Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Vasario » 23

„Mirties Medis“ - toks nuodingas, kad po juo pavojinga net stovėti

1999 m. radiologė Nicola Strickland išvyko atostogauti į Karibų salą Tobagą – tropikų rojų, kuriame yra daugybė egzotiškų ir civilizacijos nepaliestų paplūdimių. Pirmosios atostogų dienos rytą ji ėjo rinkti kriauklių baltame smėlyje, tačiau atostogos greitai pasisuko netikėta linkme, rašo „Science Alert“.

Tarp kokoso riešutų ir mangų mokslininkė ir jos draugas rado keletą saldžiai kvepiančių žalių vaisių. Jie nusprendė jų paragauti. Malonų skonį akimirksniu užgožė deginantis skausmas ir gerklės spaudimas, kuris pamažu pasidarė toks stiprus, kad moteris vos galėjo nuryti.

Medis, Tropikai, Nuodai, Gamta, Hippomane mancinella

Mančinelos medžio vaisiai / Flickr nuotr.

Tai buvo Mančinelos medžio (Hippomane mancinella) vaisiai, kurie kartais vadinami „paplūdimio obuoliais“.

Medis ispanų kalba pavadintas Arbol de la muerte – „mirties medis“. Remiantis Gineso rekordų knygos duomenimis, šis medis yra pats pavojingiausias pasaulyje.

Kaip paaiškino Floridos maisto ir žemės ūkio mokslų institutas, visos medžio dalys yra ypač nuodingos, o „sąveika su bet kuria šio medžio dalimi gali būti mirtinai pavojinga“.

Medis išskiria tirštą sulą, kuri išsiskiria iš visko – žievės, lapų ir net vaisių – ir, patekusi ant odos, gali sukelti sunkias, nudegimo pūsles. Taip yra todėl, kad suloje yra įvairių toksinų. Manoma, kad stipriausios uždegimo reakcijos kyla dėl forbolio – organinio junginio, priklausančio esterių šeimai.

Medis, Tropikai, Nuodai, Gamta, Hippomane mancinella

Mančinelos medžio vaisiai / Flickr nuotr.

Forbolis gerai tirpsta vandenyje, todėl pavojus gali kilti net stovint po medžiu, jei netikėtai pradėtų lyti. Susimaišę su sula lietaus lašai vis tiek gali stipriai nudeginti odą.

Dėl šių bauginančių savybių kai kuriose vietose medžiai žymimi raudonu kryžiumi, raudonu dažų žiedu arba netgi įspėjamaisiais ženklais.

Atrodytų, kad žmonės galėtų tiesiog nupjauti šiuos medžius, tačiau jie vaidina svarbų vaidmenį vietinėse ekosistemose – saugo nuo pakrančių erozijos paplūdimius.

Medis, Tropikai, Nuodai, Gamta, Hippomane mancinella

Gauta pranešimų apie akių uždegimo atvejus ir net laikiną aklumą, kurį sukelia šios deginamos medienos dūmai.

Visgi dailidės šimtmečius naudojo šią medieną gamindami baldus, kruopščiai ją pjaustydami ir džiovindami saulėje, kad neutralizuotų nuodingą sulą.

Publikuoja lrt.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.04.2020 laikas 17:14 Atėjo Laikas Kaupti Vandens Atsargas

Vienas iš nedaugelio vertingiausių planetos rezervatų, kurį stebi UNESCO, yra skaitomas Igvasu nacionalinis parkas, esantis Brazilijos ir Argentinos teritorijose

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 11:18 Kieno Didžiuliai Laivai Buvo Pastebėti Mėnulio Fone?
Viena iš daugiausiai pasirodymo NSO vietų yra Mėnulis ir aplink jį dangaus sritis. Astronomai šimtmečius stebėjo, ten keistas šviesas, o prasidėjus XXI amžiui, kai žmonėms tapo prieinami ne tik teleskopai, bet ir vaizdo įrašymo priemonės, kai atsirado galimybė pasidalinti savo stebėjimais su visuome...

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 07:34 Akupresūros Taškas LR3 padės Išvengti Daugelį Ligų

Kiekvieną dieną daug dėmesio skiriame savo sveikatai. Mes laikomės dietų, sportuojame, vartojame vitaminus, einame pas gydytoją ir sąrašas gali tęstis. Nors egzistuoja daugybė šiuolaikinių įvairių sveikatos problemų gydymo metodų, neturėtume pamiršti apie ir homeopatinius natūralaus gydymo metodu...

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 21:28 Šis kokteilis gydo širdies ligas ir pašalina trombas
Liaudies medicina siūlo universalų kokteilį nuo daugelio ligų. Kokteilis tiesiog išgelbsti nuo triukšmo ausyse ir galvoje, padeda nuo galvos skausmo, ypač, kai skauda galvą dėl oro pokyčio. Ši tinktūra apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo. Šiuo vaistu gydomos visos širdies ir kraujagyslių ligos....

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 16:52 Baisūs Trimitų Garsai Skamba Per Visą Rytų Europą. Galimas Ugnikalnio Įsiveržimas Iki M9.0
2020 m. balandžio 3d. atėjo baisios naujienos iš Slovakijos sostinės, Bratislavo. Galima matyti, kad Europa laukia ugnikalnio išsiveržimas, M9.0 ar panašiai, o remiantis dabartiniais „trimito garsais“ ir litosferos įvykių seka – nuotykių galima laukti balandžio antroje pusėje....

Skaityti daugiau

04.04.2020 laikas 12:20 Šiandiena Pasaulis Gali Neatpažįstamai Pasikeisti

Kaip matote, pirmoje vaizdo įrašo sekundėje, prie chronometro, kuris skaičiuoja paskutines sekundes iki valandos H, priklijuojama popieriaus juostelė, kurioje nurodyta 2020 m. balandžio 4 d. data.

Skaityti daugiau