Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Rugpjūčio » 16

Po 7,2 balo žemės drebėjimo Haityje žuvo 304 žmonės, šimtai sužeisti

Po 7,2 balo stiprumo žemės drebėjimo Haityje rugpjūčio 15 d. žuvusiųjų skaičius išaugo iki 304. Mažiausiai 1 800 žmonių buvo sužeisti, o gelbėtojai traukia žmones iš po griuvėsių.

Ministras pirmininkas Arielis Henris paskelbė šalyje vieno mėnesio nepaprastąją padėtį ir sakė, kad kai kurie miestai po šeštadienio drebėjimo buvo beveik visiškai sugriauti.

Jis teigė, kad neprašys tarptautinės pagalbos, kol nebus žinomas žalos mastas.

Henris sakė: "Svarbiausia po griuvėsiais rasti kuo daugiau išgyvenusiųjų.

"Sužinojome, kad vietinės ligoninės, ypač Les Cayes, yra perpildytos sužeistųjų ir sužeistų žmonių."

Žemės drebėjimo epicentras buvo maždaug už 78 mylių į vakarus nuo sostinės Port o Prenso, pranešė JAV geologijos tarnyba.

Ministras Pirmininkas sakė, kad Tarptautinis Raudonasis Kryžius ir ligoninės, esančios nenukentėjusiose teritorijose, padeda padėti sužeistiesiems, ir paragino Haičio gyventojus būti vieningus.

J. Henry taip pat sakė, kad norėtų "organizuoto solidarumo", kad būtų išvengta sumaišties po 2010 m. žemės drebėjimo, kai pagalba gyventojus pasiekė lėtai ir žuvo iki 300 000 žmonių.

Tarp šeštadienio žemės drebėjimo aukų buvo ilgametis įstatymų leidėjas ir buvęs Les Cayes meras Gabrielis Fortune'as. Jis žuvo kartu su keliais kitais žmonėmis, kai sugriuvo jo viešbutis "Le Manguier", pranešė Haičio laikraštis "Le Nouvelliste".

37 metų Philippe'as Boutinas, gyvenantis Puerto Rike, bet kasmet aplankantis savo šeimą Les Cayes, pasakojo, kad jo motina, prasidėjus drebėjimui, kalbėjo rytines maldas, bet spėjo išeiti iš namų.

Žemės drebėjimas įvyko per miesto globėjo šventės iškilmes. J. Boutinas sakė, kad viešbutis tikriausiai buvo perpildytas, o žmonių mažame miestelyje buvo daugiau nei įprastai.

"Vis dar nežinome, kiek žmonių yra po griuvėsiais", - sakė jis.

34 metų Port o Prenso gyventoja Naomi Verneus pasakojo, kad ją pažadino žemės drebėjimas: "Pabudau ir nespėjau apsiauti batų. Mes išgyvenome 2010 m. žemės drebėjimą ir viskas, ką galėjau daryti, buvo bėgti. Vėliau prisiminiau, kad viduje tebebuvo du mano vaikai ir mama. Mano kaimynas įėjo į namą ir liepė jiems išeiti. Išbėgome į lauką."

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 10:31 Dėl smarkaus lietaus Algarvėje (Portugalija) kilo potvynis
Smarkios liūtys Algarvėje sutrikdė Vila Real de Santo António miesto eismą - buvo užlietos kelios gatvės.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 10:19 Smarki kruša ir potvyniai Toledo mieste, Ispanijoje
Po smarkios krušos ir vėlesnio jos tirpimo įvairiose regiono sostinės vietovėse prasidėjo potvyniai.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 10:13 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Kanadoje
Kanados aplinkosaugos tarnybos paskelbtame specialiame meteorologijos pranešime teigiama, kad kai kuriose Toronto dalyse iškris iki 75 milimetrų lietaus. Mieste iš tiesų iškrito nemažai kritulių.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:47 Netoli Mergelių salų užfiksuotas milžiniškas plazmos srautas („džetas")
Žaibai Žemėje tampa vis keistesni ir keistesni. Rugsėjo 20 d. vakarą Puerto Riko fotografas Frankie Lucena nukreipė savo fotoaparatą "Sony A7s" į pakrantės elektros audrą. Štai ką jis pamatė:

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:30 Keraloje, Indijoje, išprotėjo šventyklos dramblys

Nors dramblių dalyvavimas Keralos šventyklų kasdienėse maldos apeigose nėra nieko neįprasto, vienas dramblys sukėlė maldininkų siautulį, kai susijaudinęs, parbloškė ant jo sėdintį žmogų.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 16:06 Receptai | Patiekalai Dietinis pyragas be miltų su obuoliais
Dietinis pyragas be miltų su obuoliais. Galite valgyti prieš naktį, nors kiekvieną dieną. Sveikas ir visiškai nekaloringas pyragas, puikus skanėstas.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 15:58 Receptai | Patiekalai Kefyriniai sausainiai prie arbatos

Kefyro tešla visada išsiskiria savo savybėmis, kad ilgai išliktų gaivi ir minkšta. Šis receptas yra lengviausias ir greičiausias, jam reikia tik kelių produktų, kurie visada yra virtuvėje.

Skaityti daugiau

25.09.2021 laikas 15:57 Receptai | Patiekalai Greitas ir labai skanus ryžių ir vištienos plovas greitpuodyje
Mano šeima itin mėgsta šį greitai pagaminamą, rytietišką plovą su vištiena ir basmati ryžiais, gamintą greitpuodyje.

Skaityti daugiau