Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2022 » Spalio » 12

JAV eksperimentas kovojant su sifiliu

1932 m. JAV visuomenės sveikatos tarnyba ir Tuskegee institutas pradėjo Tuskegee sifilio eksperimentą, kurio metu buvo tiriamas negydomas juodaodžių vyrų sifilis, siekiant ištirti natūralią sifilio eigą ir išanalizuoti juodaodžių ir baltaodžių vyrų skirtumus.

Tyrime dalyvavo 600 juodaodžių vyrų iš Makono apygardos (Alabama). 399 iš jų buvo užsikrėtę sifiliu, o 201 - ne. Tyrimas turėjo trukti tik 6 mėnesius, tačiau jis truko 40 metų, per kuriuos vyrams buvo tiesiog pasakyta, kad jie turi "blogo kraujo".

Dalyviai buvo nemokamai tikrinami pas gydytojus, draudžiami maistu ir mirtimi, tačiau jiems niekada nebuvo pasakyta, kad jie serga sifiliu, ir jie nebuvo gydomi nuo jo. Daugeliui jų liga paaiškėjo po to, kai Antrojo pasaulinio karo metais jie užsiregistravo į šaukimą į kariuomenę, tačiau jiems vis tiek buvo atsisakyta skirti peniciliną arba jie buvo išbraukti iš tyrimo.

1972 m. "Associated Press" paskelbė straipsnį, kuris sukėlė visuomenės pasipiktinimą ir Specialiosios patariamosios komisijos paskyrimą, kuri nustatė, kad tyrimas yra etiškai nepagrįstas.

Tyrimas buvo nutrauktas, o vėliau buvo iškeltas kolektyvinis ieškinys, kuris buvo išspręstas be teismo ir vyriausybei kainavo tik 10 mln. dolerių bei visą gyvenimą trunkančias medicinines išmokas eksperimento aukoms.

Daugeliui jų buvo per vėlu: XX a. septintajame dešimtmetyje iš pirmųjų 399 žmonių išgyveno tik 128, o 49 žmonos ir 19 vaikų taip pat užsikrėtė šia liga.

Tuskegee eksperimentas tebėra vienas iš Amerikos rasizmo ir valdžios netinkamo elgesio su savo piliečiais simbolių.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau