Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 5

Kinijos naikintuvai ir karo laivai peržengė vidurio liniją, teigia Taivanas

Taipėjaus kariuomenė pareiškė, kad Kinijos naikintuvai ir laivai penktadienį kirto Taivano sąsiaurio vidurio liniją, ir pavadino naujausias Pekino karines pratybas "labai provokuojančiomis".

"Nuo 11 val. ryto kelios Kinijos karo lėktuvų ir karo laivų grupės vykdė pratybas aplink Taivano sąsiaurį ir kirto sąsiaurio vidurio liniją", - sakoma Gynybos ministerijos pareiškime.

"Šios Kinijos karinės pratybos, nesvarbu, ar tai būtų balistinių raketų paleidimas, ar sąmoningas sąsiaurio vidurio linijos kirtimas, yra labai provokuojantis veiksmas."

Vidurio linija yra neoficiali, bet kadaise iš esmės laikyta siena, einanti Taivano sąsiaurio, skiriančio Taivaną ir Kiniją, viduriu.

Kinija nuo ketvirtadienio surengė didžiules pratybas aplink Taivaną, protestuodama prieš JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą į salą šią savaitę.

Anksčiau kariniai lėktuvai ir laivai retai kirsdavo vidurio liniją, nors Kinijos įsiveržimai tapo dažnesni po to, kai 2020 m. Pekinas paskelbė, kad neoficialios sienos nebėra.

Linijos kirtimas yra jautrus, nes Taivano sąsiauris yra siauras, vos 130 km (81 mylios) ploniausioje vietoje, o įsiveržimai didina karinių nelaimingų atsitikimų riziką.

Pastaraisiais metais Pekinas suintensyvino įsiveržimus prieš Taipėjų.

Dauguma jų - tai karinių orlaivių skrydžiai į Taivano oro gynybos identifikavimo zonos (ADIZ) pietvakarinį kampą.

ADIZ nėra tas pats, kas Taivano teritorinė oro erdvė, įskaitant daug didesnę teritoriją, kuri sutampa su dalimi Kinijos oro gynybos identifikacinės zonos ir net dalimi žemyninės Kinijos teritorijos.

Tačiau šią savaitę per Kinijos karines pratybas padažnėjo įsiveržimų į vidurio liniją.

Trečiadienį ir ketvirtadienį Taivanas pranešė apie 49 įsibrovimus, 44 iš jų buvo susiję su Kinijos orlaiviais, kirtusiais vidurio liniją.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.10.2022 laikas 18:00 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: spalio 7-9 d. gali įvykti naujas valstybinis terorizmo aktas

Paskutiniame nuotolinio matymo seanse lenkų mėgstamas aiškiaregys Krzysztofas Jaczkowskis didžiąją dalį savo prognozių skyrė Lenkijai ir tik trumpai užsiminė apie padėtį pasaulyje. Visų pirma jis perspėjo, kad spalio mėnesį laukiniai kaip nors pak...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau