Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 5

JAV iškvietė Kinijos ambasadorių dėl "neatsakingų" veiksmų Taivano atžvilgiu

Baltieji rūmai iškvietė Kinijos ambasadorių Vašingtone, kad pasmerktų "neatsakingą" Pekino elgesį dėl Taivano, penktadienį pranešė aukštas JAV pareigūnas.

Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby (John Kirby) sakė, kad ambasadorius Qin Gangas (Qin Gang) buvo iškviestas po Kinijos karinio žabtvorių grūmojimo, reaguojant į JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą į savivaldų demokratinį Taivaną.

Kirby, kuris taip pat apibūdino Kinijos veiksmus kaip "provokacinius", nenurodė, kurie pareigūnai susitiko su ambasadoriumi.

"Pasmerkėme KLR karinius veiksmus, kurie yra neatsakingi, prieštaraujantys mūsų ilgalaikiam tikslui palaikyti taiką ir stabilumą ir visame Taivano sąsiauryje", - sakė jis, vadindamas Kiniją oficialiu Kinijos Liaudies Respublikos akronimu.

"Ambasadoriui aiškiai pasakėme, kad Pekino veiksmai kelia susirūpinimą Taivanui, mums ir mūsų partneriams visame pasaulyje", - sakė Kirby, pabrėždamas turtingų demokratinių valstybių grupės G7 ir Azijos regioninės grupės ASEAN susirūpinimą.

"Galiausiai dar kartą aiškiai pasakėme, kaip tai darėme privačiai aukščiausiu lygiu ir viešai: mūsų "vienos Kinijos" politikos atžvilgiu niekas nepasikeitė", - sakė Kirby.

Jis turėjo omenyje JAV poziciją, pagal kurią jos pripažįsta tik Kinijos poziciją, kad Taivanas yra Kinijos dalis.

Ji palieka abiem šalims pačioms ieškoti sprendimo, tačiau nepritaria bet kokiam jėgos panaudojimui siekiant pakeisti status quo.

Pekinas tvirtina, kad Taivanas yra Kinijos dalis, laukianti susijungimo, prireikus - jėga. Dabartinė Taivano valdančioji partija pažadėjo ginti salos suverenitetą.

"Taip pat aiškiai pasakėme, kad Jungtinės Valstijos yra pasirengusios tam, ką Pekinas nuspręs daryti. Mes nesieksime ir nenorime krizės", - sakė jis.

"Tuo pat metu mes nesusilaikysime nuo veiksmų vakarų Ramiojo vandenyno jūrose ir danguje, laikydamiesi tarptautinės teisės, kaip tai darėme dešimtmečius - remdami Taivaną ir gindami laisvą ir atvirą" Ramiojo vandenyno regioną.   

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau