Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Gruodžio » 21

Mokslininkai atskleidė tikrąjį Antarktidos ledynų amžių

Visada buvo manoma, kad Antarktidos apledėjimas prasidėjo maždaug prieš 45,5 mln. metų, o visas žemynas buvo padengtas ledu prieš 34 mln. metų. Paaiškėjo, kad taip nėra.

Aberdyno universiteto mokslininkai atliko tyrimą, pagal kurį ledas susiformavo daug anksčiau - prieš 60 mln. metų (kreidos ir paleogeno riba). Tai laikas, kai visi dinozaurai buvo ką tik išmirę.

Tuo metu vidutinė Žemės temperatūra buvo 20 °C aukštesnė nei dabar, tačiau Antarktidos žemynas jau artėjo prie planetos pietų ašigalio, todėl pradėjo formuotis ledas.

Šis atradimas buvo padarytas mokslininkams tiriant ledynų susidarymą Transantarktiniuose kalnuose. Tai 3500 km ilgio kalnų grandinė, besidriekianti per visą Antarktidą, bet iš esmės palaidota po ledu. 

Ekspertai, prieš teigdami, kad ledynmetis buvo kitoks, ištyrė šimtus palydovinių nuotraukų ir išanalizavo dešimtis tūkstančių ledynmečio reljefo formų, vadinamų ledyniniais cirkais. Tyrimas paskelbtas žurnale "Nature".

Kas laukia ateityje

Mokslininkai atskleidė, kas bus su Žeme po 200 milijonų metų. Inžinieriai, naudodami superkompiuterį, sumodeliavo tektoninių plokščių judėjimą ir pagreitino jį tūkstančius kartų. Pasirodo, visi žemynai susijungs į vieną superkontinentą. Jie netgi suteikė jam pavadinimą.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:02 KAP DWA - paslaptinga dvigalvio milžino mumija iš Patagonijos
Nepastebimame Baltimorės (Merilendo valstija, JAV) įdomybių muziejuje saugoma nuostabi maždaug trijų metrų aukščio dvigalvė žmogaus mumija, kuri kelia daugiau klausimų nei atsakymų.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau

02.02.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai "Skanios paprastos burokėlių salotos kiekvienai dienai": lengvai, greitai ir nebrangiai pagaminamos (galite patiekti net vakarėliui)
Stebėtinai skanios ir paprastos burokėlių salotos "kiekvienai dienai". Tai labai paprastas, greitas ir nebrangus patiekalas. Dažnai jį gaminu darbo dienomis ir net patiekiu per šventes! Išbandykite - jums tikrai patiks....

Skaityti daugiau