Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 9

Kinija rengia karo pratybas aplink Taivaną, "nukreiptas" prieš JAV senatoriaus vizitą saloje

Kinija vėl rengia dideles karines pratybas vandenyse aplink Taivaną, teigiama valstybinės žiniasklaidos pranešimuose, kuriuose JAV parama Taivano separatistinėms pajėgoms dar kartą pavadinta "beprasme".  

Kinijos gynybos ministerija, kurią cituoja "Reuters", pratybas apibūdino kaip įspėjimą, skirtą JAV senatoriaus vizitui. Ji teigė, kad "Kinija griežtai prieštarauja JAV senatoriaus vizitui į Taivaną, kuris smarkiai kenkia abiejų šalių ir dviejų kariuomenių santykiams, ir pridūrė, kad pratybos netoli Taivano yra nukreiptos į JAV ir Taivano provokaciją".

Ketvirtadienio popietę į Taivaną su dviejų dienų vizitu atvyko JAV Floridos senatorius Rickas Scottas. Svarbu tai, kad jo vizitas yra ne mažiau kaip septintasis JAV senatorius, vien šiais metais apsilankęs demokratijos valdomoje saloje. Tai įvyko po to, kai balandžio mėn. šešių senatorių grupė, vadovaujama Senato užsienio reikalų komiteto pirmininko Bobo Menendezo, surengė iš anksto nepraneštą vizitą, kurį Pekinas taip pat griežtai pasmerkė.

Balandžio mėn. senatorius Skotas aplankė Taivano pasiuntinį Lietuvoje

Balandžio mėn. senatorius Skotas aplankė Taivano pasiuntinį Lietuvoje. Paveikslėlyje: Taivano atstovybė Lietuvoje

"Skotas vizito metu turėtų susitikti su prezidente Tsai Ying-wen ir premjeru Su Tseng-changu, sakė ministerija, ir pridūrė, kad užsienio reikalų ministras Josephas Wu turėtų surengti banketą jam pasveikinti", - kelionę detalizavo regioniniai šaltiniai.

Tuo tarpu vienas aukščiausio rango Kinijos pareigūnas, kuruojantis tarpvalstybinius sąsiaurio reikalus, ketvirtadienį pareiškė, kad salos "susivienijimas" išlieka svarbiausiu nacionalinio atjauninimo planų objektu.

Pasak dienraščio "The South China Post":

    Ketvirtadienį dienraštyje "People's Daily" paskelbtame straipsnyje Taivano reikalų biuro vadovas Liu Jieyi teigė, kad vienas iš strategijos akcentų bus užkirsti kelią ir išspręsti pagrindinius pavojus ir paslėptus pavojus Taivano sąsiauryje, sukuriant "palankią aplinką" nacionaliniam atjauninimui.

    "Mūsų auganti visapusiška galia ir dideli instituciniai pranašumai ir toliau bus paverčiami veiksmingumu darbe, susijusiame su Taivano klausimais, ir stumiamas į priekį nacionalinio susivienijimo procesas", - sakė Liu.

"Taikaus susijungimo" su Taivanu koncepciją Pekinas propaguoja jau dešimtmečius, tačiau Liu savo straipsnyje pakartojo, kad Kinija niekada neatmetė galimybės panaudoti jėgą.

Aukščiausi Pekino pareigūnai taip pat neseniai pareiškė, kad JAV kurstomos "nepriklausomybės jėgos" tebėra ryški raudona linija, galinti baigtis karu. Tačiau atsižvelgdama į Rusijos invaziją į Ukrainą per pastaruosius daugiau nei keturis mėnesius, J. Bideno administracija baiminosi, kad prezidentas Xi gali pasiskolinti iš V. Putino vadovėlio ir surengti "smūginį" antskrydį saloje.

Prieš PLA pratybas

Prieš PLA pratybas, per Chinamil.com.cn

Taivanas pasmerkė naujas PLA karines pratybas kaip "provokaciją" ir įvedė savo pajėgas į padidintą parengtį, nes Kinija, vykdydama jai būdingus pranešimus, per sąsiaurį siunčia naikintuvus. Taivano karinės oro pajėgos savo ruožtu paleido naikintuvus, kad perimtų ir perspėtų Kinijos orlaivius.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau