- 10.11.2022
- 0.0 Reitingas
- 890 Peržiūros
- Komentarai
Tikriausiai daug kas yra girdėjęs tokius išsireiškimus, kaip tulžingas charakteris, ipochondrija. Šios charakteriui būdingos ypatybės dažnai būna susiję su kepenų ir tulžies latakų susirgimais. Dirglumas, karštakošiškumas, prislėgta nuotaika slegia pacientą ir jį supančius žmones. Tačiau žinios apie vaistinius augalus padeda žymiai pagerinti žmogaus sveikatą, ir jo charakteris keičiasi akyse.
Kepenų ligos, kurios medicinoje vadinamos hepatitu (kepenų uždegimas), šiais laikais dažniausiai atsiranda dėl piktnaudžiavimo spiritiniais gėrimais. Ilgai girtuokliaujant, išsivysto kepenų cirozė. Tačiau, nuostabus dalykas! Jei žmogus nustoja gerti, tai kepenys gali atkurti savo normalią funkciją. Mano praktikoje buvo atvejis, kai 30 metų stebėjau ligonę, kuri tiesiog nyko akyse dėl ūminio alkoholinio hepatito. Tais senais laikais ją pavyko išgelbėti per stebuklą. Dabar ji ne tik gyva, bet ir tvarkosi namuose, padeda auginti anūką. Sergant hepatitu, būtina susilaikyti nuo alkoholio ir kartu palaikyti normalią žarnyno būklę, vartojant žolelių antpilus.
Laimei, sunkūs kepenų pakenkimai pasitaiko ne taip jau dažnai, dažniau sergama tulžies pūslės ligomis: cholecistitu, diskinezija, tulžies pūslės akmenlige.
Cholecistitą galima “pasigauti” apsinuodijus maistu (suvalgius sugedusių mėsos ir pieno produktų). Įveikti uždegimą padeda kraujažolių žolės, jonažolių žolės, kiečių žolės, mėtų lapų, medetkų žiedų, kmynų vaisių antpilai. Juos reikia vartoti 2-3 savaites, kol visai išnyks ligos požymiai.
Labai paplitusios yra taip vadinamos tulžies pūslės diskinezijos. Vienais atvejais tulžies pūslė susitraukia greitai, tai lydi skausmas, bloga nuotaika, nervingumas. Tokiais atvejais padeda valerijonų, melisų, mėtų, kmynų, krapų antpilai. Jie slopina spazmus ir ramina skausmą. Kitais atvejais tulžies pūslė susitraukia vangiai, ligoniai jaučia sunkumą dešiniame šone, pilvo pūtimą. Tokiais atvejais padeda tulžies išsiskyrimą skatinantys augalai: smiltyniniai šlamučiai, kukurūzų purkos, pelynai, kalendros, širdažolės.
Gydymo šių augalų vandeninėmis ištraukomis pranašumas yra tas, kad jos ne tik skatina tulžies išsiskyrimą, bet ir slopina uždegimą, užkerta kelią cholecistito atsiradimui. Kalendras ir mėtas, sergant diskinezija, galima vartoti kaip prieskonius. Asmeninė patirtis rodo, kad kalendrų naudojimas, ruošiant maistą, žymiai pagerina kai kurių patiekalų pakeliamumą, pavyzdžiui, koldūnų. Čekai kartais deda kalendras į arbatą, tai suteikia pikantiško skonio ir gerina virškinimą. Mėtas, kaip ir pipirus, galima naudoti, ruošiant antį, kurios riebalus blogai perneša žmonės su nesveika tulžies pūsle. Su obuoliais ir mėtomis kepta antis su traškia odele bus tikras skanumėlis. Vokiečių kulinarijoje mėtos naudojamos kaip prieskoniai. Jei pučia pilvą, suvalgius raugintų kopūstų arba daug daržovių ir vaisių, nepamirškite kmynų. Pusę arbatinio šaukštelio su kavamale sumaltų kmynų užpilti stikline verdančio vandens, palaikyti 15 minučių, gerti gurkšniais per dieną.
Kaip elgtis, jei tulžies pūslėje susidarė akmenys? Jei akmenukai maži, galima vartoti tulžies išsiskyrimą skatinančias vaistažoles arba mišinius. Tokios terapijos kursus galima daryti 3-4 kartus per metus. Tam tikslui galima naudoti “Tulžies mišinį Nr. 2” ir “Tulžies mišinį Nr. 3” Pasirinkimas priklauso nuo individualios reakcijos į vieną ar kitą mišinį. Mišinys su bitkrėslėmis ypač naudingas, įtarus liambliozę. Jei akmenys didesni negu 8 mm, su vaistažolių terapija nereikėtų skubėti, nes didelis akmuo gali užkimšti tulžies pūslės lataką. Tokiais atvejais tikslinga naudoti antpilus iš vaistinių augalų mišinių, į kurių sudėtį įeina mėtos, melisos, jonažolės. Jie ruošiami santykiu 1 valgomasis šaukštas žaliavos - 2 stiklinės verdančio vandens. Tokius kursus reikia vartoti ilgai, po 2-3 mėnesius, su trumpomis pertraukomis ir ne rečiau kaip 2 kartus per metus.
Baigiant galima duoti patarimą žmonėms, kuriems buvo pašalinta tulžies pūslė. Šie pacientai turi draugauti su tulžies išsiskyrimą skatinančiais augalais visą likusį gyvenimą. Kepenų tulžies latakams “praplauti” kelis kartus per metus galima vartoti mėtų, kalendrų, jonažolių, lakišių, kmynų, pankolių, ramunėlių ir kraujažolių antpilus.
P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau