Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2022 » Spalio » 7

Mitai apie skydliaukę

1 mitas: dėl skydliaukės ligų kalta ekologija

Iš tikrųjų įvairioms skydliaukės ligoms: tireotoksikozei (kai skydliaukė gamina pernelyg daug jos hormonų) ir hipotireozei (kai jų mažai) didžiulės įtakos turi genetinis paveldimumas. Aplinka, jei pernelyg daug žalingųjų ultravioletinių ar elektromagnetinių spindulių, tai greičiau tik akstinas skydliaukės ligų pradžiai (Kuo gresia skydliaukės sutrikimai ir kaip jų išvengti?).

• Skydliaukei kenkia rūkymas, tačiau rimto žalingojo ekologijos poveikio skydliaukei - nenustatyta.

2 mitas: šiuo metu labai daug žmonių serga skydliaukės ligomis

Pastaruoju metu nemažai žmonių į gydytojus (tarp jų ir endokrinologus) kreipiasi profilaktiškai, norėdami išvengti įvairių ligų ir pasijutę šiek tiek prasčiau. Ne mažiau nei ketvirtadalis besikreipusių į endokrinologus žmonių dėl tariamai sutrikusios skydliaukės iš tikrųjų jokiomis skydliaukės ligomis neserga (Apgaulingi skydliaukės ligų požymiai).

3 mitas: skydliaukės nereikia liesti, nes tai - pavojinga

Jei skydliaukės ligų negydysite, tai Jūsų gyvenimas virs košmaru.

• Kai skydliaukė gamina pernelyg daug hormonų, širdies plakimas padažnėja. Tokie žmonės gana greitai netenka daug svorio, skundžiasi vos ne nuolatiniu bendru kūno silpnumu, dažnai būna sudirgę, jų nuotaika staiga ir be priežasties gali pakisti.

• Kenksmingas ir skydliaukės hormonų trūkumas, nes tai pakenkia visų vidaus organų ir sistemų darbui. Pavyzdžiui, tokie ligoniai gali daugelį metų gydyti anemiją, dažną vidurių užkietėjimą, depresiją, sutrikusį menstruacijų ciklą ir nevaisingumą, manydami, jog jie gydo savarankiškas ligas. Šie žmonės nuolat jaučiasi nusilpę, mieguisti, skundžiasi blogėjančia atmintimi, jų kūno oda sausa, o plaukų galiukai skilinėja (Gyvenimo būdas sveikai skydliaukei: daug jodo ir jokio rūkymo).

• Pasak specialistų, skydliaukės ligas gydyti būtina. Sergantiems hipertireoze tenka gana ilgai (bet ne ilgiau nei 1,5 metų) vartoti skydliaukės hormonų išsiskyrimą blokuojančių preparatų. Tačiau toks gydymo būdas yra efektyvus tik tada, jei skydliaukė padidėjusi nežymiai. Kitais atvejais, kai skydliaukės hormonų yra labai daug ir atsiranda taip vadinama epideminė gūžis, tenka atlikti chirurginę operaciją - pašalinti didžiąją dalį skydliaukės.

• Trečiasis terapijos būdas - gydymas radioaktyviuoju jodu. Beje, visi skydliaukės gydymo būdai - gana efektyvūs.

• Hipotireoze gydyti lengviau. Ligoniui tenka kasdien vartoti preparatų su dirbtiniais skydliaukės hormonais.

4 mitas: skydliaukė "mėgsta" jūrą, žuvį, persimoms, gintarą

Teigiama, jog viena veiksmingiausių skydliaukės ligų profilaktinė priemonė (ypač, apsisaugant nuo strumos) - joduotos druskos vartojimas.

Šią profilaktinę skydliaukės ligų gydymo priemonę patvirtina Pasaulinė Sveikatos Organizacija. Teigiama, jog žmonija jau daugiau nei lOO metų sėkmingai vartoja joduotą druską. Šiuo metu joduojama apie 20 proc. visos maistui vartojamos druskos.

• Nėščioms ir kūdikius krūtimi žindančioms moterims naudinga speciali jodo profilaktika, specialiais vitaminų kompleksais su papildomu jodo kiekiu. Be abejo, prieš tai reikia pasitarti su gydytoju.

Kiek jodo žmogaus organizmui reikia per parą (Pasaulinės Sveikatos Organizacijos patarimas)

• Vaikams iki 12 metų - 50-100 mcg;

• paaugliams ir suaugusiems-100-150 mcg;

• nėščioms ir kūdikius krūtimi žindančioms moterims - 200 mcg;

• vyresnio amžiaus žmonėms -100 mcg.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
06.02.2023 laikas 18:39 WW3 eskaluojamas, nes korumpuoti JAV pareigūnai siekia apsaugoti savo nusikalstamas operacijas ir biologinio ginklo tyrimus Ukrainoje
JAV vyriausybė ir toliau eskaluoja pasaulinį karą su Rusija, kartu prisidėdama prie humanitarinės krizės Ukrainoje. Bideno režimas nusiuntė Ukrainai daugiau kaip 100 milijardų JAV dolerių, įskaitant įvairią amuniciją ir ginklus, ir planuoja siųsti ta...

Skaityti daugiau

06.02.2023 laikas 18:12 Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą

Naujausia slapta filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas "Pfizer" aukšto rango vadovas Džordonas Trištonas Volkeris (Jordon Trishton Walker), rodo, kad "Pfizer" nuo pat pradžių žinojo, jog su jos gaminama kovidų "vakcina&qu...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

06.02.2023 laikas 22:00 Receptai | Patiekalai "Neįprastas būdas, kaip tai padaryti neiškočiojant plutos ir per 25 minutes": "Medutis" pyragas (metų metais patikrintas receptas)
Šis medaus pyrago receptas visada duoda puikių rezultatų! Nereikia iškočioti plutos, o darbas trunka vos 25 minutes. Metų metais išbandytas receptas iš paprastų ingredientų. Dalinuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau