Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Spalio » 1

Rusija vetavo JT pasiūlymą dėl Ukrainos aneksijos, Kinija susilaikė

Rusija penktadienį vetavo Vakarų pasiūlymą JT Saugumo Taryboje pasmerkti Ukrainos teritorijos aneksiją, o Kinija ir Indija susilaikė.

Rusijos veto buvo neabejotinas, tačiau Vakarų valstybėms bus naudinga, kad Maskva nesulaukė Pekino palaikymo, ir dabar jos sieks daryti spaudimą Rusijai balsuojant Generalinėje Asamblėjoje, kuriai priklauso visos šalys.

Jungtinės Valstijos prastūmė kartu su Ukraina parengtą rezoliuciją praėjus kelioms valandoms po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin) paskelbė, kad Maskva perims per invaziją po Kremliaus organizuotų referendumų užgrobtas Ukrainos teritorijas.

"Būtent tam ir buvo sukurta Saugumo Taryba. Ginti suverenitetą, saugoti teritorinį vientisumą, skatinti taiką ir saugumą", - posėdžio pradžioje sakė JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Linda Thomas-Greenfield (Linda Thomas-Greenfield).

"Jungtinės Tautos buvo sukurtos remiantis idėja, kad niekada daugiau nebus leista vienai šaliai jėga užimti kitos šalies teritorijos", - sakė ji.

Rusijos ambasadorius Vasilijus Nebenzia (Vassily Nebenzia) skundėsi, kad siekti nuolatinės Saugumo Tarybos narės pasmerkimo yra beprecedentis atvejis.

"Ar jūs rimtai tikitės, kad Rusija svarstys ir palaikys tokį projektą? O jei ne, tuomet išeina, kad jūs tyčia mus spaudžiate pasinaudoti veto teise tam, kad paskui leptelėtumėte, jog Rusija piktnaudžiauja šia teise", - sakė V. Nebenzia.

Rezoliucijoje būtų pasmerkti "neteisėti" referendumai, surengti Rusijos okupuotose Ukrainos dalyse, ir visos valstybės būtų paragintos nepripažinti jokių Ukrainos sienų pakeitimų.

Joje taip pat būtų raginama Rusija nedelsiant išvesti karius iš Ukrainos ir taip užbaigti vasario 24 d. pradėtą invaziją.

Anksčiau penktadienį valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Antony Blinken) pareiškė, kad Jungtinės Valstijos sieks balsavimo Generalinėje Asamblėjoje.

"Jei Rusija blokuos Saugumo Tarybos pareigų vykdymą, prašysime JT Generalinės Asamblėjos, kurioje kiekviena šalis turi balsą, aiškiai parodyti, kad sienų perbraižymas jėga yra nepriimtinas", - sakė A. Blinkenas žurnalistams Vašingtone.

"Kiekviena šalis yra suinteresuota pasmerkti šiuos žingsnius", - sakė jis.

AFP

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau