Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2022 » Rugpjūčio » 28

Naujojoje Zelandijoje pelkėje rastas 45 000 metų senumo medis, kuris žuvo per paslaptingą ašigalių virsmo laikotarpį

Naujosios Zelandijos mokslininkai mano, kad 60 tonų sveriančiame rąste gali būti rasti atsakymai į klausimus apie senovinį Lašampos įvykį, kai prieš 40 000 metų Žemės šiaurės ir pietų poliai apsikeitė vietomis.

45 000 metų senumo rąstas, aptiktas statant naują elektrinę, gali paaiškinti paslaptingą pasaulinį įvykį, smarkiai pakeitusį Žemės klimatą.

60 tonų sveriantis rąstas buvo rastas devynių metrų gylyje po paviršiumi Ngawha vietovėje Naujosios Zelandijos Šiaurės saloje.

Jėgainę statanti bendrovė "Top Energy" kasimo darbus pradėjo 2017 m. ir iškasė 900 000 kubinių metrų grunto, kol aptiko 16 metrų rąstą.

Waikato universiteto mokslininkas Alanas Hoggas (Alan Hogg) nustatė, kad medžio amžius siekia 40 500 metų, praneša "NZ Herald".

Rąstų amžius sudomino mokslininkus, tyrinėjančius Lachampos įvykį - "magnetinį apsisukimą", kai Žemės šiaurės ir pietų magnetiniai poliai apsikeitė vietomis.

Tiksliai nežinoma, kada įvyko šis įvykis, tačiau manoma, kad tai įvyko maždaug prieš 41 000-45 000 metų.

mokslas, polių apsivertimas, medžiai

Mokslininkai tikisi, kad ištyrę radioaktyviosios anglies kiekį medžių žieduose, jie galės nustatyti, kada įvyko virsmas ir kiek laiko truko šis procesas.

Mokslininkai mano, kad magnetinis apsisukimas ir su juo susijęs Žemės magnetinio lauko stiprumo sumažėjimas, dėl kurio Žemės paviršių pasiekė daugiau Saulės spinduliuotės, gali turėti didelės įtakos klimatui.

"Šis medis yra labai vertingas, tokio amžiaus medžio dar niekada nebuvome radę", - sakė J. Hoggas, - "Rasti šį medį buvo sėkmės akimirka, kuri bus labai svarbi ateities tyrimams."

Sprendžiant iš medžio dydžio, jo amžius, kai jis žuvo, buvo nuo 1500 iki 2000 metų, sakė J. Hoggas.

16 metrų rąstas buvo nugabentas į netoliese esančią Ngāwhā Marae (šventą vietą), kur įvyko ceremonija, per kurią senovinis medis buvo perduotas hapū (maorių bendruomenės) globai.

Medžio gabenimas buvo labai sudėtinga operacija: kad jį būtų galima gabenti, reikėjo nupjauti maždaug po 1,5 m ilgio atkarpas iš kiekvienos pusės, o vien kelmas svėrė 28 tonas.

Trys sekcijos buvo pakeltos dviem 130 tonų sveriančiais kranais ir sunkvežimiu pervežtos greitkeliu, o visa operacija truko keturias valandas.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.06.2019 laikas 07:42 Receptai Trapūs naminiai sausainiai
Kaip pasigaminti namuose skanius sausainukus. Trapių naminių sausainių receptas.

Skaityti daugiau

19.08.2019 laikas 08:29 Receptai Organizmo draugės – gervuogės
Dabar miškuose gausu įvairių uogų, taip pat ir gervuogių. Jos ne tik skanios, bet ir turi daug naudingų medžiagų. Be to, vartojamos kaip vaistas įvairioms ligoms gydyti. Gervuogėmis gardinami įvairūs desertai, kepiniai ir kokteili...

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 19:51 Receptai Liaudiški patarimai Tulžies akmenligės gydymui
Tulžies akmenligė liaudies medicinoje, Tulžies akmenligė, receptai nuo akmenligės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau