Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Konspirologija, Gandai » 2022 » Rugsėjo » 30

Viduramžiais valdovai ir vienuoliai naudojosi neolitinėmis žmogaus sukurtomis salomis

Kai kurie mūsų turtingi amžininkai bando įrodyti savo sėkmę aplinkiniams pirkdami vandenynų salas. Pasirodo, airių ir škotų elitas prieš tūkstantį metų darė kažką panašaus. Tiesa, mastas buvo kuklesnis.

Žurnale "Antiquity" paskelbtas darbas, kurio autoriai analizavo DNR mėginius, surinktus netoli (iki dešimties metrų) esančiose nuosėdose aplink žmogaus sukurtas salas Škotijoje ir Airijoje. Šias salas vadiname krannogais, jos buvo statomos ežeruose, pelkėse, upių žiotyse arba sekliose įlankų rifų vietose.

Pirmieji krannogai atsirado apie keturis tūkstančius metų prieš Kristų, neolito epochoje. Manoma, kad šiais laikais šias nedideles - iki 30 m skersmens - salas statė žmonės, norėdami apsisaugoti nuo svetimšalių, t. y. migrantų iš Europos žemyno. Tvora aptverta dirbtinė sala, iš kurios į sausumą vedė tik siauras kelias, buvo gana patogus gynybos objektas.

Laikas bėgo, bet, sprendžiant iš anglies-14 datų, Krannogi liko apgyvendinta: žmonės gyveno senosiose salose ir statė naujas iki XVI a. Atrodo, kad viduramžiai buvo pilių, kurių daug yra Škotijoje ir Airijoje ir kurios geriau apsigina, laikas. Tačiau spanguolynai vis dar turėjo kuo pritraukti žmones.

Pelkes tyrinėti daug sunkiau nei sausumos pelkes, todėl krannogų archeologija yra palyginti nauja sritis. Straipsnio autoriai ištyrė vieną vietovę Škotijoje (naudota maždaug nuo 500 m. pr. m. e. iki 10 m. po Kr.) ir dvi Airijoje (650-1300 m. po Kr.).

Jie paėmė mėginius ir ištyrė nuosėdų DNR - tai naujas metodas, leidžiantis mokslininkams nustatyti visus augalus ir gyvūnus, kurie kadaise gyveno tam tikroje dabartinės pelkės teritorijoje. Analizė parodė, kad dirbtinėse salose žmonės augino javų augalus, o tai apskritai nebuvo naujiena.

Tačiau ji taip pat atskleidė, kad ant krannogų auga netipiniai augalai, pavyzdžiui, erelinė žolė (Pteridium). Tai paparčių rūšis, kuri, autorių manymu, į salas buvo atvežta kaip patalynės ar stogo dangos medžiaga.

Pelkių telkinių DNR analizė taip pat parodė, kad salose buvo laikomi galvijai, prijaukintos karvės, avys, kiaulės ir ožkos. Derindami savo išvadas su ankstesniais žiedadulkių ir gyvūnų kaulų tyrimais, mokslininkai teigia, kad jie gali greitai ir nebrangiai nustatyti įvairią senovės gyventojų veiklą tokiose vietovėse: pavyzdžiui, gyvulių laikymą, gyvulių skerdimą, puotas ir apeigas.

Neseniai mokslininkai ant neolito keramikos, rastos Crannog vietovėje Išoriniuose Hebriduose, aptiko kviečių ir pieno pėdsakų - tai įrodo, kad IV tūkstantmetyje prieš Kristų žmonės virė kviečių košę. Naujojo darbo autoriai ėjo maždaug tuo pačiu keliu, kaip ir jų kolegos, tačiau tyrė tik daug vėlesnius laikotarpius.

Jie padarė išvadą, kad jei pačioje pradžioje dirbtinės salos atliko apsauginę funkciją, tai vėliau (apie VIII a. pr. m. e. - I a. pr. m. e.) jose pradėta organizuoti žemdirbystę. Ankstesnių archeologinių ekspedicijų metu rasta nemažai radinių rodo, kad maždaug tuo pačiu laikotarpiu prie upių esantys krannogai buvo naudojami kaip prekybos punktai - palei upes ėjo prekybos keliai.

Autoriai teigia, kad viduramžių Škotijoje krannogai gali būti laikomi vandens nameliais arba rūmais. Šiandieniniai turtuoliai, norėdami pademonstruoti savo statusą, nusipirktų namą ant kranto arba salą vandenyne, o to meto škotų ir airių elitas pasistatė (arba rekonstravo seną) dirbtinę salą artimiausiame vaizdingame ežere. DNR įrodymai iš nuosėdų rodo, kad čia buvo rengiamos puotos ir šventės.

Be to, kai kuriuos airiškus krannogus naudojo Bažnyčia, ypač ankstyvaisiais viduramžiais (V-XI a. po Kr.). Tuo metu Airijoje buvo paplitęs vadinamasis asketinis vienuolystės modelis, kai centrinį vienuolyną supo atokiose vietose, daugiausia salose, esantys eremitai. Škotijoje ši praktika nebuvo plačiai paplitusi, galbūt todėl, kad krikščionybė buvo įvesta daug vėliau nei Airijoje (kuri tapo krikščioniška dar antikos laikais ir išliko krikščioniška vėliau), baigiantis tamsiesiems amžiams.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau