingas, pvz., nenori valgyti košės, pasiūlykite jam pasirinkti ką nors kita. Tai jums bus labai naudinga. Nereikia vaiko gąsdinti ar atkakliai įtikinėti ką nors daryti.
3. nereikia priekaištauti. Išreikškite savo jausmus.
Pasakykite vaikui, kaip jaučiatės, tai sustiprins santykius, vaikas pradės jumis pasitikėti ir ateityje jūsų klausys.
4. Užuot kalbėję, paaiškinkite tai piešdami arba rašydami.
Neretai vaikai praleidžia tai, ką jiems sako suaugusieji. Taigi pabandykite paaiškinti, ko jums reikia, nupiešdami paveikslėlį. Tai, kas nupiešta ar parašyta, vaikai įsimena geriau nei tai, kas jiems sakoma.
Nereikia vaiko varginti paskaitomis apie atsakomybę, nesvarbu, ar tai būtų augintinis, ar netvarkinga lova. Jei turite akvariumą, nupieškite žuvies paveikslėlį, pritvirtinkite jį prie akvariumo ir pridėkite žodžius: "Pamaitinkite mus, mes alkanos ir labai sergame". Tai pralinksmins vaiką ir jus.
5. Venkite reikšti pastabas savo vaikui.
Stenkitės atkreipti jų dėmesį savo intonacija.
Vietoj įprastų keiksmažodžių pasistenkite būti kūrybingi. Vietoj to, kad sakytumėte: "Kas čia per netvarka? Jį reikia išvalyti, greitai!", pasakykite tai kitaip ir su tam tikra intonacija, pavyzdžiui, roboto tonu:
"Tai... tiesiog... baisu... kokia... netvarka... reikia... viską... išvalyti... išvalyti... išvalyti... išvalyti..." arba kokio nors animacinio filmuko herojaus balsu ir t. t. Šis pasaulis vaikams yra žaidimas, kurį jie nori žaisti, leiskite jiems tai daryti.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau