Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Teisė | Patarimai » 2022 » Spalio » 19

Ar reikia pirktines šaldytas uogas apdoroti prieš vartojimą?

Pasibaigus lietuviškų uogų derliui, prekyboje pasirodo vis daugiau šaldytų uogų įvežtų iš svetur. Tačiau, ar žinojote, jog įvežtas iš užsienio šalių, šaldytas uogas reikia tinkamai apdoroti prieš jas suvartojant? Pasaulyje per maistą plintančių virusų protrūkiai dažnai siejami su šaldytomis uogomis, todėl VMVT specialistai primena ir atkreipia dėmesį, kaip reikėtų jas taisyklingai apdoroti, jog būtų išvengta sveikatos sutrikdymo rizikos 

Patekę virusai ant šviežių uogų išlieka gyvybingi visą jų šaldymo laikotarpį.  Virusai į uogas gali patekti per užterštą vandenį, nes šaldymo procesas išlaiko virusų gyvybingumą ir užkrečiamumą, todėl neapdorojus šaldytų uogų, gali padidėti rizika susirgti noro ar hepatito A virusu.  Jeigu po atšildymo uogos iškart vartojamos jų nepakaitinant ar per mažai pakaitinant, virusai nesunaikinami.

Nusipirkus šaldytas uogas ir (ar) išsitraukus jas iš šaldiklio, įdėkite jas į verdantį vandenį ir pavirinkite bent 1 minutę. Atlikus šią procedūrą, uogos tampa saugiomis vartoti. Svarbu atkreipti dėmesį, jog paruoštos – atšildytos uogos turi būti suvartotos per vieną parą nuo atšildymo, todėl atšildykite tiek uogų, kiek suvartosite tuo metu. Pakartotinai užšaldyti jau atšilusių uogų nerekomenduojama, nes atšildžius pagreitėja mikrobiologiniai procesai, kurie taip pat gali būti pavojingi sveikatai.

Nors, jeigu uogos ir atrodo švarios, tai dar nereiškia, kad taip yra. Ligų sukėlėjai su nuotekomis gali patekti į dirvą ir taip užteršti maisto produktus patogeninėmis bakterijomis, virusais, parazitais, todėl laikydamiesi asmens higienos bei tinkamai prižiūrėdami ir ruošdami maisto produktus, galime apsisaugoti nuo per maistą plintančių infekcijų!

VMVT

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau