Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Spalio » 1

Gyvenimas vienatvėje pagreitina senėjimą

Mokslininkai, stebėdami pagyvenusius žmones, nustatė, kad gyvenant vienam žmogaus organizmo senėjimo procesas spartėja greičiau nei vidutiniškai dėl rūkymo ar gyvenimo nepalankioje aplinkoje. Darbas paskelbtas žurnale "Aging". Antradienį pranešė biostartuolio "Deep Longevity" spaudos tarnyba.

"Psichiniai ir psichosocialiniai veiksniai yra vieni patikimiausių žmogaus gyvenimo kokybės ir sveikatos prognozių, tačiau praeityje mokslas į juos beveik nekreipė dėmesio. Mūsų tyrimai rodo, kad atsižvelgimas į šiuos veiksnius padės sulėtinti psichologinį pasaulio gyventojų senėjimą nacionaliniu lygmeniu", - sakė Stanfordo universiteto (JAV) tyrėjas Manuelis Faria, kurį cituoja "Deep Longevity Press Service".

Faria ir jo kolegos, vadovaujami Buck'o senėjimo tyrimų instituto Novate (JAV) docento Alexey Zhavoronkovo, domėjosi, kaip įvairūs psichologiniai ir socialiniai veiksniai veikia fiziologinį ir ląstelių senėjimą. Mokslininkai išanalizavo duomenis, kuriuos surinko kolegos Kinijoje vykdydami CHARLS stebėsenos projektą. Tyrime dalyvavo daugiau kaip 11 000 vyresnio amžiaus žmonių Kinijoje, kurie buvo reguliariai tikrinami, apklausiami ir davė kraujo mėginius, kad mokslininkai galėtų stebėti jų būklės pokyčius senstant.

Ekspertai iš CHARLS dalyvių kraujo išskyrė senėjimo biomarkerius ir palygino jų koncentraciją su sąlygomis, kuriomis jie gyveno, ir patirto streso kiekiu. Analizė parodė, kad vienatvė ir su ja susiję socialiniai bei psichologiniai veiksniai turi įtakos senėjimui. Šį rodiklį jie padidino dar 1,65 metų. Rūkymas ir kiti žalingi įpročiai bei gyvenimas nepalankioje aplinkoje turėjo mažiau įtakos ląstelių senėjimui.

Žavoronkovas pažymėjo, kad atsižvelgus į šį veiksnį socialinėje politikoje, atskiros šalys galėtų sulėtinti psichologinį senėjimą. Tai sumažins sveikatos priežiūros sistemos naštą ir leis pailginti vidutinę tikėtiną gyvenimo trukmę, padarė išvadą mokslininkai.

Pasaulio naujienos kitaip...

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau