Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Rugsėjo » 25

Kūdikiai jaučia skonius ir kvapus dar prieš gimdami

Naudodami 4D ultragarso skenavimą, mokslininkai lygino motinos įsčiose esančių kūdikių veido išraiškas, o pačios moterys degustavo skirtingus aromatus. Tyrimas parodė, kad kūdikiai dar prieš gimimą geba atskirti skonius ir kvapus ir skirtingai į juos reaguoja.

Jungtinės Karalystės Durhamo universiteto mokslininkai tyrė, kaip dar negimę kūdikiai reaguoja į skirtingų maisto produktų, kuriuos valgė jų motinos, skonį. Tam jie atliko 100 nėščių moterų 4D ultragarso tyrimą. Naudojant šią technologiją realiuoju laiku gaunamas trimatis vaisiaus vaizdas, stebima vaisiaus motorinė veikla ir veido išraiškos pokyčiai.

Pasak tyrimo autorių, nėščiųjų mityba gali turėti įtakos vaikų skonio įpročiams po gimimo ir gali turėti įtakos sveikos mitybos įpročių formavimuisi. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale "Psychological Science".

Žmonės skonį patiria derindami jį su kvapu. Manoma, kad vaisiui ji atsiranda įkvėpus ir nurijus amniono skysčio. Daugybė tyrimų parodė, kad kūdikiai jau įsčiose jaučia skonį ir kvapą, tačiau visi jie buvo pagrįsti eksperimentais po gimdymo. Naujas tyrimas leido šias reakcijas stebėti dar prieš gimstant kūdikiui.

Eksperimente dalyvavo 18-40 metų amžiaus nėščios moterys 32 ir 36 nėštumo savaitę. Mokslininkai stebėjo, kaip keičiasi vaisiaus veido išraiška praėjus 20 minučių po to, kai motinos nurijo kapsulę, kurioje buvo apie 400 miligramų kopūstų arba morkų kvapiosios medžiagos.

Abiejose kvapiųjų medžiagų grupėse stebėtos veido išraiškos, palyginti su kontrolinės grupės kūdikiais, kurie nebuvo veikiami kvapiųjų medžiagų, parodė, kad reakcijai sukelti pakako net ir nedidelio medžiagos kiekio.

Be to, kūdikių veido išraiškos skyrėsi priklausomai nuo skonio. Morkų skonio vaikai dažniau rodė "besijuokiantį veidą", o tie, kurių motinos suvalgė kopūstų, rodė "verkiantį veidą".

Šis tyrimas labai svarbus siekiant suprasti, kaip vaisius anksčiausiai pajunta ir atskiria motinos vartojamo maisto skonį ir kvapą. Tai taip pat turi įtakos mūsų supratimui apie žmogaus skonio ir kvapo receptorių vystymąsi ir su tuo susijusį suvokimą bei atmintį.

Dabar mokslininkai toliau tiria tuos pačius kūdikius, tačiau jau po gimimo, kad nustatytų, kaip skoniai, su kuriais jie susidūrė gimdoje, paveikė jų skonio pomėgius.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite. Įdomu tai, kad (Stacey Abrams teigia, kad nėra "tokio dalyko" kaip vaisiaus širdies plakimas: ‘Pagamintas garsas’) Kyla klausymas, tai kuo tikėti, mokslu, ar politika?

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau