Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2022 » Lapkričio » 22

Medus padės apsisaugoti nuo peršalimo ir slogos

Nežiūrint į tai, kad medicininis arsenalas sistematiškai papildomas naujais preparatais, susidomėjimas natūraliomis vaistinėmis priemonėmis nemažėja.

Pasakyti, kad medus yra vaistas nuo visų ligų, negalima, bet gydant kai kurias ligas tokie bičių produktai kaip medus, propolis, bičių nuodai, bičių pienelis yra tiesiog nepakeičiami. Dar Senovės Egipte medus buvo naudojamas ne tik kaip maisto produktas, bet ir kaip gydomoji, kosmetinė ir konservuojanti priemonė.

Keletas patarimų, kaip medų naudoti nuo visų ligų. Bet medus kiekvienu atskiru atveju naudojamas skirtingai.

Pavyzdžiui, peršalus, gydymo efektui sustiprinti, medų maišykite su liepų žiedų, aviečių uogų, šalpusnių lapų užpilais (1 valgomasis šaukštas medaus ir žolės 1 stiklinei vandens). Taip pat galite naudoti šiltą pieną. Vartokite 3 kartus per dieną 2 valandos prieš valgį ir prieš miegą.

Susirgus anemija, kepenų ir inkstų, žarnyno ligomis, neurozėmis, migrena, kasdien suvalgykite po 100 gramų medaus. Gydymo kursą tęskite nuo 1 iki 2 mėnesių.

Visi, kurie sergate gastritu, opalige arba kolitu, ryte ir vakare suvalgykite po 30 gramų (dieną40 gramų) medaus. Medų, kad nedirgintų žarnyno gleivinės sienelių, galite skiesti vandeniu.

Nuo kvėpavimo takų ligų (faringito, rinito, bronchito, laringito, plaučių absceso ir bronchinės astmos) išgysite daug greičiau, jeigu kas 2 valandas suvalgysite po 1 arbatinį šaukštelį medaus. Medų, prieš nurydami, burnoje palaikykite 2-3 minutes.

Galite daryti medaus inhaliacijas. Jeigu specialaus inhaliatoriaus neturite, jį galite pasidaryti patys: įpilkite į virdulį su sandariu dangteliu 50 mililitrų vandens, vandeniui užvirus, įstatykite į virdulio snapelį 15 arba 20 centimetrų ilgio guminį vamzdelį, pageidautina su piltuvėliu jo gale, įdėkite į verdantį vandenį 1 arba 2 arbatinius šaukštelius medaus ir per piltuvėlį pradėkite kvėpuoti garus. Procedūros trukmė - 15-20 minučių.

Gaila, tačiau visų taip mėgstamas saldus produktas gali būti ir klastingas. Atminkite, kad medus yra stiprus alergenas. Yra žmonių, kuriems medaus vartoti negalima. Jeigu jūs suvalgėte medaus ir po to jus išbėrė, atsirado paraudimų, pabrinkimų, ėmė dusulys, pradėjote vemti arba viduriuoti, vadinasi turite pamiršti medų. Belieka tikėtis, kad tokie atvejai būna labai reti.

medus, vitaminai, sveikata, peršalimas, sloga

Profilaktika, peršalimo gydymas

Sloguojate, peršti gerklę, krečia drebulys, skauda galvą? Tokia būklė pažįstama visiems. Peršalimas - tai pasaulyje labiausiai paplitęs ir tuo pačiu geriausiai ištyrinėtas susirgimas. Šiuo metu yra žinomi maždaug 250 virusų.

Peršalus, dažnai nebūna kūno temperatūros pokyčių, ir 2 ar 3 kartus metuose mes peršalimą tiesiog ignoruojame. O juk ši liga labai užkrečiama. Sergantis žmogus virusus į aplinką paskleidžia kosėdamas, čiaudydamas, sluoguodamas, kalbėdamas, o sveiki žmonės užsikrečia juos įkvėpdami.

Periodas, kuomet ligonis yra infekcijos šaltinis, priklauso nuo jo amžiaus. Suaugę žmonės užkrėsti kitus gali vieną dieną prieš pasirodant pirmiesiems ligos simptomams ir nuo 3 iki 7 dienų po to. Vaikai užkrėsti kitus gali daug ilgesnį laiką.

Žmonės peršalimo ligomis ir gripu dažniausiai serga rudens ir žiemos periodais, kai už lango šlapia ir šalta, o imuninė sistema būna susilpnėjusi. Vartojant mažai vitaminų (ypač vitamino C) turintį maistą, sumažėja organizmo atsparumas, jis sumažėja ir kai sausas patalpų oras išdžiovina nosies gleivinės sieneles, taip palengvindamas virusų patekimą į organizmą. Peršalimui gydyti specialių vaistų nereikia. Ligą galite gydyti naminėmis priemonėmis, skirtomis imunitetui ir apsauginėms organizmo jėgoms stiprinti. Nemalonius gerklės perštėjimo pojūčius galite pašalinti skalavimu.

Reguliariai, 4 kartus per dieną, skalaukite gerklę druskos tirpalu (0,5 arbatinio šaukštelio druskos ir keli lašai jodo 1 stiklinei šilto vandens). Palengvės beveik iš karto. Skalavimui taip pat galite naudoti geriamąją sodą (0,5 arbatinio šaukštelio 1 stiklinei vandens), šalavijus arba ramunėles. Užpilkite 2 valgomuosius šaukštus lapų 2 stiklinėmis verdančio vandens, palaikykite 30 minučių, nukoškite, atvėsinkite ir skalaukite gerklę. Gerkite sultinį.

Bet koks karštas skystis mažina uždegimą ir gerklės skausmą. Geriau gerkite vištienos arba kalakutienos sultinius, nes juose yra daug baltymų, ir organizmas juos lengvai įsisavina.

Persišaldžius padeda bulvių inhaliacijos. Išvirkite kelias bulves mažame kiekyje vandens, įdėkite validolio tabletę, pasilenkite virš puodo, galvą užsidenkite rankšluosčiu ir kvėpuokite nuo 10 iki 15 minučių tai per nosį, tai per burną.

Sloguojant yra efektyvu nosį praplauti druskos tirpalu. Paimki te švirkštą be adatos, pritraukite į jį druskos tirpalo ir praplaukite nosies ertmes.

Nepamirškite odos apie nosį patepti drėkinamuoju kremu.

Dėl to, kad dažnai valotės nosį, oda parausta, pleiskanoja.

Įveikti peršalimą jums padės ir karštos vonelės kojoms.

Kaip apsisaugoti nuo peršalimo?

Kelis svogūnus ir kelias česnako skilteles perpjaukite pusiau, sudėkite į lėkšteles ir išdėliokite kambariuose.

Česnaką sutarkuokite ir sumaišykite su medumi (lygiomis dalimis). Profilaktikai vartokite prieš miegą po 1 valgomąjį šaukštą, užsigerdami vandeniu.

Šviežiai susmulkinto česnako arba ropinio svogūno košelę sudėkite į dubenėlį, galvą užsidenkite rankšluosčiu ir kvėpuokite garais 10 arba 15 minučių tai per nosį, tai per burną, nuo 3 iki 4 kartų per dieną.

Gerkite arbatą su citrina, juodaisiais serbentais, erškėtuogėmis, sedula. Arbatą paruošti labai paprasta: užplikykite termose 2 valgomuosius šaukštus erškėtuogių arba sedulų 1,5 stiklinės verdančio vandens, palaikykite 2 valandas, nukoškite. Gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną. Imunitetui sustiprinti vartokite askorbo rūgštį. Į savo kasdienį valgiaraštį įtraukite vaisius ir daržoves, kuriose gausu vitamino C: apelsinus, greipfrutus, kivi, šviežius ir raugintus kopūstus, saldžiuosius pipirus.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.09.2019 laikas 20:18 Receptai Paprasčiausias ir sėkmingiausias naminės duonos receptas

Su kvapnia, traškia plutele, tikras skanumėlis. Skanios naminės duonos receptas gaminkite duoną patys namuose!

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 07:28 Receptai Kvapnūs varškėčiai su apelsino žievele
Gaminame. Varškėčiai su apelsino žievele Varškę dedame į dubenį. Įmušame kiaušinį. Beriame miltus, cukrų, druską ir apelsino žievelę. Visus ingredientus išmaišome, išminkome. Tešlą padalijame nedideliais gabalėliais ir apibarstome...

Skaityti daugiau

24.09.2019 laikas 07:21 Receptai Obuolių ir varškės suflė be miltų
Suflė iš obuolių ir varškės be miltų tiems, kas skaičiuoja kalorijas! Pasigaminkite namuose suflė kurie mėgsta skaičiuoti kalorijas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.11.2024 laikas 16:43 Jaunystės paslaptys: kaip požiūris keičia mūsų amžių

Amžius — tai tik skaičius, tačiau požiūris į jį gali visiškai pakeisti mūsų gyvenimo kokybę. Dauguma žmonių susiduria su iššūkiais, kai kalbama apie senatvę, tačiau teigiamas mąstymas ir aktyvus gyvenimo būdas gali padėti išlaikyti jaunatviš...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau