Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2022 » Balandžio » 29

Liaudies medicina. Odos ligos: spuogai, žaizdos

Liaudies medicinos receptai: 

(Žinoma, pirma pasitarkite su gydytoju, dėl ligos nustatymo)

Spuogai

● Natūralus spuogų gydymas: 3 valgomuosius šaukštus susmulkintų agurkų užplikyti stikline verdančio vandens, palaukti 2-3 val. ir perkošti, išsunkti, įdėti šaukštelį medaus ir maišyti, kol jis visiškai ištirps. Išpraustą veidą pratrinti gautu užpilu.

● Spuogų gydymas namuose: 1 valgomąjį šaukštą šalavijo lapų užplikyti stikline verdančio vandens, laikyti šiltai 30 min., perkošti, įdėti pusę arbatinio šaukštelio medaus ir gerai išmaišyti. Šilto užpilo kompresai dedami 2-3 kartus per dieną.

● 2-3 kartus per dieną pratrinti veidą šviežiomis putino vaisių sultimis.

● 1 dalį šviežių aviečių lapų sulčių sumaišyti su 4 dalimis sviesto arba vazelino. Gautu tepalu tepti odą 1 kartą per dieną.

● 50 g vaistinės baltašaknės šakniastiebių užpilti 0,5 litro verdančio vandens ir laikyti 4 val., paskui perkošti. Ant pažeistų vietų dėti kompresus arba pavilgus – spuoguotoms ir išbertoms vietoms, mėlynėms ir egzemai gydyti.

● Kompresas pūlingiems spuogams arba paraudusiai odai gydyti: imti 2 valgomuosius šaukštus susmulkintų ir džiovintų miškinės dedešvos lapų, užpilti 1/2 stiklinės verdančio vandens, palaikyti ir dar šiltą tyrelę sukrėsti į marlę. Dėti ant pažeistos vietos.
Arba 4 arbatinius šaukštelius džiovintų miškinės dedešvos lapų ir žiedų užpilti stikline verdančio vandens, kiek pašutinti ir nukošti. Nuovire vilgyti marlės skiauteles ir dėti ant pažeistų vietų.

● Virtų mėlynių uogų tyrele vakare storu sluoksniu tepti pažeistą vietą, aprišti marlė ir apvynioti; kasdien pakeisti – gydo spuogus, egzemą, dedervines ir nudegimus nuo saulės.

● Nuo pūliuojančių spuogų: sumalti vaistinio valerijono šaknis, užpilti karštų vandeniu ir susidariusia košele tepti veidą. Tepti 8-10 kartų kas antrą dieną, laikyti po 15-20 min. Kad poveikis būtų stipresnis, galima pabūti saulėkaitoje.

Žaizdos

● Geriausiomis priemonėmis gydant žaizdas laikomi dilgėlių kompresai ir antpilai. Prikimšti į butelį beveik iki pat viršaus šviežių dilgėlių lapų, užpilti spiritu, užkimšti/užsukti kamščiu ir laikyti saulėje 2 savaites (saulės spinduliai didina trauktinės gydomąjį poveikį). Prieš dedant kompresą, žaizdą reikia išplauti. Kompresai keičiami kas 3 val.

● Žaizdų gydymas namuose: esant negyjančioms žaizdoms, vartojamos šviežios kraujažolių sultys su medumi (pagal skonį) po 3 arbatinius šaukštelius per dieną.

● Pūlingoms žaizdoms gydyti padeda varnalėšų lapų nuoviras arba varnalėšų lapai virti piene. Kompresą arba tvarstį reikia keisti kas 2 val.

● Natūralus žaizdų gydymas: rekomenduojama 2 kartus per dieną dėti ant žaizdų tvarstį, suvilgytą šviežiuose svogūno sultyse.

● Prie šviežios žaizdos sultinga puse rekomenduojama pridėti uosio žievę. Žievę reikia keisti 2-3 kartus per dieną.

● Prie pūliuojančių žaizdų reikia dėti šviežius arba troškintus žemuogės lapus. Juos keisti ne rečiau kaip kas 3 val.

● Prie negyjančių žaizdų rekomenduojama dėti sugrūstų gysločio lapų tvarsčius. Juos keisti kas 2 val.

● Ant žaizdos rekomenduojama dėti tvarstį su susmulkintais paprastojo klevo lapais. Tvarstį keisti kas 2 val.

● Prie kraujuojančių žaizdų rekomenduojama dėti jaunų putino šakelių sugrūstos žievės (dezinfekcijai žievę nuplikyti verdančiu vandeniu) arba sugrūstų putino uogų tvarsčius. Juos keisti kas 3 val.

● Prie žaizdų rekomenduojama dėti viršutinę (geltoną) pušies žievės plėvelę (kitame šaltinyje nurodoma, kad ją reikia sudrėkinti vandeniu arba ligonio seilėmis). Ją keisti kas 3 val.

● Ant silpnos ugnies užvirinti 2 dalis alyvuogių aliejaus ir 1 dalį bičių vaško, atvėsinti ir įdėti į stiklainį. Šio tepalo tvarsčius dėti 2 kartus per dieną, prieš tai išvalius žaizdą vandenilio peroksidu.

● Prie pūliuojančių žaizdų rekomenduojama 2 kartus per dieną dėti alyvų lapus.

● Rekomenduojama 4 kartus per dieną žaizdas tepti gysločio sultimis.

● Žaizdų, įsipjovimų ir patemptų sausgyslių ant rankos gijimui, kraujo apytakai gerinti reikia užrišti ant riešo raudoną vilnos siūlą.

● Perpjauti alijošiaus lapo gabalėlį ir nupjauta puse pridėti vieną iš puselių prie žaizdos ar įpjovimo. Po 5-6 valandų žaizda užsitrauks.

● Paimti 100 g aliejaus, 8 g geltono vaško, 5 g balto vaško, 20 g pušies dervos (kanifolijos), 1 g smilkalų, vieną valgomąjį šaukštą nesūdyto šviežio sviesto. Jeigu kanifolija ir smilkalai yra gabalėlių pavidalo, juos reikia sutrinti į miltelius. Viską sudėti į puodą ir virti 10 minučių. Visą laiką maišyti ir nugriebti paviršiuje susidariusias putas. Mišinį sudėti į stiklainį. Ploną jo sluoksnį užtepti ant marlės ar skudurėlio ir dėti prie žaizdos ar įpjovimo. Tepalas išgydo netgi labai senas ir apleistas žaizdas ir įpjovimus. Tvarsčius keisti kas 4 valandas.

● Paimti 1 valgomąjį šaukštą ožkos ar avies taukų ir 1/2 valgomojo šaukšto druskos, įberti 1 valgomąjį šaukštą smulkiai supjaustyto seno svogūno, sumaišyti ir sutrinti beveik į miltelius. Tepalą dėti į žaizdos vidų ir patepti žaizdos kraštus. Po to aprišti ir laikyti 24 val.
Pirmą kartą šia priemone suteptus žaizdą ligonis pajus gana didelį skausmą, nes vaistai pradės skverbtis į žaizdą ir traukti iš jos nešvarumus. Uždėjus vaistus antrą ir trečią kartą skausmas sumažės, o po ketvirto ir penkto karto jis visiškai nurims ir žaizda užgis.

● 3 valgomuosius šaukštus beržo pumpurų užpilti 0,5 litro degtinės, palaikyti 10-15 dienų tamsioje ir šiltoje vietoje. Naudojama gydant pragulas ir sunkiai gyjančias žaizdas, įtrynimui nuo reumato.

● Švariai nuplauti gervuogės lapus, užpilti verdančiu vandeniu ir tuoj pat iš vandens ištraukti. Suminkštėjusius lapus dėti ant pūlingų žaizdų, opų, egzemų, dedervinių. Po 2 val. kompresą pakeisti.

● Švariai nuplautas katuogės uogas ir vainiklapius sugrūsti į košelę. Į ją pridėti vaistinės medetkos susmulkintų žiedų miltelių. Košele tepti sutinimus, sumušimus ir žaizdeles.

● 2 valgomuosius šaukštus tuopos pumpurų užpilti stikline degtinės. Palaikyti tamsioje vietoje 2 savaites, retkarčiais sukratant. Spiritiniu antpilu tepti išorines žaizdas 3-4 kartus per dieną.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.10.2019 laikas 14:20 Receptai Keptos Vištų Kepenėlės Su Morkomis Ir Svogūnais

Morkas nuskutame ir sutarkuojame, svogūnus nulupame ir supjaustome plonais žiedeliais arba pusžiedžiais. Keptuvėje įkaitiname aliejų, ištirpiname gabalėlį sviesto, dedame morkas, svogūnus ir pakepiname ant silpnos ugnies kol su...

Skaityti daugiau

19.05.2019 laikas 19:49 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis Valgomuoju česnaku

Valgomasis česnakas liaudies medicinoje. Netradicinė medicina. Česnakas laikomas geriausia priemone nuo aterosklerozės ir mažakraujystės. Prieš miegą pamirkykite delnus šiltame vandenyje su soda, po to ant nuospaudų uždėkite ma...

Skaityti daugiau

16.10.2018 laikas 10:22 Receptai Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Specialūs pratimai - akių nuovargiui pašalinti ir regėjimo sutrikimų profilaktikai. Taigi, pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau