- 27.09.2022
- 0.0 Reitingas
- 805 Peržiūros
- Komentarai
Kinijos astronomai paaiškino beveik 2 000 paslaptingų FRB - greitų radijo žybsnių, sklindančių iš tolimojo kosmoso - kilmę.
Jokių užsieniečių
Kinijoje esančiu FAST teleskopu (Five-hundred-meter Aperture Spherical radio teleskopas) dirbantys astronomai užfiksavo precedento neturintį skaičių signalų - vadinamųjų greitųjų radijo pliūpsnių (FRB). Praėjusiais metais didžiausia pasaulyje FAST antena, užimanti 30 futbolo aikščių plotą, per 82 valandas gavo 1 800 trumpųjų impulsų - FRB. Prieš metus teleskopas užfiksavo 1650. Abiem atvejais "radijo operatoriai" užfiksavo šaltinius. Jie buvo tolimose galaktikose, esančiose už 1,5 ir 3 milijardų šviesmečių.
Mokslininkai negali paaiškinti visų FRB pobūdžio. Jie patikino, kad nė vienas iš šiuo metu žinomų Visatos objektų negali natūraliai generuoti tokių keistų signalų. Tačiau šaltinis, kuris buvo už pusantro milijardo šviesmečių ir buvo pavadintas FRB 20201124A, buvo prisimintas. Kinijos mokslininkai iš Nankino universiteto (Nankino universiteto Astronomijos ir kosmoso mokslų mokykla), vadovaujami profesoriaus Wang Fayin (Fayin Wang), remdamiesi konkrečiais duomenimis, susijusiais su FRB 20201124A elgesiu, pasiūlė paaiškinimą - painų, bet gana mokslišką. Ir be ateivių. Astronomai nusprendė, kad signalus siunčia dvinarė žvaigždė. Apie tai rašoma žurnale "Nature".
Visata yra tiesiog nusėta FRB.
Kinų teigimu, viena iš atrastų žvaigždžių yra magnetaras - neutroninė žvaigždė, turinti stiprų magnetinį lauką ir kartais sugerianti materiją iš savo kaimynės.
Kaimynė yra labai masyvi ir karšta mėlyna žvaigždė - vadinamoji Ve žvaigždė, apsupta disko - kaip Saturnas. Jis sparčiai sukasi ir išsklaido savo materiją. Diskas sudarytas iš šios dujinės medžiagos. Magnetaras kartkartėmis praskrenda pro diską ir signalizuoja būtent šiais FRB, tarsi jis ožiuotųsi. Signalai skiriasi, nes diskas yra nehomogeniškas, o Ve žvaigždės gali būti kintančios ir pulsuojančios.
Su ateiviais
Tik primename. Pirmą kartą ir visiškai atsitiktinai į keistus žybsnius 2007 m. atkreipė dėmesį astronomas Duncanas Lorimeris (Dankanas Lorimeris) iš Vakarų Virdžinijos universiteto Morgantaune. Jis aptiko juos tarp archyvinių dokumentų.
Po penkerių metų mokslo bendruomenė pripažino, kad FRB yra ne įrangos gedimas ar trukdžiai, o tikri signalai. 2012 m. astronomai atrado dar keturis, paskui dar vieną ir dar vieną. Signalai sklido iš visų pusių, iš įvairių vietų - labai tolimų ir ne tokių tolimų. Tada jie atrado šaltinius, kurie radiaciją siuntė tvarkingomis serijomis, įsijungdami ir išsijungdami kelias dienas iš eilės. FRB pradėta aptikti iš pradžių dešimtimis, paskui šimtais, o dabar tūkstančiais. Žvaigždėtas dangus pasirodė esąs tiesiog pripildytas paslaptingo pobūdžio blyksnių. Be kinų, daugybė kitų didelių radijo teleskopų užfiksavo signalus iš Australijos kvadratinių kilometrų masyvo "Pathfinder" (ASKAP), labai didelio masyvo, Europos labai ilgų bazinių linijų interferometrijos tinklo.
Kai kurie radijo žybsniai elgiasi, švelniai tariant, keistai: keičia dažnį, pradeda "siųsti", per sekundės dalį padidina savo galią šimtus kartų ir siunčia signalus įvairiomis kryptimis. Vieni yra poliarizuoti, kiti - ne. Yra šaltinių, kurie "įsijungia" tik vieną kartą ir, atrodo, išnyksta, o kiti reguliariai "transliuoja" iš tos pačios vietos. Tačiau visi jie turi didžiulę galią. Tiek, kad galėtų praskrieti milijardus šviesmečių tarpžvaigždinės erdvės.
Astrofizikai mano, kad FRB varomi žvaigždėlaiviai tinka ir tarpžvaigždinėms, ir tarpgalaktinėms kelionėms. O gal žvalgybos broliai jau skrenda mūsų link? Juk jei žvaigždėlaiviams perduodami impulsai pasiekia Žemę, vadinasi, jie, FRB šaltiniai ir mes esame rasės.
Tačiau keista, kad prieš pasirodant kinų hipotezei, daugelis gana rimtų astronomų, suglumę ir negalėdami jos suprasti, neatmetė galimybės, kad FRB yra dirbtinės kilmės. Tai reiškia, kad jie yra labai pažengusių nežemiškų civilizacijų technologinės veiklos produktai. Kadaise FRB buvo įvardytas terminas "ateivių signalai". Žinoma, kaip pokštas. Nors, kas žino, ar galiausiai tai gali pasirodyti teisinga.
Pavyzdžiui, astrofizikai Harvardo-Smitsono astrofizikos centro (Harvardo-Smitsono astrofizikos centras), vadovaujamas Avi Loeb (Avi Loeb) pasiūlyti šaltinių vaidmenį "greitas radijo blyksniai" dirbtinių siųstuvų, kaip didelis kaip mūsų Žemė ar net didesnis. Mokslininkai mano, kad trumpais ir galingais impulsais proto broliai išjudina savo žvaigždėlaivius, kuriuose įrengti atitinkami imtuvai. Galbūt retkarčiais juos paliečiant. Arba tiesiog tiekti jiems energiją.
Apskaičiavęs blyksnių galią, Loebas apskaičiavo, kad jos turėtų pakakti milijoną tonų sveriančiam erdvėlaiviui - 20 kartų sunkesniam už didžiausią Žemės vandenyno lainerį - išjudinti.
Jei taip, pastarojo meto FRB veikla kelia nerimą. Arba ateiviai dėl kažko nerimauja ir masiškai persikėlė, arba Visata dėl kažko tapo nerami.
Prieš kelerius metus Duomenų analizės instituto Neukirchen-Vluyn (Vokietija) darbuotojas Michael Hippke ir Havajų universiteto Manoa universiteto darbuotojas John Learned gavo pagrindo įtarti, kad FRB siunčia ateiviai. Jie nustatė, kad greitieji žybsniai apima aukšto ir žemo dažnio radijo bangas. Visi iki to laiko užfiksuoti signalai buvo vienodi - žemų dažnių atsilikimo nuo aukštų dažnių trukmė buvo 187,5 karto didesnė už aukštų dažnių atsilikimo trukmę. Ką tai reiškia, taip pat dar neaišku. Tačiau atrodo intriguojančiai.
Kai kurie astronomai mano, kad FRB paslėpta tam tikra informacija. Tačiau jie dar negali to suprasti.
Išvada
Kinijos paaiškinimas dėl galimo "greitųjų radijo pliūpsnių" pobūdžio neabejotinai nuliūdins anomalijų gerbėjus - tuos, kurie tiki broliais. Pažangių nežemiškų civilizacijų egzistavimo įrodymų vis mažėja. Tačiau viltis išlieka: dar nežinoma, kiek magnetarų ir Ve žvaigždžių idėja atitinka kitus FRB.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau