Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Rugpjūčio » 25

Naujas vaistas plečia reumatoidinio artrito gydymo galimybes

Atlikus paskutinį III fazės klinikinį tyrimą paaiškėjo, kad naujas vaistas reumatoidiniam artritui gydyti yra bent jau toks pat veiksmingas, kaip ir dabartinis "auksinis standartas" šiai autoimuninei ligai gydyti. Tai atveria naujas gydymo galimybes sergantiems pacientams. Tarptautinio daugiacentrio tyrimo, kuriam vadovavo Vienos "MedUni", rezultatai neseniai buvo paskelbti žurnale "New England Journal of Medicine".

Šiuo metu vaistų adalimumabo (slopinančio uždegimo mediatorių TNF (naviko nekrozės faktorių) ir metotreksato (folio rūgšties antagonisto) derinys yra viena veiksmingiausių galimybių ("auksinis standartas") pacientams, kurie nepakankamai reaguoja į pradinį gydymą metotreksatu. Nepaisant šio ir kitų veiksmingų vaistų režimų, iki 25 % pacientų gerai nereaguoja į nė vieną iš šiuo metu prieinamų gydymo būdų.

Naujasis vaistas olokizumabas yra humanizuotas monokloninis antikūnas, tiesiogiai nukreiptas prieš citokiną interleukiną-6. Tai pasiuntinio molekulė, kuri, kaip ir TNF, suaktyvina uždegimines organizmo reakcijas ir dalyvauja progresuojant sąnarių pažeidimams sergant reumatoidiniu artritu. Olokizumabas yra pirmasis tiesioginis interleukino-6 inhibitorius (blokatorius), kuris netrukus bus pateiktas tvirtinti komerciniam naudojimui pagal šią indikaciją.

Šiame III fazės klinikiniame tyrime, kuriame dalyvavo daugiau kaip 1 600 savanorių, naujojo vaisto veiksmingumas derinyje su metotreksatu buvo tikrinamas lyginant su placebu ir adalimumabu bei metotreksatu. Įrodyta, kad šis naujasis gydymas yra veiksmingesnis už placebą ir bent jau toks pat veiksmingas kaip dabartinis auksinis standartas.

"Naujasis vaistas padeda daugeliui reumatoidiniu artritu sergančių pacientų, kuriems nepadėjo metotreksatas, pasiekti vadinamąjį mažą ligos aktyvumą, kuris yra pagrindinis šios populiacijos terapinis tikslas. Visiškas aktyvios ligos simptomų išnykimas, vadinamoji remisija, pasireiškia 1 iš 8 pacientų", - aiškina tyrimo vadovas Josefas Smolenas (Josef Smolen) iš Vienos medicinos universiteto Medicinos akademijos ir Vienos universitetinės ligoninės III reumatologijos skyriaus. "Ši nauja terapija gerokai praplės gydymo galimybių spektrą, nes šis preparatas pasižymi kitokiu veikimo būdu nei visi kiti vaistai."

"Tai suteiks dar vieną puikią gydymo galimybę mūsų pacientams", - aiškina Reumatologijos skyriaus vadovas Danielis Aletaha (Daniel Aletaha). "Netrukus turėsime dar vieną galimybę tiems pacientams, kurie nereaguoja į pirmąjį ar vėlesnius gydymo būdus."

Per ateinančius metus ketinama pateikti paraišką dėl naujojo vaisto patvirtinimo ES ir JAV. Mokslininkai tikisi, kad netrukus po to jis bus pradėtas kliniškai naudoti.

Reumatoidinis artritas yra lėtinė autoimuninė liga, kuria daugiausia serga moterys (maždaug du trečdaliai sergančiųjų) ir kuri paprastai diagnozuojama tarp 40 ir 70 metų amžiaus. Reumatoidiniu artritu serga maždaug 1 % pasaulio gyventojų. Liga sukelia sąnarių uždegimą, dėl kurio atsiranda patinimas, perštėjimas ir funkciniai sutrikimai. Negydoma ji sukelia laipsnišką sąnarių ir gretimų kaulų destrukciją, dėl kurios sutrinka sąnarių judesiai, atsiranda deformacijų ir nuolatinis bei progresuojantis neįgalumas. Šia liga Austrijoje serga apie 80 000 žmonių.

Pateikė Vienos medicinos universitetas

Daugiau informacijos: Josef S. Smolen ir kt., Olokizumabas, palyginti su placebu arba adalimumabu sergant reumatoidiniu artritu, New England Journal of Medicine (2022). DOI: 10.1056 / NEJMoa2201302

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau