Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Rugpjūčio » 28

Naujojoje Zelandijoje pelkėje rastas 45 000 metų senumo medis, kuris žuvo per paslaptingą ašigalių virsmo laikotarpį

Naujosios Zelandijos mokslininkai mano, kad 60 tonų sveriančiame rąste gali būti rasti atsakymai į klausimus apie senovinį Lašampos įvykį, kai prieš 40 000 metų Žemės šiaurės ir pietų poliai apsikeitė vietomis.

45 000 metų senumo rąstas, aptiktas statant naują elektrinę, gali paaiškinti paslaptingą pasaulinį įvykį, smarkiai pakeitusį Žemės klimatą.

60 tonų sveriantis rąstas buvo rastas devynių metrų gylyje po paviršiumi Ngawha vietovėje Naujosios Zelandijos Šiaurės saloje.

Jėgainę statanti bendrovė "Top Energy" kasimo darbus pradėjo 2017 m. ir iškasė 900 000 kubinių metrų grunto, kol aptiko 16 metrų rąstą.

Waikato universiteto mokslininkas Alanas Hoggas (Alan Hogg) nustatė, kad medžio amžius siekia 40 500 metų, praneša "NZ Herald".

Rąstų amžius sudomino mokslininkus, tyrinėjančius Lachampos įvykį - "magnetinį apsisukimą", kai Žemės šiaurės ir pietų magnetiniai poliai apsikeitė vietomis.

Tiksliai nežinoma, kada įvyko šis įvykis, tačiau manoma, kad tai įvyko maždaug prieš 41 000-45 000 metų.

mokslas, polių apsivertimas, medžiai

Mokslininkai tikisi, kad ištyrę radioaktyviosios anglies kiekį medžių žieduose, jie galės nustatyti, kada įvyko virsmas ir kiek laiko truko šis procesas.

Mokslininkai mano, kad magnetinis apsisukimas ir su juo susijęs Žemės magnetinio lauko stiprumo sumažėjimas, dėl kurio Žemės paviršių pasiekė daugiau Saulės spinduliuotės, gali turėti didelės įtakos klimatui.

"Šis medis yra labai vertingas, tokio amžiaus medžio dar niekada nebuvome radę", - sakė J. Hoggas, - "Rasti šį medį buvo sėkmės akimirka, kuri bus labai svarbi ateities tyrimams."

Sprendžiant iš medžio dydžio, jo amžius, kai jis žuvo, buvo nuo 1500 iki 2000 metų, sakė J. Hoggas.

16 metrų rąstas buvo nugabentas į netoliese esančią Ngāwhā Marae (šventą vietą), kur įvyko ceremonija, per kurią senovinis medis buvo perduotas hapū (maorių bendruomenės) globai.

Medžio gabenimas buvo labai sudėtinga operacija: kad jį būtų galima gabenti, reikėjo nupjauti maždaug po 1,5 m ilgio atkarpas iš kiekvienos pusės, o vien kelmas svėrė 28 tonas.

Trys sekcijos buvo pakeltos dviem 130 tonų sveriančiais kranais ir sunkvežimiu pervežtos greitkeliu, o visa operacija truko keturias valandas.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.10.2022 laikas 18:00 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: spalio 7-9 d. gali įvykti naujas valstybinis terorizmo aktas

Paskutiniame nuotolinio matymo seanse lenkų mėgstamas aiškiaregys Krzysztofas Jaczkowskis didžiąją dalį savo prognozių skyrė Lenkijai ir tik trumpai užsiminė apie padėtį pasaulyje. Visų pirma jis perspėjo, kad spalio mėnesį laukiniai kaip nors pak...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau