Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Civilizacijos » 2022 » Lapkričio » 20

Archeologai atrado etruskų skulptūras, kurios "perrašys" istoriją

Etruskai - paslaptinga civilizacija, turinti daug paslapčių. Etruskai kadaise dominavo Italijos pusiasalyje, o jų centras buvo dabartinėje Toskanos teritorijoje. Kai kuriais duomenimis, Romą įkūrė etruskai, kaip jau sakėme anksčiau. Net pirmieji Romos imperijos valdovai buvo etruskai. Kartu žinoma, kad romėnai ilgą laiką kariavo su etruskais ir galiausiai asimiliavo juos į savo kultūrą. Tačiau etruskų ir romėnų santykiai buvo sudėtingesni, nei įprasta manyti. Tai įrodo neseniai archeologų rastas radinys. Jame yra daugiau kaip dvi dešimtys etruskų bronzinių statulų, atskleidžiančių iki šiol nežinomą šios tautos ir romėnų santykių buityje aspektą. Mokslininkų teigimu, archeologinis radinys netgi paskatins perrašyti istoriją.

Italijoje rastos etruskams priklausiusios senovinės bronzinės skulptūr
Italijoje rastos etruskams priklausiusios senovinės bronzinės skulptūros

Archeologiniai kasinėjimai centrinėje Toskanoje

Toskanoje esančioje San Kasčiano dei Bagnio komunoje nuo 2019 m. vyksta archeologiniai kasinėjimai. Kaip ir tikėtasi, jie pagaliau davė vaisių ir net pranoko mokslininkų lūkesčius. Šalia terminio šaltinio esančiame purve tyrėjai aptiko didžiausią kada nors Italijoje rastų bronzinių statulų sankaupą ir vieną didžiausių visoje Viduržemio jūros regione, pranešė Italijos kultūros ministerija.

Bronzinės skulptūros purve gulėjo daugiau nei 2000 metų
Bronzinės skulptūros purve gulėjo daugiau nei 2000 metų, tačiau puikiai išsilaikė.

Tarp skulptūrų mokslininkai aptiko senovės graikų sveikatos dievus Apoloną ir Higėją. Pasak tyrėjų, dėl purvo, kuris veiksmingai "užkonservavo" statulas, jos yra taip gerai išsilaikiusios, kad ant jų aiškiai matyti užrašai. Įdomiausia, kad kai kuriose statulose yra tekstų etruskų ir lotynų kalbomis. Prisiminkite, kad etruskai turėjo savo kalbą, kuri skyrėsi nuo lotynų ir senovės graikų kalbų, nors jų raštuose buvo naudojamas lotyniškas alfabetas.

Užrašuose užrašyti galingų etruskų šeimų, gyvenusių Etrurijoje, šiaurės vakarų Italijos regione, vardai. Mokslininkai taip pat rado užrašų lotynų kalba, kuriuose minimas Bagno Grande karštasis šaltinis, kuriame buvo rastos skulptūros.

Kokias aukas dievams atnašaudavo romėnai ir etruskai?

Archeologai rado ne tik pilno ūgio skulptūrų, bet ir bronzinių drožinėtų atskirų žmogaus kūno dalių ir organų figūrėlių, taip pat penkis tūkstančius auksinių, sidabrinių ir bronzinių monetų. Tyrėjų teigimu, visi šie dirbiniai buvo naudojami kaip aukos dievams. Matyt, žmonės pristatydavo tas kūno dalis, dėl kurių prašė išgydymo. Monetos buvo skirtos kaip aukos.

Be skulptūrų, archeologai rado įvairių kūno dalių figūrų.
Be skulptūrų, archeologai rado įvairių kūno dalių figūrų.

Visi rasti dirbiniai datuojami etruskų civilizacijos pabaiga. Šis laikotarpis prasidėjo III a. viduryje ir baigėsi I a. (9-ajame dešimtmetyje) pr. m. e. Šiuo laikotarpiu Romos imperija aktyviai plėtėsi. Todėl romėnai ir etruskai aktyviai kariavo.

Kodėl šis archeologinis radinys mokslininkus nustebino?

Mokslininkų atradimas rodo, kad, nepaisant karų, etruskų ir romėnų šeimos rinkdavosi prie terminio šaltinio ir kartu melsdavosi dievybėms. Reikėtų pažymėti, kad terminiai šaltiniai, t. y. šaltiniai, iš kurių karštas vanduo išteka į žemės paviršių, buvo laikomi šventais.

"Tai atradimas, kuris perrašys istoriją, ir prie jo jau dirba daugiau nei 60 ekspertų iš viso pasaulio", - teigia kasinėjimų vadovas profesorius Jacopo Tabolli.

Kad ir kokie aršūs karai vyko už šventojo altoriaus ribų, jo viduje abi tautos sugyveno taikiai ir, matyt, meldėsi už taiką. Pasak tyrėjų, tai buvo visiškai unikali daugiakultūrė ir daugiakalbė taikos sala, kurią supo politinis nestabilumas ir karas.

Skulptūras specialiai terminio šaltinio šventovei sukūrė meistrai
Skulptūras specialiai terminio šaltinio šventovei sukūrė vietos meistrai.

Atrodo, kad visas skulptūras vietos meistrai sukūrė specialiai terminio šaltinio šventovei. Senovės romėnai ir etruskai šią vietą su burbuliuojančiais karštaisiais baseinais, fontanais ir altoriais naudojo kaip šventyklą mažiausiai nuo III a. pr. m. e. ir veikė iki V mūsų eros amžiaus. Pasak užrašų, šventovę lankė žemvaldžiai, turtingieji Romos gyventojai, taip pat imperatoriai.

Atėjus krikščionybei, šventykla buvo uždaryta, bet nesunaikinta. Kaip pranešė Italijos kultūros ministerija, dabar šioje vietoje pradėtas statyti naujas antikos muziejus.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2017-12-14 laikas 15:20 Receptai Šlapimą varantis nuoviras (rugiagėlių, beržo, petražolių)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Inkstus. Ingredientai: rugiagėlių žiedų, beržo pumpurų, petražolių vaisių, trapiojo pupalaiškio, debesylo šaknies, meškauogės lapų

Skaityti daugiau

2020-09-12 laikas 12:30 Receptai Trupininis prancūziškas varškės pyragas su avietėmis
Pagal šį receptą pagamintas trupininis varškės pyragas gaunasi su gaivia aviečių rūgštele. Tikras skanumėlis. Valgyčiau ir valgyčiau.

Skaityti daugiau

2018-09-20 laikas 07:45 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo dantų skausmo

Dantų skausmas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo dantų skausmo, dantų skausmas, receptai dantims, vaistažolės dantų skausmui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistaž...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau