Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 29

Mokslininkai nustatė, kad Niujorko kojotai minta bananais, ryžiais ir patarškomis

Niujorko kojotai nėra priklausomi nuo žmonių maisto. Straipsnis apie tai paskelbtas žurnale "PeerJ".

Kojotas - JAV paplitęs plėšrūnas, panašus į mažą vilką su didelėmis ausimis. Kaip ir benamiai šunys, jie gyvena oportunistinį gyvenimo būdą ir medžioja daug už save mažesnių gyvūnų bei maitinasi buitinėmis atliekomis. Tai pasakytina ir apie didžiuosiuose miestuose gyvenančius žmones.

Siekdami išsiaiškinti, kuo maitinasi Niujorko kojotai, Carol Henger su kolegomis ištyrė kojotų išmatų, surinktų parkuose ir kitose miesto žaliosiose zonose, DNR. Jie nustatė, kad miesto kojotai minta laukiniais žinduoliais, pavyzdžiui, meškėnais, triušiais, elniais ir stirnomis. Jie taip pat valgė paukščius, vabzdžius, augalus ir žmonių maistą, pavyzdžiui, vištieną, jautieną ir kiaulieną.

"Mūsų tyrimas unikalus tuo, kad nustatę kojotų išmatų DNR seką, galėjome aptikti mitybos elementus, kurių neįmanoma pastebėti vizualiai analizuojant išmatų mėginius. Niujorko parkuose nėra laukinių karvių, vištų ar bananmedžių, todėl jei gausime DNR iš ko nors panašaus, žinosime, kad kojotas maitinosi iš žmogaus sukurto šaltinio", - aiškino mokslininkai.

Tyrėjai taip pat palygino Niujorke gyvenančių kojotų mitybą su jų giminaičių, gyvenančių šiauriniuose priemiesčiuose, mityba. Pagrindiniai abiejų populiacijų mitybos skirtumai buvo tokie, kad priemiesčių kojotai valgė daugiau meškėnų ir elnių. Abi kojotų grupės valgė panašų kiekį žmonių maisto (maždaug 60 % išmatų buvo bent vienas žmogaus maisto mėginys), tačiau miesto kojotai valgė įvairesnį maistą, įskaitant gana egzotišką maistą, pavyzdžiui, ryžius, ožkieną, bananus ir patarškas (vištas).

Tai įrodo, kad mieste įsitvirtinę kojotai nėra priklausomi nuo žmonių maisto.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau