Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Spalio » 1

Antikiniame Anemūro mieste, amforoje rastas vaiko palaidojimas

Archeologai atskleidė kasinėjimų antikiniame Anemūro mieste rezultatus. Toje vietoje, kur, kaip spėjama, ėjo gatvė su kolonada, jie rado keturis palaidojimus - tris suaugusiuosius ir vieną naujagimį. Pastarojo palaikai buvo prekybinėje amforoje. Apie šį atradimą pranešė "Hürriyet Daily News".

Pačiame piečiausiame Mažosios Azijos taške, Anamuro kyšulyje, esančiame Turkijos Mersino provincijoje, yra senovinio Anemuro (Anemurium) miesto liekanos. Šio uostamiesčio griuvėsiai, kurie, kaip manoma, atsirado dar helenizmo epochoje, užima 600 hektarų plotą. VII mūsų eros amžiuje Anemuriumas buvo apleistas. Tik XIX a. jį atrado britų admirolas ir tyrinėtojas Francis Beaufortas (Francis Beaufort). Tačiau pirmieji kasinėjimai prasidėjo daug vėliau, XX a. septintajame dešimtmetyje. Jis padalytas į dvi dalis: žemutinį miestą ir citadelę. Be kita ko, Anemurijoje išliko I-IV mūsų eros amžių nekropolis su maždaug 350 palaidojimų, didelio teatro 900 žmonių, bažnyčių, viešųjų pirčių, akvedukų ir švyturio liekanos, taip pat puikiai išsilaikiusios mozaikos.

Archeologai pranešė apie naujų kasinėjimų senoviniame Anemurijaus mieste, kuriems vadovavo Selčuko universiteto profesorius Mehmetas Tekocakas (Mehmet Tekocak), rezultatus. Atlikdami darbus jie rado žmonių palaidojimų toje vietoje, kuri, kaip manoma, buvo kolonadinė gatvė.

Pirmiausia tyrėjai aptiko naujagimio palaikus, kurie buvo palaidoti prekybinėje amforoje. Pasak Tekojako, tai pirmasis toks palaidojimas, aptiktas Anemurijoje. Po to buvo aptikti dar trys paskubomis į žemę užkasti kaulai. Tikėtina, kad tai galėjo būti vaiko šeimos palaikai. Anksčiau šioje vietovėje buvo aptikti dar trys skeletai (dviejų suaugusiųjų ir vieno vaiko). Archeologų teigimu, šie atradimai ypatingi tuo, kad palaidojimai buvo už senovinio miesto nekropolio ribų. Tekojakas pažymėjo, kad šioje vietoje kadaise galėjo stovėti bažnyčia, apie kurią archeologai kol kas nežino. Arba buvo laidojama jo sode.

Pasaulio naujienos kitaip...

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau