Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Spalio » 11

Mokslininkai pasiekė aukščiausią medį

Brazilijos mokslininkų komandai pavyko pasiekti didžiulę diniziją (Dinizia excelsa), kuri laikoma aukščiausiu Amazonės atogrąžų miškų medžiu. "Science Alert" duomenimis, augalas siekia beveik 90 m aukštį, o tai prilygsta 25 aukštų statiniui.

Pirmą kartą ankštinių šeimos egzempliorius buvo aptiktas 2019 m. Iratapuru upės nacionaliniame parke, tiriant palydovines nuotraukas trimačiam kraštovaizdžio žemėlapiui. Šiaurės Brazilijoje virš miško iškilusi dinizija išaugo iki 88,5 m. Tuo pat metu bagažinės pasiekiamumas yra 9,9 m.

Beveik iš karto po atradimo buvo surengta ekspedicija, sudaryta iš mokslininkų, ekologų ir vietinių gidų, kad pasiektų milžinišką medį. Po dešimties dienų sunkaus žygio džiunglėmis grupei beveik baigėsi atsargos, o vienas iš dalyvių pasijuto blogai, todėl buvo nuspręsta pasukti atgal. Buvo surengtos dar trys ekspedicijos, tačiau visos buvo nesėkmingos.

Devyniolikos žmonių grupei pavyko pasiekti medį sunkiai prieinamoje dykumos vietovėje. Ekspedicijos dalyviai turėjo įveikti 250 km ilgio kelionę audringa upe, kurioje buvo daug pavojingų slenksčių, ir dar 20 km eiti per džiungles. Žygio metu niekas nenukentėjo, nors vienam įkando nuodingas voras.

Įsikūrę stovyklą po medžio kupolu, mokslininkai rinko lapus, medieną, dirvožemio mėginius ir kitus pavyzdžius tolesniems laboratoriniams tyrimams. Specialistai mano, kad milžiniška dinizija yra 400-600 metų senumo.

Tikroji Žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanala:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau