Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Lapkričio » 22

Indonezijos žemės drebėjimas: gelbėtojai ieško išgyvenusiųjų, žuvusiųjų skaičius išaugo iki 252

Praėjus dienai po žemės drebėjimo pagrindinėje Javos saloje, Indonezijos gelbėtojai stengėsi pasiekti žmones, vis dar įstrigusius griuvėsiuose, o žuvusiųjų skaičius išaugo iki 252.

Pirmadienio popietę Vakarų Javos provincijos Čiandzūro rajone 6,2 mylios (10 km) gylyje įvykęs žemės drebėjimas sukėlė nuošliaužų ir apgadino pastatus, įskaitant tūkstančius namų.

Žuvusiųjų skaičius nenurodytas. Antradienį paskelbtame "Instagram" pranešime vietos valdžios institucijos nurodė, kad patvirtinta 252 žmonių žūtis, 31 dingęs be žinios, 377 sužeisti ir 7060 žmonių buvo perkelti.

Vakarų Javos gubernatorius Ridvanas Kamilas sakė, kad dauguma žuvusiųjų buvo vaikai, daugelis jų - moksleiviai, lankantys užklasinę veiklą. "Keliose islamo mokyklose įvyko tiek daug incidentų", - sakė jis. Valdžios institucijos veikė "darydamos prielaidą, kad laikui bėgant sužeidimų ir [mirčių] skaičius didės".

Remiantis preliminariais valdžios institucijų paskelbtais ir organizacijos "Gelbėkit vaikus" nurodytais duomenimis, nukentėjo 51 švietimo įstaiga, įskaitant 30 pradinių mokyklų, 12 gimnazijų, vieną vidurinę mokyklą, penkias profesines mokyklas ir vieną specialiąją mokyklą.

Vietos ligoninėje, perpildytoje pacientų, sužeistieji gulėjo ant grindų ant čiužinių ir antklodžių arba po laikinomis palapinėmis. Pirmadienio naktį dėl didelio elektros energijos tiekimo sutrikimo sužeistieji buvo gydomi tamsoje, deglų šviesoje.

"Viskas po manimi sugriuvo, ir aš buvau prispaustas po šiuo kūdikiu", - 48 metų Kuku gyventojas sakė "Reuters", būdamas perpildytoje ligoninės automobilių stovėjimo aikštelėje. "Du mano vaikai išgyveno, aš juos iškasiau... Kitus du atvežiau čia, o vienas vis dar dingęs", - pro ašaras kalbėjo ji.

BNPB pranešė, kad pirmadienį sutemus Čiandzūre po griuvėsiais tebebuvo palaidoti mažiausiai 25 žmonės. Bandymus pasiekti aukas apsunkino nutrūkęs elektros energijos tiekimas, sugadinti keliai ir daugiau kaip 80 pakartotinių smūgių.

Antradienio rytą šimtai policijos pareigūnų buvo dislokuoti padėti gelbėjimo darbams, valstybinei naujienų agentūrai "Antara" sakė nacionalinės policijos atstovas Dedi Prasetyo. "Pagrindinė darbuotojų užduotis šiandien - sutelkti dėmesį į nukentėjusiųjų evakuaciją", - sakė jis.

Antradienį pareigūnai stengėsi pasiekti Kugenango vietovę, kurią užblokavo nuošliauža.

Nacionalinė nelaimių valdymo agentūra (BNPB) pranešė, kad žemės drebėjimas apgadino mažiausiai 2 200 namų ir privertė daugiau kaip 5 000 žmonių palikti savo namus. Ji teigė, kad patvirtino 62 žmonių mirtį, tačiau nepatvirtino, kad žuvo dar 100 žmonių.

Čiandzūro Padalujo kaime gyvenantis Mus Mustopa Indonezijos televizijai "Kompas TV" pasakojo, kad padėjo vienai šeimai atgauti per žemės drebėjimą žuvusios 80-metės moters kūną. Jis sakė, kad tai įvyko staiga. "Nebuvau pasiruošęs ir pamačiau griuvėsiais paverstus namus... Buvo apgadinta apie 50 namų, iš jų apie 10 - smarkiai."

Visame Čianjūre įvyko kelios nuošliaužos.

Indonezijos Raudonojo Kryžiaus savanorė Ima Mafaza sakė, kad drebėjimas tęsėsi iki vėlyvo pirmadienio vakaro. "Kol kas žemės drebėjimas vis dar vyksta, bet ne toks stiprus kaip anksčiau. Prieš minutę tai pasikartojo. Daugelis žmonių nenori likti savo namuose", - sakė ji ir pridūrė, kad žmonės yra traumuoti, išsigandę ir miega lauke.

Namai apgadinti didelėje teritorijoje, o privažiuoti prie jų sunku dėl įtrūkimų keliuose, sakė Mafaza. Indonezijos Raudonasis Kryžius išsiuntė slaugytojus motociklais pas sužeistuosius į keturias labiausiai nukentėjusias vietoves, esančias maždaug už valandos kelio nuo pagrindinio miesto ir kitu metu nepasiekiamas.

JAV geologinės tarnybos Pager sistemos duomenimis, "labai stiprus drebėjimas" paveikė iki 242 000 žmonių, o "stiprus drebėjimas" - iki 978 000 žmonių. Žemės drebėjimas buvo juntamas už 60 mylių (100 km) nuo Indonezijos sostinės Džakartos, kur svyravo daugiaaukščiai pastatai.

22 metų teisininkė Mayadita Waluyo agentūrai "Agence France-Presse" pasakojo, kad per drebėjimą Džakartoje darbininkai paniškai bėgo prie išėjimo iš savo pastato. "Dirbau, kai po manimi sudrebėjo grindys. Aiškiai jaučiau drebėjimą", - sakė ji.

Indonezija yra ypač pažeidžiama žemės drebėjimų, nes yra Ramiojo vandenyno ugnies žiede - seismiškai ir vulkaniškai aktyviausioje pasaulio zonoje.

Vasario mėn. Vakarų Sumatros provincijoje įvykus 6,2 balo stiprumo žemės drebėjimui žuvo mažiausiai 25 žmonės ir daugiau kaip 460 buvo sužeista. 2021 m. sausį Vakarų Sulavesio provincijoje per panašaus stiprumo žemės drebėjimą žuvo daugiau kaip 100 žmonių ir beveik 6 500 buvo sužeista.

2004 m. Indijos vandenyne įvykęs galingas žemės drebėjimas ir cunamis pražudė apie 230 000 žmonių keliolikoje šalių, daugiausia Indonezijoje.

Tikroji Žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanalą:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau