Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Civilizacijos Paslaptys » 2022 » Lapkričio » 20

Archeologai atrado etruskų skulptūras, kurios "perrašys" istoriją

Etruskai - paslaptinga civilizacija, turinti daug paslapčių. Etruskai kadaise dominavo Italijos pusiasalyje, o jų centras buvo dabartinėje Toskanos teritorijoje. Kai kuriais duomenimis, Romą įkūrė etruskai, kaip jau sakėme anksčiau. Net pirmieji Romos imperijos valdovai buvo etruskai. Kartu žinoma, kad romėnai ilgą laiką kariavo su etruskais ir galiausiai asimiliavo juos į savo kultūrą. Tačiau etruskų ir romėnų santykiai buvo sudėtingesni, nei įprasta manyti. Tai įrodo neseniai archeologų rastas radinys. Jame yra daugiau kaip dvi dešimtys etruskų bronzinių statulų, atskleidžiančių iki šiol nežinomą šios tautos ir romėnų santykių buityje aspektą. Mokslininkų teigimu, archeologinis radinys netgi paskatins perrašyti istoriją.

Italijoje rastos etruskams priklausiusios senovinės bronzinės skulptūr
Italijoje rastos etruskams priklausiusios senovinės bronzinės skulptūros

Archeologiniai kasinėjimai centrinėje Toskanoje

Toskanoje esančioje San Kasčiano dei Bagnio komunoje nuo 2019 m. vyksta archeologiniai kasinėjimai. Kaip ir tikėtasi, jie pagaliau davė vaisių ir net pranoko mokslininkų lūkesčius. Šalia terminio šaltinio esančiame purve tyrėjai aptiko didžiausią kada nors Italijoje rastų bronzinių statulų sankaupą ir vieną didžiausių visoje Viduržemio jūros regione, pranešė Italijos kultūros ministerija.

Bronzinės skulptūros purve gulėjo daugiau nei 2000 metų
Bronzinės skulptūros purve gulėjo daugiau nei 2000 metų, tačiau puikiai išsilaikė.

Tarp skulptūrų mokslininkai aptiko senovės graikų sveikatos dievus Apoloną ir Higėją. Pasak tyrėjų, dėl purvo, kuris veiksmingai "užkonservavo" statulas, jos yra taip gerai išsilaikiusios, kad ant jų aiškiai matyti užrašai. Įdomiausia, kad kai kuriose statulose yra tekstų etruskų ir lotynų kalbomis. Prisiminkite, kad etruskai turėjo savo kalbą, kuri skyrėsi nuo lotynų ir senovės graikų kalbų, nors jų raštuose buvo naudojamas lotyniškas alfabetas.

Užrašuose užrašyti galingų etruskų šeimų, gyvenusių Etrurijoje, šiaurės vakarų Italijos regione, vardai. Mokslininkai taip pat rado užrašų lotynų kalba, kuriuose minimas Bagno Grande karštasis šaltinis, kuriame buvo rastos skulptūros.

Kokias aukas dievams atnašaudavo romėnai ir etruskai?

Archeologai rado ne tik pilno ūgio skulptūrų, bet ir bronzinių drožinėtų atskirų žmogaus kūno dalių ir organų figūrėlių, taip pat penkis tūkstančius auksinių, sidabrinių ir bronzinių monetų. Tyrėjų teigimu, visi šie dirbiniai buvo naudojami kaip aukos dievams. Matyt, žmonės pristatydavo tas kūno dalis, dėl kurių prašė išgydymo. Monetos buvo skirtos kaip aukos.

Be skulptūrų, archeologai rado įvairių kūno dalių figūrų.
Be skulptūrų, archeologai rado įvairių kūno dalių figūrų.

Visi rasti dirbiniai datuojami etruskų civilizacijos pabaiga. Šis laikotarpis prasidėjo III a. viduryje ir baigėsi I a. (9-ajame dešimtmetyje) pr. m. e. Šiuo laikotarpiu Romos imperija aktyviai plėtėsi. Todėl romėnai ir etruskai aktyviai kariavo.

Kodėl šis archeologinis radinys mokslininkus nustebino?

Mokslininkų atradimas rodo, kad, nepaisant karų, etruskų ir romėnų šeimos rinkdavosi prie terminio šaltinio ir kartu melsdavosi dievybėms. Reikėtų pažymėti, kad terminiai šaltiniai, t. y. šaltiniai, iš kurių karštas vanduo išteka į žemės paviršių, buvo laikomi šventais.

"Tai atradimas, kuris perrašys istoriją, ir prie jo jau dirba daugiau nei 60 ekspertų iš viso pasaulio", - teigia kasinėjimų vadovas profesorius Jacopo Tabolli.

Kad ir kokie aršūs karai vyko už šventojo altoriaus ribų, jo viduje abi tautos sugyveno taikiai ir, matyt, meldėsi už taiką. Pasak tyrėjų, tai buvo visiškai unikali daugiakultūrė ir daugiakalbė taikos sala, kurią supo politinis nestabilumas ir karas.

Skulptūras specialiai terminio šaltinio šventovei sukūrė meistrai
Skulptūras specialiai terminio šaltinio šventovei sukūrė vietos meistrai.

Atrodo, kad visas skulptūras vietos meistrai sukūrė specialiai terminio šaltinio šventovei. Senovės romėnai ir etruskai šią vietą su burbuliuojančiais karštaisiais baseinais, fontanais ir altoriais naudojo kaip šventyklą mažiausiai nuo III a. pr. m. e. ir veikė iki V mūsų eros amžiaus. Pasak užrašų, šventovę lankė žemvaldžiai, turtingieji Romos gyventojai, taip pat imperatoriai.

Atėjus krikščionybei, šventykla buvo uždaryta, bet nesunaikinta. Kaip pranešė Italijos kultūros ministerija, dabar šioje vietoje pradėtas statyti naujas antikos muziejus.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau