- 23.07.2022
- 0.0 Reitingas
- 856 Peržiūros
- Komentarai
Septynerių metų amžiaus vaiko smegenys, ypač priekinės skiltys, vystosi labai aktyviai. Šios skiltys yra atsakingos už sąmoningą mąstymą, todėl vaikas pradeda aktyviai analizuoti situacijas ir informaciją, susipažįsta su įvairiomis elgesio taisyklėmis.
Vos vienerių metų vaiko smegenys yra tik 10 % mažesnės už suaugusiojo smegenis ir jis jau yra fiziologiškai ir psichologiškai visiškai pasiruošęs mokyklai ir dideliam protiniam krūviui pamokų metu.
Tuo pat metu labai pasikeičia vaiko elgesys, jis dažnai stengiasi užsisklęsti savyje, nerimauja dėl tam tikrų problemų, aktyviai "kovoja" už savo teises, dažnai išlieja neigiamas emocijas.
Įprastinė amžiaus riba - septyneri metai. Krizės apraiškos vaiko sąmonėje gali pasireikšti anksčiau, nuo šešerių metų, arba šiek tiek vėliau, maždaug iki metų.
Iš vaiko elgesio nesunku atpažinti, kad jis patiria šią konkrečią ligą. Jūsų vaikas dažnai būna grubus, ginčijasi, nustoja žaisti su žaislais, kad atrodytų labiau subrendęs, ir sunkiai užmezga kontaktą.
Vaiko psichologijoje vyksta svarbūs pokyčiai. Jis tampa savikritiškas.
Pavyzdžiui, jei per dailės pamoką piešinys "dailininko" požiūriu nėra pakankamai gražus, vaikas padaro išvadą, kad jam blogai sekasi piešti, ir jam reikia daryti ką nors kita.
Suaugusiųjų pastabas tokio amžiaus vaikai labai skaudžiai toleruoja.
Pradėjęs lankyti mokyklą vaikas padaro išvadą, kad jis jau yra "labai subrendęs". Vaikai pradeda elgtis kaip suaugusieji, visiškai mėgdžiodami savo tėvus. Vaikas gali atsisėsti šalia jūsų ir žiūrėti televizorių, nesidomėdamas programa tik todėl, kad tai daro jo tėtis ar mama. Laiku nuvesti juos į lovą tampa problema - aš jau suaugęs žmogus! Tokiais atvejais tėvams svarbu išlaikyti pusiausvyrą, išlaikyti esmines ribas ir "atverti duris" į suaugusiųjų pasaulį.
Po septynerių metų tėvai vis rečiau susiduria su vaikų spontaniškumu ir emocijomis. Vaikai dažnai vaizduoja suaugusiųjų jausmus, įskaitant ir tuos, kurie nėra labai nuoširdūs. Tėvai neturėtų atkreipti vaikų dėmesio į tokius momentus, geriau ramiai pasikalbėti ir palaikyti juos sunkioje situacijoje, pasiūlyti protingą išeitį.
Taip pat reikėtų padėti, jei mokytojas kritiškai vertina vaiko elgesį ir gebėjimus, o tėvai visada turėtų būti savo vaikų sąjungininkai.
Vaikas pradeda augti nuo septynerių metų, todėl tėvai turėtų susilaikyti nuo vaikų vardų, pravardžių ar juokelių. Reikėtų dažniau teirautis vaiko nuomonės ir aptarti su juo ateities planus bent savaitgaliui.
Kartu su vaiku patartina sudaryti jo teisių ir pareigų sąrašą, kuris turėtų būti matomas.
Tėvai neturėtų dažnai kištis į vaiko priimamus sprendimus; tai padės ugdyti iniciatyvą ir savigarbą. Jei tėvas ir motina dalijasi savo mintimis su vaiku, tai padės užmegzti gerus tarpusavio santykius ir suprasti vienas kitą.
Be vaiko, tėvai taip pat turėtų skirti pakankamai laiko sau, ypač gerai pailsėti, kad pervargimas neturėtų įtakos jų psichologinei būklei ir nesutriktų bendravimas su vaikais.
Visų šių dalykų laikymasis leis vaikui lengvai įveikti krizinį laikotarpį, harmoningai vystytis ir realizuoti savo intelektinį potencialą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau