Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2020 » Vasario » 23

„Mirties Medis“ - toks nuodingas, kad po juo pavojinga net stovėti

1999 m. radiologė Nicola Strickland išvyko atostogauti į Karibų salą Tobagą – tropikų rojų, kuriame yra daugybė egzotiškų ir civilizacijos nepaliestų paplūdimių. Pirmosios atostogų dienos rytą ji ėjo rinkti kriauklių baltame smėlyje, tačiau atostogos greitai pasisuko netikėta linkme, rašo „Science Alert“.

Tarp kokoso riešutų ir mangų mokslininkė ir jos draugas rado keletą saldžiai kvepiančių žalių vaisių. Jie nusprendė jų paragauti. Malonų skonį akimirksniu užgožė deginantis skausmas ir gerklės spaudimas, kuris pamažu pasidarė toks stiprus, kad moteris vos galėjo nuryti.

Medis, Tropikai, Nuodai, Gamta, Hippomane mancinella

Mančinelos medžio vaisiai / Flickr nuotr.

Tai buvo Mančinelos medžio (Hippomane mancinella) vaisiai, kurie kartais vadinami „paplūdimio obuoliais“.

Medis ispanų kalba pavadintas Arbol de la muerte – „mirties medis“. Remiantis Gineso rekordų knygos duomenimis, šis medis yra pats pavojingiausias pasaulyje.

Kaip paaiškino Floridos maisto ir žemės ūkio mokslų institutas, visos medžio dalys yra ypač nuodingos, o „sąveika su bet kuria šio medžio dalimi gali būti mirtinai pavojinga“.

Medis išskiria tirštą sulą, kuri išsiskiria iš visko – žievės, lapų ir net vaisių – ir, patekusi ant odos, gali sukelti sunkias, nudegimo pūsles. Taip yra todėl, kad suloje yra įvairių toksinų. Manoma, kad stipriausios uždegimo reakcijos kyla dėl forbolio – organinio junginio, priklausančio esterių šeimai.

Medis, Tropikai, Nuodai, Gamta, Hippomane mancinella

Mančinelos medžio vaisiai / Flickr nuotr.

Forbolis gerai tirpsta vandenyje, todėl pavojus gali kilti net stovint po medžiu, jei netikėtai pradėtų lyti. Susimaišę su sula lietaus lašai vis tiek gali stipriai nudeginti odą.

Dėl šių bauginančių savybių kai kuriose vietose medžiai žymimi raudonu kryžiumi, raudonu dažų žiedu arba netgi įspėjamaisiais ženklais.

Atrodytų, kad žmonės galėtų tiesiog nupjauti šiuos medžius, tačiau jie vaidina svarbų vaidmenį vietinėse ekosistemose – saugo nuo pakrančių erozijos paplūdimius.

Medis, Tropikai, Nuodai, Gamta, Hippomane mancinella

Gauta pranešimų apie akių uždegimo atvejus ir net laikiną aklumą, kurį sukelia šios deginamos medienos dūmai.

Visgi dailidės šimtmečius naudojo šią medieną gamindami baldus, kruopščiai ją pjaustydami ir džiovindami saulėje, kad neutralizuotų nuodingą sulą.

Publikuoja lrt.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.05.2022 laikas 13:57 ECDC bomba: "Beždžionių raupų protrūkis, atrodo, nutekėjo iš Ukrainos laboratorijos

Dabartinis beždžionių raupų protrūkis kilo iš biologinio ginklo laboratorijos Ukrainoje, pranešė Europos ligų kontrolės centro šaltinis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 13:29 Popiežius Viganò: Pasaulinės sveikatos organizacijos sutartis yra išpuolis prieš nacionalinį suverenitetą, "pasaulinio perversmo" dalis

Pasaulinis sveikatos valdymas yra vienas iš pagrindinių naujosios pasaulio tvarkos elementų, todėl jį reikia atmesti ir jam priešintis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 12:28 Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijos sutartis reiškia demokratijos pražūtį?

Sekmadienį, gegužės 22 d., Ženevoje (Šveicarija) prasidėjus savaitės trukmės susitikimui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) tęsia išpuolį prieš demokratiją.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 08:37 Buvęs policininkas, kurį nužudė Buffalo šaulys, buvo ką tik išradęs ‘vandeniu varomą variklį’

Buvęs policijos apsaugos darbuotojas, kurį šeštadienį nužudė Bafalo prekybos centro šaulys, neseniai kalbėjo apie "naujai atrastą energijos šaltinį" ir užpatentavo sistemą, leidžiančią transporto priemonėms važiuoti ne benzinu, o vandeniu.

...

Skaityti daugiau

21.05.2022 laikas 20:50 PSO šaukia skubų posėdį, nes beždžionių raupų virusas išplito visame pasaulyje

Pasaulio sveikatos organizacija šaukia svarbiausių ekspertų grupę į skubų susitikimą dėl tebesitęsiančio beždžionių raupų protrūkio.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau