Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Rugsėjo » 15

Serbijoje aptikta precedento neturinti romėnų stovykla

Serbijos archeologai, atlikdami tyrimus vietovėje, vadinamoje "pranašų vieta", aptiko maždaug 2000 metų senumo romėnų karinės stovyklos pėdsakus. Ekspertai šį atradimą apibūdina kaip precedento neturintį atvejį regione.

Apie atradimą praneša "Telegraf". Archeologiniai kasinėjimai buvo atliekami šiuolaikiniame Kremnos kaime netoli Užicės miesto. Yra unikali vieta, kuri senovėje buvo vadinama "pranašų vieta".

Archeologai tikėjosi aptikti šventyklą, tačiau atkasė tai, ką jie įvardijo kaip romėnų stovyklą, pastatytą pirmajame mūsų eros amžiuje. Paaiškėjo, kad radinys yra unikalus Serbijoje. Be to, rastą stovyklą pagal jos ypatybes galima lyginti tik su anksčiau Ispanijoje ir Britanijoje rastomis romėnų stovyklomis.

"Stovykla įsikūrusi 800 metrų virš jūros lygio, o tai savaime yra unikalu", - teigiama Kultūros paminklų apsaugos instituto pranešime. - Jis išliko pirminės formos ir yra geriausias romėnų architektūros išsivystymo lygio rodiklis. Atlikus tolesnius tyrimus, bus patvirtinta chronologija ir šiai išties unikaliai vietovei bus galima suteikti nuolatinę apsaugą.

Kasinėjimų metu mokslininkai aptiko ne tik statinių liekanų, bet ir daugybę artefaktų. Pavyzdžiui, jie surinko visą kolekciją strėlių antgalių ir monetų, rado arklių pakinktų elementų, įskaitant pasagas. Visi eksponatai netrukus bus eksponuojami Užicės nacionaliniame muziejuje.

"Romėnai į dabartinės Vakarų Serbijos teritoriją atvyko kaip užkariautojai ir pasirinko patogias vietas, iš kurių galėjo stebėti priešo kariuomenės judėjimą", - sako archeologė Marina Kotarac. - Užkariautojų kariuomenė paliko dievybėms skirtų aukų paminklų. II ir III a. Užicės vietovėje dominavo romėnai. Visur, kur jie planavo statyti gyvenvietes, pirmiausia nutiesdavo kelią ir dislokuodavo savo pajėgas".

Tikroji žemė - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes Paranormal LT Youtube kanale:

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 21:30 Visatos signalas, kad žmogus jums netinka
Yra toks nemalonus žodis kaip "tolerantiškas". Tai žmogus, kuris yra spardomas, žeminamas, kartais net atvirai šluostomas kojomis. Jis viską toleruoja, prisiima visą kaltę, stengiasi gerinti santykius. Ir jis netgi gali sumokėti savo pinigus, kad išs...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 21:15 Kaip ir kodėl renkamės savo artimuosius?

"Žmonės dera tarpusavyje kaip dėlionės - kai vienas turi iškilimą, kitas - iškilimą. Iš visų gyvenime sutiktų žmonių kai kurie palieka mus abejingus, o kai kuriuos beprotiškai įsimylime. Vienus žmones praleidžiame ramiai, o nuo kitų negalime ...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 18:36 Škotija tiria "paslaptingą" naujagimių mirčių šuolį po "Jab" diegimo
Škotijos sveikatos priežiūros institucijos pradėjo oficialų tyrimą dėl didžiulio naujagimių mirčių skaičiaus padidėjimo po to, kai buvo pradėtas taikyti COVID skiepas.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau