Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Gruodžio » 11

Kodėl virš Himalajų kalnų neskraido keleiviniai lėktuvai?

Šiuo metu virš Žemės skraido tūkstančiai keleivinių lėktuvų - jais žmonės gali įveikti didelius atstumus per trumpiausią įmanomą laiką. Net mažuose kaimeliuose galima pamatyti danguje skrendantį lėktuvą, o dideliuose miestuose tai įprastas vaizdas. Virš šaltųjų mūsų planetos regionų matoma mažiau orlaivių - Antarktidoje beveik neįmanoma pamatyti lėktuvo. Kai kuriuos žmones gali nustebinti tai, kad virš Himalajų kalnų retai skraido lėktuvai. Viena vertus, tai prasminga, nes ten yra aukščiausia pasaulio viršukalnė - Everesto kalnas, kurio aukštis viršija 8500 metrų. Kita vertus, greitaeigiai laineriai gali skristi iki 13 000 metrų aukštyje, o aukšti kalnai nėra kliūtis. Kodėl verta laikytis atokiau nuo Himalajų? Tam yra kelios priežastys.

Tiesą sakant, žmonės turi viską, ko reikia skrydžiui virš Himalajų. Žinoma, maži lėktuvai skrenda iki 6000 metrų aukštyje ir negali skristi virš kalnų, tačiau greitaeigiams lėktuvams tai yra visai įmanomas uždavinys. Tam reikia aprūpinti orlaivį papildoma įranga, žinoti maršrutus, kad skrydis būtų saugiausias, ir, svarbiausia, gauti Kinijos valdžios institucijų leidimą. Panagrinėkime kiekvieną iš šių punktų.

Kai kurie lėktuvai skrenda dideliame aukštyje, bet vis tiek išvengia H
Kai kurie lėktuvai skrenda dideliame aukštyje, bet vis tiek išvengia Himalajų

Lėktuvas, skirtas skristi dideliame aukštyje

Virš Himalajų kalnų leidžiama skristi tik specialiai įrengtais orlaiviais. Dideliame aukštyje žmonėms gali trūkti oro, todėl kiekviename orlaivyje yra deguonies bakas. Paprastai oro, kuris tiekiamas į keleivių kaukes, kai salone sumažėja slėgis, tiekimas trunka 20 minučių. Tiek laiko užtenka, kad pilotai galėtų sumažinti skrydžio aukštį iki 3 000 metrų, kur nėra oro problemų.

Tačiau skrendant virš Himalajų kalnų pilotams sunku atlikti tokį manevrą. Tiesa ta, kad vidutinis kalnų masyvų aukštis yra 6000 metrų. Jei keleiviams skrydžio viduryje pritrūksta oro, pilotams tenka įveikti daugybę kilometrų, kad rastų vietą, kur sumažinti aukštį, o tai gali užtrukti daugiau nei dvi dešimtis minučių. Jei deguonies pritrūks, įvyks avarija.

Todėl, norėdamos gauti leidimą skraidyti virš Himalajų, aviacijos bendrovės turi padidinti deguonies rezervuarą.

Saugūs skrydžio maršrutai virš Himalajų

Skrendant virš Himalajų gali įvykti orlaivio gedimas. Pavyzdžiui, gali nustoti veikti vienas iš variklių. Skamba bauginančiai, tačiau lėktuvai gali skristi tik su vienu varikliu, o tai reiškia, kad vienas variklis neveikia (angl. One Engine Inoperative, OEI). Tokios būsenos orlaivis skrenda, tačiau daug mažesniame aukštyje nei įprastai.

Atsižvelgiant į didelį Himalajų kalnų aukštį, skristi su vienu varikliu yra labai pavojinga. Tačiau yra keletas maršrutų, kuriais galima keliauti net ir nedideliame aukštyje. Šiuos maršrutus nustatė Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) ekspertai ir juos turėtų išmokti kiekvieno orlaivio, ketinančio keliauti per Himalajus, įgula. Sugedus varikliui dažniausiai pasirenkamas maršrutas L888, dar vadinamas "Šilko keliu". Be to, yra dukterinės įmonės Y1, Y2 ir Y3.

Saugūs skrydžio maršrutai virš Himalajų
Saugūs skrydžio maršrutai virš Himalajų

Leidimas skristi virš Himalajų

Atrodytų, kad norint skristi virš didžiausio Žemės kalnų masyvo tereikia patobulinti orlaivį ir išmokti saugių maršrutų. Tačiau tai nėra taip paprasta - aprūpinus lėktuvą reikiama įranga, reikia gauti JAV ir Europos reguliavimo institucijų leidimą. Tai labai ilgas procesas, kuriam reikia pinigų.

Tačiau tai dar ne viskas - po to reikia gauti Kinijos valdžios institucijų leidimą skristi. Aviakompanijos privalo pranešti apie savo ketinimus prieš du mėnesius iki skrydžio. Ir neaišku, ar maršrutas bus patvirtintas, nes jis labai rizikingas.

Svarbiausia, kad oro linijų bendrovėms daug pelningiau skraidyti aplink Himalajus. Tai užima daugiau laiko ir degalų, tačiau keleiviai yra saugesni ir niekas nepavargsta nuo popierizmo.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:02 KAP DWA - paslaptinga dvigalvio milžino mumija iš Patagonijos
Nepastebimame Baltimorės (Merilendo valstija, JAV) įdomybių muziejuje saugoma nuostabi maždaug trijų metrų aukščio dvigalvė žmogaus mumija, kuri kelia daugiau klausimų nei atsakymų.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau