Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Liepos » 23

Vaikui septyneri metai. Kaip spręsti elgesio problemas?

Septynerių metų amžiaus vaiko smegenys, ypač priekinės skiltys, vystosi labai aktyviai. Šios skiltys yra atsakingos už sąmoningą mąstymą, todėl vaikas pradeda aktyviai analizuoti situacijas ir informaciją, susipažįsta su įvairiomis elgesio taisyklėmis.

Vos vienerių metų vaiko smegenys yra tik 10 % mažesnės už suaugusiojo smegenis ir jis jau yra fiziologiškai ir psichologiškai visiškai pasiruošęs mokyklai ir dideliam protiniam krūviui pamokų metu.

Tuo pat metu labai pasikeičia vaiko elgesys, jis dažnai stengiasi užsisklęsti savyje, nerimauja dėl tam tikrų problemų, aktyviai "kovoja" už savo teises, dažnai išlieja neigiamas emocijas.

Įprastinė amžiaus riba - septyneri metai. Krizės apraiškos vaiko sąmonėje gali pasireikšti anksčiau, nuo šešerių metų, arba šiek tiek vėliau, maždaug iki metų.

Iš vaiko elgesio nesunku atpažinti, kad jis patiria šią konkrečią ligą. Jūsų vaikas dažnai būna grubus, ginčijasi, nustoja žaisti su žaislais, kad atrodytų labiau subrendęs, ir sunkiai užmezga kontaktą.

Vaiko psichologijoje vyksta svarbūs pokyčiai. Jis tampa savikritiškas.

Pavyzdžiui, jei per dailės pamoką piešinys "dailininko" požiūriu nėra pakankamai gražus, vaikas padaro išvadą, kad jam blogai sekasi piešti, ir jam reikia daryti ką nors kita.

Suaugusiųjų pastabas tokio amžiaus vaikai labai skaudžiai toleruoja.

Pradėjęs lankyti mokyklą vaikas padaro išvadą, kad jis jau yra "labai subrendęs". Vaikai pradeda elgtis kaip suaugusieji, visiškai mėgdžiodami savo tėvus. Vaikas gali atsisėsti šalia jūsų ir žiūrėti televizorių, nesidomėdamas programa tik todėl, kad tai daro jo tėtis ar mama. Laiku nuvesti juos į lovą tampa problema - aš jau suaugęs žmogus! Tokiais atvejais tėvams svarbu išlaikyti pusiausvyrą, išlaikyti esmines ribas ir "atverti duris" į suaugusiųjų pasaulį.

Po septynerių metų tėvai vis rečiau susiduria su vaikų spontaniškumu ir emocijomis. Vaikai dažnai vaizduoja suaugusiųjų jausmus, įskaitant ir tuos, kurie nėra labai nuoširdūs. Tėvai neturėtų atkreipti vaikų dėmesio į tokius momentus, geriau ramiai pasikalbėti ir palaikyti juos sunkioje situacijoje, pasiūlyti protingą išeitį.

Taip pat reikėtų padėti, jei mokytojas kritiškai vertina vaiko elgesį ir gebėjimus, o tėvai visada turėtų būti savo vaikų sąjungininkai.

Vaikas pradeda augti nuo septynerių metų, todėl tėvai turėtų susilaikyti nuo vaikų vardų, pravardžių ar juokelių. Reikėtų dažniau teirautis vaiko nuomonės ir aptarti su juo ateities planus bent savaitgaliui.

Kartu su vaiku patartina sudaryti jo teisių ir pareigų sąrašą, kuris turėtų būti matomas.

Tėvai neturėtų dažnai kištis į vaiko priimamus sprendimus; tai padės ugdyti iniciatyvą ir savigarbą. Jei tėvas ir motina dalijasi savo mintimis su vaiku, tai padės užmegzti gerus tarpusavio santykius ir suprasti vienas kitą.

Be vaiko, tėvai taip pat turėtų skirti pakankamai laiko sau, ypač gerai pailsėti, kad pervargimas neturėtų įtakos jų psichologinei būklei ir nesutriktų bendravimas su vaikais.

Visų šių dalykų laikymasis leis vaikui lengvai įveikti krizinį laikotarpį, harmoningai vystytis ir realizuoti savo intelektinį potencialą.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
12.08.2022 laikas 21:36 Klauso Schwabo WEF planuoja cenzūruoti internetą naudodamas dirbtinį intelektą

Klauso Schwabo Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) paskelbė apie planus moderuoti internetą naudojant dirbtinį intelektą, kuris identifikuotų "dezinformaciją", kenksmingą turinį ar bet ką kitą, kas, Klauso Schwabo nuomone, turėtų būti cenzūruojama.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 20:38 Viskas baigta: CDC teigia, kad COVID paveiktiems žmonėms nebereikia karantino

Jei per šį siaubingą laikotarpį jums pavyko išsaugoti vientisumą, sveikinu! Esate viena iš šios istorijos roko žvaigždžių. Esate tvirta asmenybė, turinti drąsos ir stovinti tvirtai bei aukštai, kai tai buvo svarbiausia.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:46 Auksinis ūsas normalizuoja medžiagų apykaitą ir stiprina kraujagyslių sistemą
Visi žino, kad auksinis ūsas turi gydomųjų savybių: uždegimą slopinančių, antiseptinių, žaizdas gydančių, antisklerotinių, regeneruojančių, skausmą malšinančių, imunitetą stiprinančių.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto