- 12.10.2022
- 0.0 Reitingas
- 688 Peržiūros
- Komentarai
1932 m. JAV visuomenės sveikatos tarnyba ir Tuskegee institutas pradėjo Tuskegee sifilio eksperimentą, kurio metu buvo tiriamas negydomas juodaodžių vyrų sifilis, siekiant ištirti natūralią sifilio eigą ir išanalizuoti juodaodžių ir baltaodžių vyrų skirtumus.
Tyrime dalyvavo 600 juodaodžių vyrų iš Makono apygardos (Alabama). 399 iš jų buvo užsikrėtę sifiliu, o 201 - ne. Tyrimas turėjo trukti tik 6 mėnesius, tačiau jis truko 40 metų, per kuriuos vyrams buvo tiesiog pasakyta, kad jie turi "blogo kraujo".
Dalyviai buvo nemokamai tikrinami pas gydytojus, draudžiami maistu ir mirtimi, tačiau jiems niekada nebuvo pasakyta, kad jie serga sifiliu, ir jie nebuvo gydomi nuo jo. Daugeliui jų liga paaiškėjo po to, kai Antrojo pasaulinio karo metais jie užsiregistravo į šaukimą į kariuomenę, tačiau jiems vis tiek buvo atsisakyta skirti peniciliną arba jie buvo išbraukti iš tyrimo.
1972 m. "Associated Press" paskelbė straipsnį, kuris sukėlė visuomenės pasipiktinimą ir Specialiosios patariamosios komisijos paskyrimą, kuri nustatė, kad tyrimas yra etiškai nepagrįstas.
Tyrimas buvo nutrauktas, o vėliau buvo iškeltas kolektyvinis ieškinys, kuris buvo išspręstas be teismo ir vyriausybei kainavo tik 10 mln. dolerių bei visą gyvenimą trunkančias medicinines išmokas eksperimento aukoms.
Daugeliui jų buvo per vėlu: XX a. septintajame dešimtmetyje iš pirmųjų 399 žmonių išgyveno tik 128, o 49 žmonos ir 19 vaikų taip pat užsikrėtė šia liga.
Tuskegee eksperimentas tebėra vienas iš Amerikos rasizmo ir valdžios netinkamo elgesio su savo piliečiais simbolių.
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau